Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2008, 20:58   #1
maciejos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2008
Postów: 7
Domyślnie [mk1] rozrusznik

witam problem z rozrusznikiem pojawil sie jakis czas temu z poczatku czasem tylko wyl ale nie krecil teraz jest gorzej rano jak chce odpalic to nie ma mowy zeby zalapal trzeba popchnac ale jak pojade nim na 15 min i po powrocie kreci tez sie zawiesza ale za 3- 5 razem zalapie teraz pytanko czy to znaczy ze rozrusznik kaput czy moze jakas inna przyczyna dodam ze mondek ma klepniete 310 tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. silnik tez jest jakis zamulony szarpie jak rano nim jade przez 2 -3 min puzniej jest ok ale jest mulowaty :/ tak jak by mu skakalo napiecie moze to kable albo swiece ja jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o mechanike auta :/ poradzcie co moze byc nie tak

maciejos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2008, 21:20   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [mk1] rozrusznik

Skoro jesteś, jak to określasz, laikiem, to z rozrusznikiem jedź do elektryka, lub wymień samodzielnie na inny, sprawny. A silnik, może zacznij od tych kabli, pewnie nie zaszkodzi wymiana. Jeśli chcesz sprawdzić kable, to odpal zimne auto po ciemku, podnieś maskę i popatrz sobie właśnie na te kabelki, czy "błędne ogniki po nich nie biegają". Najlepiej eksperyment taki przeprowadzać przy dużej wilgotności powietrza, albo przygotuj sobie porządny spryskiwacz do roślin i popsikaj mgiełką na te kabelki.
Dobrej zabawy.
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2008, 08:27   #3
SIERRA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-01-2006
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 93
Postów: 225
Domyślnie Re: [mk1] rozrusznik

albo jedź placem blisko kabli :fcp2 będziesz wtedy miał pewność... no i jakie emocje :fcp2
co do rozrusznika to wymątuj, oceń stan zębatki, jeśli będzie ok podłącz go na kródko do jakiegoś akumulatora i zobacz czy sie wysuwa
SIERRA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2008, 17:31   #4
maciejos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: [mk1] rozrusznik

bylem dzisiaj u mechanika i bez ogladania tylko z mojego opisu stwierdzil ze to sprzegielko :o w poniedzialek bedzie mi naprawial koszt ok 100
maciejos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 09:16   #5
cherry24
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-02-2008
Skąd: STG
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V 90KM
Rocznik: 1994
Postów: 203
Domyślnie Re: [mk1] rozrusznik

No ja miałem ten sam problem z rozrusznikiem.Elektryk powiedzial mi ze mialem szczescie ze jeszcze wogole odpalalem.A w rozruszniku bylo pekniete sprzeglo zaplacilem za naprawe 110zl( 70 zl sprzegło + 40 robota).No i teraz dziala jak nalezy.
cherry24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.