Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2006, 19:00   #21
cougarr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2006
Postów: 12
Domyślnie

fenix35 nie panikuj jak na moje oko to u ciebie wszystko jest OK u mnie jak zgasze silnik i odkrece korek wlewu to tez idzie dymek to normalne No ja tak mysle
wiec narazie nic nie panikuj
Poczekamy co dalej podpowiedzą koledzy
trzymaj sie i nabijaj kilomerty!!!!

[ Dodano: 2006-09-04, 20:02 ]
fenix nie panikuj jak na moje oko to normalny objaw Narazie bez paniki
zobaczyby co powiedza koleedzy po fachu!!

cougarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 19:11   #22
fenix35
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie

cougarr tylko ze ja nie gasze silnika ale zapalony na wolnych obrotach to widac - to sie nazywa chyba przedmuch czy cos takiego pozdrawiam i nabijam kilometry
fenix35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 22:40   #23
welders
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Skąd: POLICE
Postów: 6
Domyślnie

Niestety dym nie morze sie z tamtąd wydobywac!
welders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2007, 14:34   #24
Kronos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Praszka
Model: Passat B7
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2011
Postów: 426
Domyślnie

Kewstia tego czy to dym, czy tez odparowanie wody z paliwa bądz oleju. Zwróćic trzeba uwagę, ze obecnie w powietrzu jest duza ilosc wilgoci i to ona uwalnia sie kiedy silnik zaczyna sie rozgrzewać. Sprawdz czy po przejechaniu długiego dystansu masz ten sam objaw. Bo na dysstansie powidzmy 50 km silnik powinien rozgrzać sie na tyle, ze para wodna nie powinna sie juz uwalniać.
__________________
Mondeo kombi 1.8 125KM FUTURA X 2006r.
Kronos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2007, 14:49   #25
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie

Cytat:
Napisał fenix35
witam wszystkich. od ok 1 mies.jestem szczesliwym posiadaczem MK3 z2L tddi 90koni i wszystko jest ok tylko jedna sprawa mnie niepokoi - na wolnych obrotach gdy odkrece korek wlewu oleju troche idzie powietrze i lekki dymek czy to jest normalny objaw czy cos jest nie tak, ogolnie autko fajnie ciagnie i jechalem juz nim na autostradzie prawie 200 przez chwile, rano fajnie zapala i nigdzie nic nie wycieka tylko ten dym.... moze mnie pocieszycie i powiecie ze tak ma byc . pozdrawiam wszystkich fenix35
Przy silnikach diesla to jak najbardziej normalny objaw. Nic się nie martw. :fcp26
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 12:52   #26
Viggen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Model: focus & Mondeo
Silnik: 1.6 tdci; 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Re: Spalanie

moj mondeo tez zaczal wiecej palic i w zwiazku z tym mam pytania:
Czy jest jakis sposob by sprawdzic czy ogolnie (bez wskaznia ktory) wtrysk "leje" poza proba przelewowa?
Czy filtr powietrza jestem tuz przed ywmiana oleju i filtrow moze dac rozniece 1.5litra w stosunku do poprzednich wskazan?
Przegladajac literature forum natrafilem na koniecznosc sprawdzenia rury dolotowej do turbo i czy sie wylacza klimatyzacja po wymianie z recznej na automat.
jakies inne sugestie?
Viggen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 17:16   #27
szczerba
ford::advanced
 
Avatar szczerba
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Smokolandia
Model: MK5
Silnik: 2,0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2021
Postów: 283
Domyślnie Re: [Mk3] Spalanie

Cytat:
Napisał fenix35
... - na wolnych obrotach gdy odkrece korek wlewu oleju troche idzie powietrze i lekki dymek czy to jest normalny objaw czy cos jest nie tak, ..

Wszystko jest OK!
Zawsze w skrzyni korbowej jest większe ciśnienie niż na zewnątrz silnika (wiec trochę "dmucha"), gorzej gdyby wydmuch było spory a na dodatek jak w gejzerze pluł by olejem.



A co do wielkości zużycia paliwa (główny temat wątku) to u mnie zależy to głównie o warunków drogowych (natężenie ruchu, miasto/trasa,) obciążenia auta i temperatury.
Poniżej w podpisie mam średnie zużycie swojego autka (po kliknięciu na cyfrę rozwinie się cały zapis tankowań i zużycia ) zawsze tankuję do pełna nie kierując się wskazaniem komputera (przekłamuje).
__________________
Nie znoszę chamstwa i bezdennej głupoty!
https://www.motostat.pl/user_images/100346/icon5.png
szczerba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 22:41   #28
dujek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: WAWKA
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 217
Domyślnie Re: [Mk3] Spalanie

witam w moim Mondeo niedawno zakupionym 2.0 tddi 116 na trasie 100km przy predkosci 120-180 spalił 6.5l mysle ze to dobra norma. jeszcze nie sprawdzałem w miescie.

Ostatnio edytowane przez dujek ; 17-03-2009 o 19:07 Powód: doła
dujek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 10:27   #29
Bartosz76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Wawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi "130KM"
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Re: [Mk3] Spalanie

ja jezdze tylko w miescie i niestety tylko w korku. Do roboty mam 13km. Przy normalnej jezdzie pali mi 8,3 -8,5.
Ostatnie 1,5 miesiaca jezdzielm jako ECO_SUPER_KIEROWCA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i spala mi teraz 7,1.
Ale nie wiem czy wytrzymam takie jezdzenie dluzej... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co by nie mowic nudno jak w skarpecie ;p
__________________
166 KM ; 416 Nm chip - warto!
Bartosz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 14:24   #30
Lofbirr
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Nowy Targ
Model: Focus MK2 3D
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 158
Domyślnie Re: [Mk3] Spalanie

ja do tej pory jezdzilem partnerem hdi - ktory palil smiesznie malo, a ze nie mial komputera nie mialem wskazan 'na krotkich dystansach' wiec nie wiem - ale wlasnie co mnie zaskoczylo w mondeo (115km) - sa straszne roznice miedzy trasa a miastem - w trasie jadac umiarkowanie 80-120 (eh panie ta zakopianka), ale jednak szybciej niz przecietna jestem w stanie zejsc ponizej 5, z kolei w miescie czasem i 8,5 pokaze. te wyniki sa jednakoz moimi do tego tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps: wypadaloby sie powitac wiec sie witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
photolife | panoramki
Lofbirr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.