Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2014, 19:27   #1
Pawecki1984
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: Ford Mondeo Tytanium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 29
Angry Odpalanie i dziwne odgłosy 2.0 136 KM

Witam,

nie wiedziałem pod co podpiąć ten temat więc założyłem nowy. Ostatnio miałem problemy z odpalaniem na zimnym silniku (skakanie i dławienie się). Problem usunąłem. Ostatnio nagrałem film z odpalania mojego Focusa. Zauważyłem powietrze w przewodzie paliwowym - podejrzewam że albo dostaje się jakoś powietrze do układu albo został nieprawidłowo odpowietrzony po wymianie filtra paliwa. Czy ktoś mądrzejszy ode mnie a przede wszystkim bardziej doświadczony może wypowiedzieć się czy reszta jest ok. Może ktoś słyszy jeszcze jakieś dziwne odgłosy itp. Poniżej podaję link do filmu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Drugi z problemów który napotkałem jest następujący. Po około 3 minutach od odpalenia słychać jakieś dziwne stuki, ale tylko wtedy kiedy siedzi się w kabinie. Na zewnątrz nie ma tego efektu. Co to może być??? Poniżej przesyłam link do drugiego filmiku (trzeba się wsłuchać).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowane przez Pawecki1984 ; 07-12-2014 o 08:29 Powód: Zmiana tematu
Pawecki1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 19:36   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Odpalanie i dziwne odgłosy Focus MK II

Pierwszy film, sprawdż pompę Vacum, być może to ona daje takie klepanie.
Drugi film, nic nie zauważyłem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 19:40   #3
Pawecki1984
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: Ford Mondeo Tytanium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Odpalanie i dziwne odgłosy Focus MK II

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy film, sprawdż pompę Vacum, być może to ona daje takie klepanie.
Drugi film, nic nie zauważyłem.
Na drugim filmie po wsłuchaniu się słychać takie dziwne stukanie. Przesłuchaj proszę jeszcze raz.

dzięki.
Pawecki1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 19:50   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Odpalanie i dziwne odgłosy Focus MK II

Diesel, nigdy nie bedzie chodził jak benzyniak, musi dawać głosne odgłosy, są duże cisnienia, zapłon samoczynny, i trzeba sie przyzwyczaić.
Napiszę ciekawostkę, dawno temu jeżdziłem taksówką osobową Mercedesem dieslem, i jak pasażerowie zaczęli mówić, panie ale cichy, chodzi jak benzyniak, to już wiedziałem że niedługo będę robił remont silnika. Wtedy robiło się po parę razy, bo na postojach stały tłumy pasażerów, a teraz dużo taksówek, co za czasy. ale u Ciebie podobne jak u mojego syna w 2.2 HDI, brzęczało, i rozpadła sie pompa Vacum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 08:31   #5
Pawecki1984
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: Ford Mondeo Tytanium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Odpalanie i dziwne odgłosy 2.0 136 KM

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diesel, nigdy nie bedzie chodził jak benzyniak, musi dawać głosne odgłosy, są duże cisnienia, zapłon samoczynny, i trzeba sie przyzwyczaić.
Napiszę ciekawostkę, dawno temu jeżdziłem taksówką osobową Mercedesem dieslem, i jak pasażerowie zaczęli mówić, panie ale cichy, chodzi jak benzyniak, to już wiedziałem że niedługo będę robił remont silnika. Wtedy robiło się po parę razy, bo na postojach stały tłumy pasażerów, a teraz dużo taksówek, co za czasy. ale u Ciebie podobne jak u mojego syna w 2.2 HDI, brzęczało, i rozpadła sie pompa Vacum.
A czy oprócz tego "klepania" spod maski powinny być jeszcze jakieś dodatkowe objawy zużycia tej pompy???
Pawecki1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 08:44   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Odpalanie i dziwne odgłosy 2.0 136 KM

Jak to jest co napisałem, to jak nie sprawdzisz, a bedziesz jeżdził dalej, to w pewnym momencie nie bedzie wspomagania hamulcy, i wielki grzechot pod maska.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 08:50   #7
Pawecki1984
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: Ford Mondeo Tytanium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Odpalanie i dziwne odgłosy 2.0 136 KM

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to jest co napisałem, to jak nie sprawdzisz, a bedziesz jeżdził dalej, to w pewnym momencie nie bedzie wspomagania hamulcy, i wielki grzechot pod maska.
Jasne że sprawdzę. Jutro oddam auto i we wtorek napiszę czy była to słuszna diagnoza.
Pawecki1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.