Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2016, 10:24   #31
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co myślisz o lampach z automatem wykrywającym wzrost napięcia w instalacji (osobna mała skrzyneczka lub dwie)? Nie nie działa taki układzik jak stabilizator napięcia dla diod w światłach do jazdy dziennej?
Ty tak pytasz ,aby uzyskać info ,czy się nudzisz ,czy masz jakichś inny problem .Nie lej wody niepotrzebnie
Postawiłem pytanie konkretne ,w konkretnej sprawie .
Dla mnie temat zakończony

daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 10:43   #32
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

No patrz! Chyba jestem niekompatybilny z tym forum. Normalnie, grzecznie, bez podtekstów zapytałem, bo nie wiem. A tu zaś domniemane problemy wyjeżdżają...
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 21:29   #33
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

Witam
Panowie dziś wymieniłem zwykłe żarówki na:
1. Postojówki LED T10 (W5W) 12V 2W CANBUS White firmy VISION
2. Podświetlenie pod lusterkami LED T10 (W5W) 12V 1.2W CAN-BUS White firmy VISION
3. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED T10 (W5W) 12V 1.2W CAN-BUS White firmy VISION
Świecą naprawdę biało. Teraz moje prawie 9-cio letnie xenony są trochę żółtawe (od nowości D1S OSRAM) - teraz już na żarniku biała bańka, trzeba będzie niebawem wymienić. Odbłyśnik od góry trochę wypalony. Szmatką od okularów przetarłem soczewkę - od razu lepiej - wiem rozwiązanie tymczasowe. Przy okazji - jakie polecilibyście żarniki D1S żeby ładnie się komponowały.
Wracając do tematu - mam teraz problem: Mianowicie samochód z pilota się otwiera, tak samo jak bagażnik, ale samochód z pilota nie chce się zamknąć. Zamyka się tylko przez naciśnięcie przycisku w klamce na zewnątrz auta. Wymieniłem baterię w pilocie - nie pomogło, odłączyłem klemę (+) na minutę - nie pomogło. Na Conwersie nie mam żadnych komunikatów o błędach. W sobotę rano wyjeżdżam z rodziną na ferie. C proponujecie, czy wymiana tych ledów mogła mieć na to wpływ?
Dziękuję za propozycje.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 12:19   #34
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Panowie dziś wymieniłem zwykłe żarówki na:
1. Postojówki LED T10 (W5W) 12V 2W CANBUS White firmy VISION
2. Podświetlenie pod lusterkami LED T10 (W5W) 12V 1.2W CAN-BUS White firmy VISION
3. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED T10 (W5W) 12V 1.2W CAN-BUS White firmy VISION
Świecą naprawdę biało. Teraz moje prawie 9-cio letnie xenony są trochę żółtawe (od nowości D1S OSRAM) - teraz już na żarniku biała bańka, trzeba będzie niebawem wymienić. Odbłyśnik od góry trochę wypalony. Szmatką od okularów przetarłem soczewkę - od razu lepiej - wiem rozwiązanie tymczasowe. Przy okazji - jakie polecilibyście żarniki D1S żeby ładnie się komponowały.
Wracając do tematu - mam teraz problem: Mianowicie samochód z pilota się otwiera, tak samo jak bagażnik, ale samochód z pilota nie chce się zamknąć. Zamyka się tylko przez naciśnięcie przycisku w klamce na zewnątrz auta. Wymieniłem baterię w pilocie - nie pomogło, odłączyłem klemę (+) na minutę - nie pomogło. Na Conwersie nie mam żadnych komunikatów o błędach. W sobotę rano wyjeżdżam z rodziną na ferie. C proponujecie, czy wymiana tych ledów mogła mieć na to wpływ?
Dziękuję za propozycje.
Podjedź do dobrego elektromechanika ,tak zdalnie to nikt Ci nie pomoże ,gdyż na defekt mogło złożyć się kilka różnych czynników
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 18:41   #35
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

wiesz co,
z mojego punktu widzenia nie mogłeś LED'ami niczego zepsuć, one mają tylko +12V, albo odwrotnie podłączysz - nie świeci, albo zwarcie - sprawdź bezpieczniki w GEM.
Jednak jeśli z jedną strone ryglowanie działa, wnioskuję, że z systemem jest ok, może Ci przypadkowo przycisk w pilocie padł,

sterowanie i odbiór sygnału jest na dwa sposoby:
1. GEM - posiada moduł odbioru sygnału
2. zewnętrzny moduł RF - pod górną lampką, albo okolicach

sprawdziłbym też konektor z głównym ryglowaniu auta, czyli w drzwiach kierowcy, czy wszystko jest dociśnięte jak należy.

bo jak dla mnie jeśli chodzi w jedną stronę to powinno być ok,

sam mam auto wyłożone ledami gdzie się tylko da (nie mam ani jednej żarówki), lampki w kabinie, podświetlenia, tablica rej, nawet postojówki (z przodu soczewki i mijania też LED) i tylne światła i nigdy nie miałem problemów z zamykaniem/otwieraniem auta.

nie wiem, taka głupia myśl - może bateria w pilocie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 20:56   #36
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

Cytat:
Napisał pablos79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i mijania też LED...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak jeździsz po drogach publicznych?
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 21:06   #37
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

Witam
Panowie dzięki za poświęcony czas i propozycje. Problem rozwiązałem. Po zmianie pilota na zapasowy problem zniknął. Wadliwy pilot rozebrałem, płytkę elektroniczną zpsiukałem środkiem do elektronicznych układów, wysuszyłem i pomogło. Zobaczę na jak długo. Ale jeszcze raz dzięki.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 08:07   #38
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak jeździsz po drogach publicznych?

odpowiadając: no pewnie, tak samo jak tysiące innych aut z ledami, fabrycznymi czy instalowanymi ręcznie,

w moim przypadku po instalacji LED'ów zgłosiłem się do dobrej jakości stacji kontroli pojazdów w celu sprawdzenia czy nie oślepiam innych i wszystko jest ok
facet mi je podregulował i powiedział że wszystko mam w porzadku i mogę na nich jeździć.

wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko wiedzieć w jakim miejscu i co zainstalować,

taki sam problem tyczy się innych aut,
np. jest przepis, że jak są włączone światła mijania, to mają się nie palić LEDy tzw. DRL, czyli do jazdy dziennej,

więc co w takim przypadku mają powiedzieć użytkownicy chociażby Mondeo MK4 ? wydrapać sobie LEDy DRL ? one nie gasną, a te auta są w wersji EU.

w moim akurat przypadku światło jest jaśniejsze, w nocy droga bardziej widoczna co wpływa na zpieczeństwo, LEDy zamknięte w soczewkach,
zresztą przechodzą z powodzeniem kontrole w stacji kontroli pojazdow w aucie ze statusem: dopuszczony do ruchu po drodze publicznej.
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 08:27   #39
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

No to ten diagnosta nie wykonuje swojej pracy rzetelnie. Albo jego wiedza jest ograniczona.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 08:30   #40
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

Cytat:
Napisał daniellson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
Ja wykonałem sobie stabilizator prostej konstrukcji jak cep na czipie l7812 dwóch wygładzających kondensatorach,i to się sprawdza
I to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie do LED'ów,
jednak jest różnica, nie wiem czy pisałeś o 78L12 czy 7812, taki stabilizator napięcia też nieźle się grzeje więc trzeba pamiętać o jakimś niewielkim radiatorze i umieścić to w miejscu gdzie jest przewiew powietrza.

a co do LED'ów DRL, kompletnie się zgadzam, widziałem wiele aut z pokupowanymi tanimi wersjami DRL takimi za 20 zł z założonymi linijkami LED'ów 5mm, które żeby to w nocy dojrzeć trzeba się mocno przyjrzeć, takie coś powinno być likwidowane odrazu,

tak samo jak widziałem wiele aut z założonymi popularnymi HID'ami w reflektorach odblaskowych, które "walą" wszędzie naokoło i oślepiają innych,

jak się chce kombinować z LEDem albo innymi rozwiązaniami to najpierw trzeba przemyśleć, czy:
takie światło świeci tak jak powinno,
czy nie jest za silne albo za słabe
czy jest zamontowane w kloszu do tego przeznaczonym.

Bump:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to ten diagnosta nie wykonuje swojej pracy rzetelnie. Albo jego wiedza jest ograniczona.
to jest jedna z najbardziej czepliwych stacji diagnostycznych w mieście,
sprawdzana jest barwa światła, oraz to jak świecą i czy są dobrze wyregulowane, (popularny problem jedna swieci wyzej druga nizej)

dopiero po tym jest decyzja czy moge na tym jezdzic.
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.