Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2007, 19:11   #1
tomaszek251
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Postów: 12
Domyślnie Wymiana uszczelki

Spod kola zebatego walka posredniego cieknie mi olej. Czy tam jest uszczelka czy simering.Jak to uszczelnić?i jak rozebrac! pozdrawiam dziekuje

tomaszek251 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 10:52   #2
Seb0l
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SMY ....
Model: Fiesta / Mondeo MKII
Silnik: 1,8D / 1,8TD
Rocznik: 1991 / 2000
Postów: 131
Domyślnie Re: Wymiana uszczelki

Mam ten sam problem, wczoraj wziąłem się za rozrząd, a simmering wałka pośredniego poci się troszkę. Chciałbym to od razu zrobić, żeby potem drugi raz rozrządu nie ruszac jak zacznie gorzej kapać. Można sam simmering wymienić czy trzeba całą obudowę, tak jak to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
druga sprawa to jak odkręcić rolkę wałka pośredniego..? Może ktoś już ją wykręcał? Jak ją zablokować "domowym sposobem"? Żeby założyć pasek niestety trzeba albo tę rolkę wykręcić albo koło pasowe wału korbowego, gdyż jest tam bardzo wąsko i nowy pasek można uszkodzić próbując go przecisnąć przez tę szczelinę..
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Seb0l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 22:21   #3
Boras2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2005
Postów: 10
Domyślnie Re: Wymiana uszczelki

Nie trzeba ściągać koła, żeby założyć pasek. Należy przez szczelinę włożyć go wzdłuż rowków, w tym miejscu pasek jest cienki. Pozdrawiam.
Boras2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2008, 04:31   #4
Seb0l
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SMY ....
Model: Fiesta / Mondeo MKII
Silnik: 1,8D / 1,8TD
Rocznik: 1991 / 2000
Postów: 131
Domyślnie Re: Wymiana uszczelki

już sobie poradziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale odkręciłem rolkę napędzającą pompę oleju, bo musiałem wymienić ten simmering. Rolkę zablokowałem za pomocą starego paska i klucza do rur (dzięki Fordon!) a w nadkolu miałem otwór do odkręcenia śruby. Teraz przynajmniej mi nic nie kapie z wałka pośredniego, a koszt uszczelki (simmeringu) w zwykłym sklepie 63 zł Goetze'a.
Seb0l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.