Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2011, 10:12   #31
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: nowy soft

Cytat:
Napisał wicher100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to mi na trasie 9l jakas masakra i to przy 70-80h
do sprawdzenia układ jezdny. tzn łożyska i hamulce bo takie spalanie w trasie jest nie do przyjęcia.
w drugiej kolejności trzeba sprawdzić szczelność układu dolotu powietrza pod kątem drobnych nieszczelności (np. dziurki w chłodnicy intercoolera albo otwarty ciągle EGR)
Cytat:
Napisał nkluivert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to faktycznie za dużo, to mi nawet 7l w mieście pali max
7 litrów teraz w mieście? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chciałbym to zobaczyć. norma zimą po mieście to 8,0-10,0 litrów w zależności od natężenia ruchu. kilka dni przed świętami wychodziło mi 9,0-9,5 litra ale korki były masakryczne. między świętami a nowym rokiem ok. 8,0. teraz jeszcze nie policzyłem ale pewnie wyjdzie ok. 8,5


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 04-01-2011 o 10:14
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 10:24   #32
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Odp: nowy soft

Można by tak mnożyć problemy i snuć domysły... Na spalanie, jego ilość ma wpływ bardzo wiele czynników. Choćby nawet sama technika jazdy, temperatura silnika, itd... Biorąc wszystkie te przytoczone przyczyny to może i by się uzbierało kilka, no parę litrów. Paliwo to fakt ma wpływ, ale przy większych przebiegach, kiedy to zauważysz, że na tym ON przejechałeś tyle na zbiorniku, a na innym tyle. Przy mniejszych przebiegach tego tak nie zauważysz.
Osobiście trzymam się teraz Vervy, ale tankowałem nawet zwykłego diesla i spalanie było zadowalające.
W twoim przypadku konieczna jest diagnoza. Chyba, że chcesz wymieniać i naprawiać po kolei to co może mieć wpływ. Tak jak pisałem nie musi być ASO, a inny dobry warsztat, który podepnie go pod kompa.
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 10:28   #33
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: nowy soft

...tak jak pisał jendrekmak. Do sprawdzenia układ jezdny. Może są jakieś opory toczenia na łożyskach, hamulcach, zbieżności... Jak to nie pomoże to sprawdzenie szczelności układu dolotowego z naciskiem na gumowe przewody i prace egr

ps.
Cytat:
Napisał duszek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście trzymam się teraz Vervy, ale tankowałem nawet zwykłego diesla i spalanie było zadowalające.
Ja nie widzę sensu tankowania "lepszego" paliwa, ale fakt - Vervy jeszcze nie próbowałem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps2. dalej nie wiem o co kaman z tą aktualizacją, a temat na 4ry strony

Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 04-01-2011 o 10:42
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 10:49   #34
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Odp: nowy soft

Cytat:
Napisał wbbmzg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps.

Ja nie widzę sensu tankowania "lepszego" paliwa, ale fakt - Vervy jeszcze nie próbowałem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Vervy to też się na niej zawiodłem...konkretnie mam na myśli warunki zimowe. Wg rady pewnego eksperta to lepiej tankować zwykły ON i dodawać uszlachetniacza. Ale to nie tamat o paliwie.
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 10:53   #35
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: nowy soft

Duszek

To nie jest żadne porównanie, bo tutaj jest technika jazdy, warunki pogodowe itd.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 11:03   #36
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: nowy soft

ja na BP leję zwykły ON i nie dodaję niczego. czasem leję Ultimate dla "przeczyszczenia"
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 11:32   #37
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: nowy soft

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest żadne porównanie, bo tutaj jest technika jazdy, warunki pogodowe itd.
pokaż mi lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. test z 10tys. km
ps. do czego był ten "nowy soft" i od kiedy

Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 04-01-2011 o 11:40
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 12:13   #38
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: nowy soft

To nie jest kwestia lepszego testu tylko rzetelnego testu, takiego który został przeprowadzony w identycznych warunkach. Równie dobrze ja mogę napisać że spalanie na zwykłym on było o 5L większe tylko że na zwykłym on jeździłem zimą i gazowałem auto a na premium jeździłem latem i ekonomicznie.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 12:23   #39
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: nowy soft

uważam, że test jest rzetelny. Nic nie zapisuje tak sobie. Zerknij:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
...i co z tym softem? Od kiedy, co wnosił?
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 12:27   #40
wicher100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2010
Skąd: podkarpackie
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 km
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: nowy soft

Dzieki panowie za podzielenie sie swoimi spostrzezeniami dzisiaj postaram sie podjechac do goscia z kompem i zobaczymy czy cos pokaże

jak cos wyjdzie napisze

Pozdrawiam
wicher100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.