Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2009, 19:03   #11
joshua73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-10-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba

Witam
Również mam pękniętą szybę przednią od strony pasażera. Glass Jan stwierdził wymianę na nową gdyż pęknięcie doszło do krawędzi więc nie podejmują się naprawy. Nowa, ogrzewana szyba 1100zł.

joshua73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 07:45   #12
davinci
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba

Znajdź innych, u mnie było małe pęknięcie na środku szyby i w Jaanie powiedzieli, że się nie podejmują bo na pewno pęknie dalej. W innym warsztacie nie było problemów i nie pękło. W jaanie opłaca im sie robić tylko całe wymiany, napraw już nie koniecznie a oryginalne szyby to skarb. Wymieniane to już bardzo kiepska jakość. A jeśli już wymieniać, to gdzieś na necie kolo dostarcza za około 400 zł używki (z demontażu - angliki i powypadki). Potem już tylko sam montaż (ale też nie w jaanie) i wsio.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 09:24   #13
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba

Dzwoniłem do trzech fachowców i nikt nie chce mi zlepić tej szyby. Nie wiem chyba trzeba się pogodzić z kosztami i szukać z jakiegoś anglika. Co radzicie??
krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 13:03   #14
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba

Zmieniałem szybę czołową jakieś 2 miesiące temu. Wstawiłem Sekurit podgrzewaną (taką jak wstawia ford oryginalnie) za 980zł w Warszawie. Wcześniej miałem Nord Glass od Jaana i jej nie polecam (wstawił ją poprzedni właściciel). Jest mięka i wątpliwej jakości, po dwóch latach miała głębokie rysy od wycieraczek i odpryski od kamieni. W warsztacie, w którym wstawiałem szybę też nie mają dobrego zdania o Nord Glassie. Kolego joshua73 za 1100 zł na pewno nie wstawiał bym takiej szyby.
Natomiast jeśli znajdziecie szybę urzywaną bez rys to jak najbardziej warto. Gorzej jak będą rysy od angielskich wycieraczek a potem powstana rysy "europejskie", szachownica na szybie jak nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdr
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 15:36   #15
cherry24
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-02-2008
Skąd: STG
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V 90KM
Rocznik: 1994
Postów: 203
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba

Z tego co się orientuję to naprawę pęknięcia szyby sposobem wklejenia żywicy można wykonać tylko po udeżeniu kamieniem tzn. tylko uszkodzenia tego typu jak miejscowe pęknięcie, a nie pęknięcie podłużne od krawędzi szyby. Można zapobiec dalszego pękania tj. nawiercenie końca pęknięcia i zaklejenie nawiercenia. Jeśli chodzi Jaan Glass to ja osbiście jestem zadowolony z szyby i jakości wykonania. Szyba NORDGLAS produkowana w Polsce. Wycieraczki nie skacza bez problemów. Wycieraczki mi skakały w innym aucie z oryginalną szyba jak miałem wycieraczki BOSCH teraz mam VALEO i jest SUPER.
cherry24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.