Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 11:56   #11
Larus25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Model: Focus II FL kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: nawiew działający tylko na nogi.

Mam podobny problem. Ciężko chodziły pokrętła od zmiany położenia nawiewu trzeba było nimi kilka razy ruszyć żeby zmienić położenie.

W końcu pękła linka Boudena. Rozebrałem mechanizm wymieniłem linkę jednak nic się nie zmieniło mechanizm pozwala na zmianę jedynie w górnej części tzn szyba i nawiew na twarz. Nie mogę ruszyć przełączenia na nogi.

Co prawda znalazłem dwa plastiki wystające z konsoli. Jeden wyżej chodzi lekko i zmienia nawiew w górnej części. Drugi chyba przełącza dół jednak jest nie do ruszenia.

Ktoś pisał o silniczku który steruje nawiewem (gdzie on jest?), czytałem też o podciśnieniu ale w Mondeo.
Jeżeli będę musiał to zostawię to do wiosny i rozbiorę całą deskę ale przyjemnie jest mieć nawiew na nogi zwłaszcza jak jest mróz.

Szukałem na wielu forach ale wszyscy mówią o manualnej zmianie i cięgnach Boudena ale nikt nie pisze jak naprawić zablokowany nawiew.

Larus25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 16:07   #12
ForFoc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: nawiew działający tylko na nogi.

Odświeżę starożytny temat.
Ciekawe czy ktoś z forumowiczów doszedł do przyczyny blokującego się przełączania kierunku nawiewu.
U mnie mimo wymiany: cięgna, pokrętła, smarowania klap nawiewu koło nagrzewnicy i smarowania ruchomych elementów na dole konsoli dalej się to blokuje. Jak wiemy blokada dotyczy skrajnych ustawień. Domyślam się, że wyrobiony jest któryś element przekładni. Pytanie tylko który. Jeśli ktoś to skutecznie naprawił b. proszę o odzew. Ja powoli nie mam pomysłów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za tę konstrukcję panowie z Forda powinni dostać medal ... Co ciekawe blokuje mi się to ostatnio na "ciepło". Na "zimnym" nawiewie wszystko działa poprawnie. Chyba zeszlifuję jakoś uszczelkę dolnej klapy papierem ściernym albo ją wytnę jakimś skalpelem... Niedoróba przemieszczania tych klap względem siebie jest porażająca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ForFoc ; 26-01-2013 o 12:32
ForFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.