Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2012, 20:50   #1
kat13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2005
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

Witam od jakiegoś czasy przestał działać mi centralny zamek z kluczyka w moim MK2 , działa tylko po włożeniu kluczyka do zamka .
Wymieniłem baterie w kluczyku programowałem go kilka razy z kluczyka matki i dalej nic .
Kluczykiem idzie odpalić auto ale nie działa z niego centralny zamek , po naciśnięciu zapala się dioda na kluczyku ale centralny nie reaguje .

Jaka może być przyczyna ??

kat13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 09:36   #2
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

A tak z głupia frant zapytam: czy baterię przypadkiem nie włożono "do góry nogami" (odwrotne bieguny)?

Tak się pytam bo jak mi kluczyk robili to magik założył właśnie w ten sposób i jeszcze się upierał że tak to ma właśnie być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 12:00   #3
kat13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2005
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

Baterie włożone dobrze sprawdzałem kilka razy i nawet te stare są dobre jak je pomierzyłem i na tych starych dobrych jak się okazało było dokładnie to samo centralny przestał działać z kluczyka .
kat13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 21:39   #4
kat13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2005
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

Znalazłem coś takiego odnośnie programowanie :

Niektore modele Mondeo są wyposażone w centralny zamek którego sterowanie pilotem odbywa się przez podczerwień. Pilot jest umiejscowiony w obudowie kluczyka i posiada dwa przyciski oznaczone odpowiednio dwoma strzałeczkami (zamykanie z podwojnym ryglowaniem) oraz jedną strałeczką (otwieranie). Dodatkowo pomiędzy tymi przyciskami znajduje się diodka sygnalizacyjna, która mruga podczas programowania oraz jej zapalenie się po dłuższym naciśnięciu przycisku zamykającego świadczy o dobrej kondycji baterii. Transmiter podczerwieni znajduje sie obok nóżki kluczyka którą wkładamy do zamka. Charakterystyczną rzeczą dla tego systemu są czujniki podczerwieni montowane w przedniej części klamek przednich drzwi. Pilot zasilany jest dwoma bateriami typu 2016 których wyczerpanie powoduje rozkodowanie pilota. W zależności od stopnia wyczerpania baterii a właściwie od czasu między zaprzestaniem działania a wymianą baterii, mogą zaistnieć następujące przypadki:
- jeżeli zaraz wymienimy baterie to dobrze to zrobić krócej niż w 15 sekund, ponieważ przez taki czas pilot bez zasilania trzyma kod,
- jeżeli robimy to po dłuższym czasie to konieczne bedzie kodowanie pilota.

Kodowanie piota:
1 włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić o jedną pozycję,
2 poczekać aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury,
3 przekręcić z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wysiąść z samochodu i zmknąć drzwi,
4 zbliżyć i skierować transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce,
5 trzymając wciśnięty przycisk zamykania, nacisnąć cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
Prawidłowość kodowania zostanie potwerdzona zamruganiem diody na pilocie i dopirero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
Pozostaje tylko włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić o jedną pozycję, wrócic i wyjąc. Dioda obok zegara powinna zgasnąć.
Jeśli wszystko było wykonane poprawnie pozostaje się tylko cieszyć z ponownie działającego pilota.
kat13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 13:34   #5
vi_king
ford::advanced
 
Avatar vi_king
 
Zarejestrowany: 27-10-2004
Skąd: Jelenia Góra
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 234
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

Jeżeli masz pilot radiowy poszukaj w moich postach. Opisywałem to jakiś czas temu.
__________________
S-MAX MK2 2.0 EcoBlue Titanium 2019
Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze to z pewnością coś przeoczyłeś.
Jeżeli coś może się popsuć - popsuje się na pewno.
vi_king jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 13:45   #6
kat13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2005
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

Moje Mondeo jest z listopada 96 i ma jeszcze sterowanie na podczerwień .
kat13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 13:50   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

W załączniku masz opis programowania pilota w kluczyku radiowym.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Kodowanie kluczyka.jpg (44.9 KB, 527 wyświetleń)
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 18:07   #8
blanszek
ford::average
 
Avatar blanszek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Płońsk
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

ja bym proponował rozebrać pilota i natrysnac na płytkę preparatu do elektryki na pewno może pomóc..
blanszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 17:11   #9
angelos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: B.Biała
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

witam ,u mnie to samo po wym. baterii klapa nakombinowałem sie różnych wariantów i nic ,jest jeszcze bezpiecznik nr 25 od centralnego zamka .ale aby się do niego dostać nad pedałem sprzęgła to jest troche kłopotliwe. Ale trzeba tam w końcu dotrzeć.
angelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 15:53   #10
Promyk
ford::beginner
 
Avatar Promyk
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: Benzyna 1,8 + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 20
Domyślnie Odp: Centralny Zamek-pilot nie reaguje pomimo wymiany baterii i kodowania

Ja się kiedyś z tym problemem trochę borykałem. Kluczyk/odbiornik radiowy. Co jakiś czas ginie "komunikacja". Zwykle wystarcza sam reset centralki poprzez wyciągnięcie bezpiecznika na kilka sekund nr25/20A. Jak to nie zadziała, to opcja programowania:
1. 4-krotnie szybki ruch w stacyjce poz. I - poz. III, aż na stałe zapali się dioda koło zegarka
2. przytrzymanie przycisku na kluczyku do momentu, aż dioda mrugnie.
3. Wyciągnięcie kluczyka i sprawdzenie działania. Przyznam się, że u mnie zwykle to jeszcze nie działa i trzeba powtórzyć operację z wyjęciem bezpiecznika.

PS. Nie wiem czy ma to coś do rzeczy, być może to przypadek, ale zawsze musiałem mieć drzwi zamknięte. Przy otwartych nie działało, a potem już zawsze robiłem przy zamkniętych. Pierwszy raz dałem się skasować 80zł na "fachowca", potem robiłem to kilkanaście razy i zawsze przynosiło oczekiwany efekt.
__________________
Album z moim cackiem
Promyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.