Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2008, 20:31   #1
fireblade1976
 
Postów: n/a
Domyślnie [mk1]Czy peknal blok,lub glowica?????

Witam,dzis nie zpomnialem zakrecic korek od zbiorniczka wyrownawczego,w czasie jazdy samochod zaczal slabnac,temperatura na wskazniku na literce m(dzis sie dowiedzialem ze czujnik walniety) dopiero jak samochod zgasl zorientowalem sie ze sie przegrzal,po zalaniu woda wciaz sie przegrzewa wentylatory szaleja gdy wskazowka jest na literce N,a ze zbiorniczka wyrownawczego leci para,i babelki gazu.Czy walnela mi glowica lub blok,czy moglo wypalic uszczelke pod glowica?

Z gory dzieki za wszelkie rady.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2008, 23:18   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

mogła polecieć uszczelka jak i zarówno głowica blok raczej nie jest bardziej wytrzymały od tych rzeczy
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 08:06   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

Zacznij od uszczelki pod glowiaca. Ale jak go przegrzales to mogly tez pojsc pierscienie i moze zaczac brac olej.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 09:52   #4
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

ja bym raczej szukal uzywanego silnika. cenowo na allegro jak niedawno widzialem to wyjdzie podobnie co zrobienie tego co masz jezeli walnela glowica (lekko ponad 1000zl). tylko z silnikiem uzywka niestety tez loteria ale ja bym zaryzykowal. no chyba,ze sam dasz rade to rozkrecac itp bo ja liczac lekko ponad 1000 to myslalem o kasie jaka warsztat bedzie chcial
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 22:04   #5
fireblade1976
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

Dzieki za odpowiedzi.A wiec glowica,i blok chyba cale,babelki pojawialy sie bo uklad chlodzenia byl zapowietrzony.
Ale po przegrzaniu silnika pojawil sie taki problem,jak silnik zimny to chodzi ok,ale jak wskazowka temperatury dojdzie do literki M zaczyna pracowac nie rowno i obroty faluja.Wolnych obrotow w ogole nie ma,jak puszcze gaz to gasnie.Co moglo nawalic waszym zdaniem?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 16:03   #6
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

bez zdjecia gory sie nie dowiesz....sprawdz jeszcze silnik krokowy i przepustnice. Niestety pewnie czeka cie zdjecie góry, wiem to poniewaz moja zonka zakatowała troche swoja maryske (1.6 16V bez lpg) i teraz przy dodatwaniu gazu słychać niepokojace dzwieki (jakby rozszczelniony ukł wydechowy), auto straciło moc, no i jak jest silnik obciazony po rozgzaniu (zalaczy sie wenytalator) to potrafi zgasnac na wolnych obrotach, tak samo przy skrecaniu kierownica do konca. to bylo takie male OT ,ale musialem sie uzewnetrznic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 18:37   #7
fireblade1976
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

Jednak musze wymienic uszczelke(lub glowice)babelki w zbiorniczku wyrownawczym wciaz sie pojawiaja,bierze plyn chlodzacy i grzeje sie jak cholera.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 20:11   #8
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

Witaj. Ja niestety miałem to samo co ty tylko w eskorcie ale ten sam typ silnika Zetek. Zagotowało wodę czujnik nie pokazał rzeczywistej temperatury silnik niestety zgasł z przegrzania. Szkody były nastepujące. pierścienie poszły, pokrzywiło głowice, Remont robiłem sam. no przy okazji zrobiłem głowice na zicher podocierałem zawory wymieniłem uszczelniacze no i obowiązkowo planowanie.Potem uszczelka pod głowice, nowy termostat. U mnie jednym słowem stracił kompresje po tym incydencie ale z tego co wiem silnik śmiga że hej koszta ok. 500 po zniżkach. Nic strasznego. powodzenia
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 21:29   #9
fireblade1976
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

500 spoko, ja cholera jestem za granica i za wymiane uszczelki powiedzieli mi 3000 zl :550: :fcp5 :fcp15 :fcp16
Planuje to zrobic sam,choc nigdy tego nie robilem.Czy do wymiany uszczelki potrzebny jest kanal?Trzeba cos demontowac,odkrecac z dolu samochodu?

Ps.ile mozna splanowac glowice w tym silniku?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 22:01   #10
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [mk1]Czy peknal blok,lub glowica??

Niestety takie sa koszty naprawy za granica, dlatego tam sie nie oplaca robic takich napraw, autka ida na sprzedaz za grosze, sa przywozone do PL, naprawiane i dalej sluza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lub ida na zlom.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.