Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2016, 18:29   #1
Arturm93
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-11-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka

Witam. Mam problem z moją Fiesta. Lewe tylne drzwi się nie otwierają. Klamka od zewnątrz jest luźna, w środku pracuje "normalnie", reaguje na centralny, słychać jak pracuje, ale nie da się otworzyć. Boczek dałem radę zdjąć, ale jest jeszcze plastikowa warstwa, gdzie jest umieszczony głośniki i od wewnątrz zamocowany jest cały mechanizm mocowania szyby, taka szyna. Nie umiem tego zdjąć, bo ten mechanizm to trzyma. Co poradzicie ? Proszę o wyrozumiałość i pomoc😉


Ostatnio edytowane przez Arturm93 ; 25-09-2016 o 10:41
Arturm93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 22:58   #2
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: Fiesta mk6 nie można otworzyć drzwi

Arturm93
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czytałeś jakiś temat czy z rozpędu zakładasz nowy ??
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 10:49   #3
Arturm93
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-11-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka

EW1
Dzięki za link, czytałem to. Problem tkwi w tym, że w drzwiach jest ta plastikowa obudowa, co na zdjęciu #11 z linku, jaki wysłałeś. Odkręciłem wszystkie śruby jakie były, ale za tym plastikiem jest szyna i cały mechanizm opuszczania szyby. I wygląda, jakby śruby do tej szyny były od drugiej strony - tam gdzie nie mam dostępu. Musi się to jakoś demontować, ale nie wiem jak, nie chce uszkodzić niczego na siłę. A przez ten plastik nie ma dostępu do zamka. Co prawda, zdjęcie #11 z tamtego wątku przedstawia drzwi przednie, ale tylne po zdjęciu boczku dużo się nie różnią. Jutro będę mieć chwile, to znów tam zajrzę, może coś się uda. PS. Ręczna blokada zamka kluczykiem - to zabezpieczenie przed otwarciem od środka- nic nie zmienia, przekręcałem to, i bez zmian. Pozdrawiam
Arturm93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 12:07   #4
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka

Ta blokada to blokada dziecięca i jej zadaniem jest odłączenie wewnętrznej klamki od zamka by dziecko nie otwarło drzwi od środka , wtedy tylko z zewnątrz można otworzyć klamką.Centralny nie otworzy ci drzwi a jedynie odblokuje zamek. By nie było niejasności napisz czy zdemontowałeś to wygłuszenie , taka pianka widoczne na #11 ... pod nią masz dopiero otwory technologiczne by dostać się do zamka i do blokady dziecięcej od wewnątrz (jeśli się nie mylę) Powinieneś też mieć dostęp do cięgieł i pociągając za któreś odblokujesz od wewnątrz zamek i otworzysz drzwi. Piszę tak jak to w teorii wygląda bo zamki choć wyciągałem to jednak nie we fieście
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 12:24   #5
Arturm93
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-11-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka

Blokadę przed dziećmi dałem redę przełączać i nic to nie dało. A co do tych "wygłuszeń" to chodzi o te małe, okrągłe? Wydawało mi się, że za nimi nic nie ma, ale jak będę w domu, to je wyciągnę, dzięki za infoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co do cięgien, to linka która idzie do klamki wewnętrznej pracuje normalnie, gdy ją wciskam, to słychać jakby blokowała zamek, a gdy ciągnę to pracuje jak przy otwieraniu. Po prostu wizualnie i ze słuchu działa jak należy, a drzwi się i tak nie otwierają. Ale jak dam rade rozebrać tą plastikową warstwę to pewnie już się dobiorę do zamka. Dzięki za szybką odpowiedź, dam znać jutro co i jakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arturm93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 12:09   #6
Arturm93
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-11-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka

Witam. Udało mi się zdemontować ten wewnętrzny, plastikowy boczek. Te miękkie zaślepki nie skrywały żadnych śrub. Jednak po demontażu głośnika udało mi się sięgnąć do mocowania szyby, wypiąć ją, co "uwolniło" mechanizm jej opuszczania i udało się zdjąć boczek. Mechanizm zamka w drzwiach to czarna magia, nie udało mi się go całkowicie zdemontować, jednak metodą prób i błędów sięgnąłem odpowiedniej dźwigni i drzwi się otworzyły. Źródło całego problemu było w zewnętrznej klamce, która odczepiła się od małej dźwigni. Niestety, robiłem to z latarką wieczorem, nie miałem już sił i cierpliwości na to i teraz drzwi można otwierać z zewnątrz i od środka, ale nie chcą się one zamknąć z centralnego, tak jakby klamka wewnątrz nie chowała się do końca, i trzeba ją wcisnąć ręcznie. Ale to już lepsze niż zablokowane drzwi. Prawdopodobnie ułamał się jakiś plastik, który naciągał linkę, ale nie mam na razie ochoty znów tam zaglądać. Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arturm93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2022, 20:22   #7
Stacher
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 05-10-2019
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Drzwi prawe tylne nie otwierają się

Witam,

Nie mogę otworzyć drzwi tylnych prawych. Klamka zewnętrzna chodzi luźno. Dostałem się do zamka po zdjęciu plastyków ale wygląda na to że można go tylko odkręcić za pomocą trzech śrub torx po otwarciu drzwi. Ciągnąc za linkę klamki wewnętrznej słyszę jak chodzi zatrzask ale drzwi się nie otwierają.

Czy da się w tej sytuacji od wewnątrz odblokować drzwi?
Stacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2022, 10:22   #8
Fiesta2902
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Zlotow
Model: Mk5
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Zatrzasniete tylne lewe drzwi

posiadam fieste 2004r 1.4tdci tylne lewe drzwi tylnie sa zatrzasniete klamka z zewnatrz jest luzna od srodka slychac ze chodzi rozebralem juz boczek tylko pytanie co dalej nie mam pomyslu jak otowrzyc te drzwi czy mial juz ktos taki problem.?
Za co moglby szarpnac pociagnac aby sie otworzyly tam nie ma nic na wierzchu
mam narazie wszystko rozebrane nie skladalem moze ktos powiem mniej wiecej przy tym zamku jak to podejsc

PS forum przeszukalem boczki mam juz rozebrane nie ma nigdzie odpowiedzi na to co dalej jak sie za to zabrac

Ostatnio edytowane przez Fiesta2902 ; 15-05-2022 o 10:30
Fiesta2902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2022, 11:12   #9
MrMocny
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1242, 82 km
Rocznik: 09/2013
Postów: 63
Domyślnie Odp: Zatrzasniete tylne lewe drzwi

Może masz włączoną blokade drzwi, aby dziecko w trakcie jazdy ich nie otworzyło ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Przez 4.5 roku Fiesta mk6.., a od 25.03.22 - Fiesta mk7
MrMocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2022, 11:19   #10
Fiesta2902
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Zlotow
Model: Mk5
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zatrzasniete tylne lewe drzwi

próbowalem przekrecic nie daje nic

Bump: czy jest jakas inna opcja otowrzenia drzwi poza siłowa?
Fiesta2902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , fiesta mk4 , fiesta mk5 , zablokowany zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.