Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2005, 10:48   #1
jama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2005
Skąd: Białystok
Postów: 28
Domyślnie Kontrolka poziomu płynu chłodzącego - nie zapala się

Witam szacowne grono.
Jestem nowy na tym forum. Pozdrawiam wszystkich ze Świętami. Korzystając z chwili oddechu od świątecznego stołu postanowiłem zapytać o pewną sprawę.
Jestem posiadaczem mondeo II ghia od kilku tygodni. Auto jest naszpikowane elektroniką i czujnikami, jak żadne dotąd, którymi jeździłem. Po przekręceniu kluczyka powinny zapalać się wszystkie kontrolki i po chwili gasnąć. Niestety dopiero teraz zauważyłem, że dwie nie zapalają się (mam na myśli ten monitorek obok kratki nawiewu): pierwsza - od czujnika poziomu płynu chłodzącego (z wiatraczkiem) i druga - takie kółko z wykrzyknikiem (nawet nie wiem od czego jest). W zbiorniku wyrównawczym mam jakiś czujnik, dochodzi do niego wtyczka. Jak mogę sprawdzić, co jest zepsute, czujnik, żarówka, a może jeszcze coś innego? A może wcale nie mam takiego czujnika. I co z tą drugą kontrolką?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

__________________
Jama, Whitestok
jama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2005, 13:37   #2
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

zarowka chyba zapala sie zawsze po przekreceniu kluczyka wiec jak nie swieca sie to zarowka. to odnosnie plynu od chlodzenia. a to z wykrzyknikiem to od hamulcow. sprawdz czy zapali sie jak jest reczny zacigniety. u mnie ta jako jedyna po przekreceniu kluczyka sie nie zapala jak nie jest zaciagniety. tyle,ze u mnie to scorpio ale zasada dzialania jest napewno podobna.
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2005, 17:15   #3
jama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2005
Skąd: Białystok
Postów: 28
Domyślnie

Ta druga faktycznie jest tak jak mówisz. A tą pierwszą sprawdzę dopiero jutro, muszę rozebrać parę rzeczy. Mam nadzieję, że zacznie działać. Dam znać wszystkim zainteresowanym.
Pozdrawiam
__________________
Jama, Whitestok
jama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2005, 11:54   #4
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

Daj znać. U mnie ta kontrolka zapala sie czasami w czasie jazdy, potem sama gaśnie. Mimo tego że poziom płyny chłodzącego jest ok. Czujnik też działa. Jestem ciekaw czego to jest wina.
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2005, 14:17   #5
jama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2005
Skąd: Białystok
Postów: 28
Domyślnie

Witam
Dopiero dziś mogłem zająć się rzeczoną kontrolką. Okazało się, że nawet nie miałem w tym miejscu założonej żaróweczki. No to ją założyłem. Zapaliła się po przekręceniu kluczyka i .... nie zgasła po chwili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli czujnik jest. Zacząłem dolewać koncentratu do zbiornika wyrównawczego. Miałem poniżej minimum. Musiałem sporo dolać, nawet trochę powyżej maksimum dopiero kontrolka zgasła. Przy okazji zauważyłem, że mam wyciek gdzieś z okolic termostatu. Dopuki tego nie naprawię muszę kontrolować poziom płynu na bieżąco, ale teraz to chociaż będę wiedział kiedy jest minimum.
Pozdrawiam
__________________
Jama, Whitestok
jama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2008, 14:31   #6
prelud
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: Kontrolka poziomu płynu chłodzącego - nie zapala się

witam
a co moze byc przyczyna jesli zapala mi sie ta pierwsza kontrolka z tym wiatraczkiem i po pewnym czasie gasnie?plyn chlodzacy mam i nie ma zadnych wyciekow.
pozdrawiam
prelud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2008, 22:03   #7
lesiu2154
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2007
Skąd: Kożuchów
Model: focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 90
Domyślnie Re: Kontrolka poziomu płynu chłodzącego - nie zapala się

prelud, może dolej troszeczkę płynu ja tak samo jak jama, muszę mieć troszeczkę powyżej max wtedy kontrolka gaśnie , może u Ciebie jest tak samo
lesiu2154 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2008, 06:28   #8
Osiak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: okolice W-wy
Model: Focus USA
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 41
Domyślnie Re:

Cytat:
Napisał jama
Witam
Dopuki tego nie naprawię muszę kontrolować poziom płynu na bieżąco, ale teraz to chociaż będę wiedział kiedy jest minimum.
Pozdrawiam
Nie bedziesz wiedzial kiedy masz minimum, raczej bedziesz wiedzial jak Ci sie obnizy poziom plynu ponizej MAX. Ale to nawet lepiej :-) U mnie jak ubedzie z milimetr ponizej maxa to na zimnym silnik pozostaje zapalona. Po rozgrzaniu gasnie.

pozdrowienia

Osiak
Osiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2008, 07:20   #9
lesiu2154
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2007
Skąd: Kożuchów
Model: focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 90
Domyślnie Re: Kontrolka poziomu płynu chłodzącego - nie zapala się

Osiak, dlatego że płyn po nagrzaniu powiększa swoją objętość
lesiu2154 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.