Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2004, 14:38   #1
phivik
 
Postów: n/a
Domyślnie [Mk3] Spalanie

Panowie,
Od 3 tygodni jezdze MKIII TDDI kombi. Zaraz poz zakupie smigalem autkiem dosc energicznie-dynamicznie. Palil mi wtedy od 7,5 do 8 L.
Ostatnio postanowilem troche zaoszczedzic i jedzilem jak emeryt. Wynik mnie troche porazil, bo spalanie wyszlo 8,7 L a warnuki jazdy byly podobne...
Ja juz nie wiem jak tym autkiem jezdzic. Czy moze udac sie do serwisu aby wgrali nowszy soft? Choc nie wiem czy to pomoze...
Generalnie myslalem, ze to autko pali troche mniej... ze 8 L to max... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2004, 17:38   #2
Krzysiekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Krosno
Model: mondeo mk3 combi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 144
Domyślnie

Rzeczywiście, pali trochę za dużo. Mój 3-letni TDDI po 100 kkm pali 6,5-7 litrów na 100 km i to przy dosyć aktywnej jeździe. 8-8,5 litra palił mi na autostradzie przy prędkościach 180-190 km/h. Przejedź się do ASO i niech zdjagnozują co jest grane. Może wtryski już leją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ile ma przebiegu twój Mundek? Czym jeździłeś dotychczas, benzyną?
__________________
Pozdrawiam. Krzysiek.

Mondeo MKIII 2,0 TDDI kombi 2001r.
Krzysiekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2004, 19:38   #3
phivik
 
Postów: n/a
Domyślnie

Moj Mondek ma 3 lata i 65 tys. przebiegu i zdaje sie byc to oryginalny przebieg. Do tej pory jedzilem... Honda Civic 1,4 is - oczywiscie benzyna. Mam jeszcze jedna furke.. to Passat z 1980 r. ale tym raczej rzadko jezdze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Troche mnie przerazilems tym, ze wtryski leja... Czym sie to objawia i czy to normalna usterka ?
Pytam, bo przy jednym wtrysku zauwazylem taki dziwny nalot - nie wiem czy to ropa czy olej. Fachowiec z ASO powiedzial, ze uszczelka wtryskiwacza sie poci i ze ponoc tak ma byc... bo jak wymieni na nowa to za jakis czas znowu bedzie to samo.

PZDR.
P.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2004, 21:52   #4
Krzysiekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Krosno
Model: mondeo mk3 combi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 144
Domyślnie

Nie panikuj z tymi wtryskami, to była tylko luźna sugestia. 65 kkm to zbyt mało na takie usterki. Być może Twoja technika jazdy z benzynowca ma tu coś do rzeczy. Nie mam pojęcia. Jedź do ASO, niech sprawdzą czy samochód jest w porządku i jeśli wszystko jest OK, pozostaje zmienić technikę jazdy na "dieslowską".
__________________
Pozdrawiam. Krzysiek.

Mondeo MKIII 2,0 TDDI kombi 2001r.
Krzysiekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2004, 22:06   #5
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Pocenie się uszczelek ("nalot" o którym piszesz) wokół wtryskiwaczy nie ma nic wspólnego z faktem ewentualnego lania wtrysku. Od wspomnianej uszczelki do końcówki wtryskiwacza (bo to końcówki "leją") jest jeszcze dobre 8 cm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym wtryskiwacz jest wkręcony w głowicę, a te uszczelki po prostu uszczelniają pokrywę zaworów - ich pocenie się pochodzi od oleju silnikowego, który sobie bryzga pod tą pokrywą. I tym się nie przejmuj.
Jeśli na biegu jałowym (ale uwaga - z wyłączoną klimą!) samochód pracuje Ci równo i rano "ładnie" zapala - to zapomnij o lejących końcówkach.

A co do spalania. U mnie po chipie i przed chipem (niezmiennie) spalanie wynosi 7.8-8.2 litra (klima cały czas w pozycji "Auto"). A jeżdżę... khmm... dynamicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I jest to normalne spalanie dla silnika TDDi, co było podkreślane przy okazji wielu testów w prasie.
Jesli uważasz, że Twoje spalanie jest za duże proponowałbym zacząć od zmiany stacji paliw. Pojeździj trochę na innym paliwie i poobserwuj.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2004, 07:50   #6
Krzysiekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Krosno
Model: mondeo mk3 combi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 144
Domyślnie

Ja włączam klimę (nie mam automatycznej) tylko jak muszę. Ot, taki nawyk z benzynowca (za dużo mocy zabierała). Jak widać, klimatyzacja włączona na stałe, kosztuje jakiś litr ON na 100 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam. Krzysiek.

Mondeo MKIII 2,0 TDDI kombi 2001r.
Krzysiekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2004, 10:59   #7
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Przy czym to, że klima pracuje w pozycji "Auto" nie oznacza, że sprężarka jest włączona przez cały czas. Sprężarka klimatyzatora załączana jest przez sterownik, który w zależności od zaprogramowanej przez kierowcę temperatury oraz temperatury panującej we wnętrzu pojazu (mierzonej przez czujniki) załącza lub odłącza sprzęgło sterujące pracą sprężarki. Tak więc np. w chłodny dzień w trybie "Auto" sprężarka może załączać się bardzo sporadycznie.

Kiedyś sprawdzałem ile więcej spala mój samochód przy non stop włączonej klimatyzacji (nie w pozycji "Auto" lecz przy załączeniu manualnym). Wyszło mi niecałe 0.5 litra więcej. Uważam, że w przypadku silników diesla - które dysponują potężnym momentem obrotowym - wpływ pracującego kompresora klimatyzacji jest po prostu dużo mniejszy niż w przypadku aut benzynowych... I stąd taka niewielka różnica w spalaniu...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2004, 14:52   #8
phivik
 
Postów: n/a
Domyślnie t-dziura

uff co za ulga z tymi wtryskiwaczami... tym bardziej, ze silnik pracuje bardzo ladnie a tylko ten nalot mnie niepokoil...
Panowie, a co to jest ta trubo dziura ? czy to sie przejawia w ten sposob, ze jadac na II biegu, przyspieszam i w okolicy 1800-2000 obr. czuje lekkie szarpniecie ? czy to jakas inna usterka ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2004, 16:37   #9
Krzysiekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Krosno
Model: mondeo mk3 combi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 144
Domyślnie

To żadna usterka, u mnie jest to samo. To raczej, jak ja to określam, nieokrzesany charakter tego silnika, wynikajacy z niedopracowanego oprogramowania. Szczerze mówiąc przyzwyczaiłem się i nie zamierzam wgrywać nowego, bo boję się, że jeszcze coś spieprzą przy okazji. Co do dziury turbinowej, to reakcja naszego silnika przy ok. 2000 obr. jest dokładnym przeciwieństwem tego zjawiska. Wtedy właśnie nasza turbosprężarka budzi się i zaczyna tłoczyć właściwe ilości powietrza. Dziura turbinowa, to brak reakcji na wciśnięcie pedału przyśpiesznika w początkowej fazie. Co mnie trochę zdziwiło, to fakt, że bardziej odczuwałem efekt dziury turbinowej podczas przejażdżki nowym TDCI z 2004r. (przy ok.1900 obr./ min) niż w moim starym TDDI. Może 6-cio biegowa skrzynia nie była tu bez znaczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam. Krzysiek.

Mondeo MKIII 2,0 TDDI kombi 2001r.
Krzysiekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2004, 19:04   #10
Leo_000
ford::average
 
Imię: Mick
Zarejestrowany: 29-06-2004
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie Silnik tddi

Hej, niedawno zakupiłem forda mondeo mkIII TDdi (115), silnik miło rwie do przodu przy 1900-2000obr/min,jednak poniżej tych obrotów jest trochę gorzej(podkreślę słowo trochę).Użytkownicy tego silnika, czy wasz "motor" też tak dziwnie się "gasi" tzn czuć wibracje silnika.a tak ogólnie to spoko autko.a mam mały problem z siedziskiem kierowcy (nie można regilować góra-dół). W serwisie powiedzieli że muszę wymienić całe siedzisko, czy ktoś miał podobny problem?Pozdrawiam
__________________
Mondeo'02 TDdi(115KM)
Leo_000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.