Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2010, 20:11   #121
anonimowy10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2010
Skąd: KUJ-POM
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDDI 115 PS
Rocznik: XI 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Polecam Bilstein-y
Zamontowane w kwietniu tego roku na tył, nic nie slychac i nie czuc do dzis. Przejechane blisko 20k km.

anonimowy10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 20:17   #122
MacieqZST
ford::advanced
 
Avatar MacieqZST
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: MDO był
Silnik: Should Be Higher
Rocznik: 200?
Postów: 219
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Ja zakupiłem amorki firmy Kayaba, zresztą są też w sklepie forda.
MacieqZST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 20:44   #123
Rondel
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo Mk3 Kombi GhiaX
Silnik: 2.0 TDCI 96KW
Rocznik: 2004
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Prawda jest taka, że co użytkownik to inna opinia... Jedni chwalą Motorcrafta, inni KYB-ba jeszcze inni Sachsa...
Ja w ubiegłym roku wymieniłem tylne amorki na Bilsteina. Według mnie są twardsze od oryginałów, ale może być to subiektywna ocena.
Rondel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 20:48   #124
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

No i ja chyba zdecyduje się na Bilstein cena przystępna no i też podobno ludzie sobie chwalą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślę że wymiana amorów zakończy mój problem z wożeniem tyłu na nierównościach....

Dokładnie to jutro jadę do mechanika i mamy sprawdzić co jest przyczyną tego bujania....

A może to być wina wykończonych końcówek drążków kierowniczych gdzie bujanie z przodu przenoszone jest na tył ??

Pytam z ciekawości a kto pyta nie błądzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 21:43   #125
flacha2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: MOGILNO
Model: FOCUS
Silnik: 2.0 tdci 136
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Witam
Ja miesiąc temu założyłem bilsteiny B4. Auto się usztywniło, jest stabilniejsze ale "wożenie tyłem" na nierównościach pozostało. Byłem w trzech stacjach diagnostycznych i nie znaleźli żadnych luzów w tylnym zawieszeniu a auto nadal gdy na łuku wpadnę w dziurę zarzuca tyłem. Jeśli uporasz się z tą przypadłością daj znać.
flacha2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2010, 13:33   #126
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Ja natomiast u siebie założyłem amory sachsa (2 szt. 440 zł) nie wiem czy tak jest normalnie ale po wymianie na nowe tył sie obniżył do tej pory zrobiłem około 2 tkm i jedno co mogę powiedzieć to to że już nie zarzuca tyłu auta na nierównościach i z tego sie cieszę...
__________________
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2010, 13:40   #127
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Cytat:
Napisał Rondel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w ubiegłym roku wymieniłem tylne amorki na Bilsteina. Według mnie są twardsze od oryginałów, ale może być to subiektywna ocena.
Też się zgadzam że Bilstein`y są twardsze. Z przodu je mam od ponad roku a z tyłu od paru miesięcy i ogólnie autko jest sztywniejsze. Jakość jak na razie bdb, a sa tańsze niż KYB, Sachs i Motorcraft (też Sachs), a nawet Monroe.

Cytat:
Napisał flacha2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Ja miesiąc temu założyłem bilsteiny B4. Auto się usztywniło, jest stabilniejsze ale "wożenie tyłem" na nierównościach pozostało. Byłem w trzech stacjach diagnostycznych i nie znaleźli żadnych luzów w tylnym zawieszeniu a auto nadal gdy na łuku wpadnę w dziurę zarzuca tyłem. Jeśli uporasz się z tą przypadłością daj znać.
Flacha, miałem to samo! Musisz wymienić w tylnym zawieszeniu dwie gumowe tuleje stabilizatora i ewentualnie łączniki stabilizatorów jeśli też masz coś nie tak. Jeśli chodzi o gumy to na diagnostyce zawiechy nie wyjdzie ich zużycie. Trzeba je obejrzeć wizualnie i ewent. ręcznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja kupiłem gumy Febi-Bilstein i jest teraz git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2010, 21:54   #128
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

A ja byłem u diagnosty i wynikom wręcz nie wierze ....

Amortyzatory zarówno przód jak i tył po 80% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tyłu z tego co pamiętam wszystko git (mowiąc o gumach itd...)

A za to z przodu kicha w przednim lewym kole z tego wszystkiego zapomniałem co będzie wymieniane więc niestety dziś wam nie powiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli problem nie ustanie zastosuje się do tego co napisał ethernal zajrzę do gumowych tuleji stabilizatora i łączników stabilizatora....

Powracając do wyników wytrwałości nie mogłem uwierzyć naprawdę auto posiadam od grudnia zeszłego roku i chyba kupując je amory musiały być nowe albo poprostu tam gdzie jeździło nie dostawały tak po dupi* jak u nas...tym bardziej że zima zeszłoroczna była naprawde obfita w śniegi a co za tym idzie dziury na wiochach wręcz niewidoczne bo wszędzie biało i nie raz w taka wpadłem że w środku mi dobrze łupneło no i teraz gdy nie ma śniegu jeździ się po tych naszych dziurach styl jazdy mieszany miejski i wiejski jeśli zachodzi potrzeba a wiadome drogi ani na wsi ani na miescie bez rewelacji a więc z tego powodu jestem zadowolony w piątek dam znać co dokładnie wymieniłem i jak efekty....
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 07:12   #129
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

@Lasko1990 - powiem tak odnośnie badania amorów na trzepakach.
Ostatnio walczyłem a autem żonki ( Lanos ). Na trzech stacjach diagnostycznych wychodziło po 80 i 76 % sprawności amorków z przodu. Jak wymontowali mi u mechanika można było trzpień amora ręką wciskać i wyciągać bez większego oporu !!!! Wniosek - to raczej jest sprawność sprężyny nią amora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 08:18   #130
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Krzyś to albo trzepaki do d..py były albo "fachowcy" nie umieli odczytać wyników. jest to niemożliwe!!! poza tym na trzepakach nie sprawdzisz samych amorów tylko cały układ z każdej strony.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 14-09-2010 o 12:35
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.