Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2009, 13:07   #1
krzysiek__m
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Nakładki progowe ST220 - jak są zamontowane?

Witam.
Orientuje się może ktoś jak są zamontowane nakładki progowe w ST220. Wypaczają się u mnie zaślepki montowane w tych nakładkach i przy okazji napraw perforacyjnych poprosiłem o sprawdzenie. Otrzymałem informację, że jak poprzedni właściciel w ramach gwarancji perforforacyjnej naprawiał auto to mu nie zamontowali jakiś elementów przy tych nakładkach i dlatego za bardzo odstają od progu. Niestety było to w innym serwisie i szans nie ma im coś udowodnić, żeby naprawili porządnie. Czy te listwy są przyklejone, czy są jeszcze jakieś mocowania do progów?

krzysiek__m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 17:56   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Nakładki progowe ST220 - jak są zamontowane?

są klejone wzdłuż + 2 nity czy śruby od spodu (nie pamiętam dokładnie) dodatkowo mozna jeszcze dokręcić do nadkoli, a nakładki- zaślepki miejsc na podnośnik przewierć małym wiertełkiem i złap tyrytytkami, żeby nie odpadły któregoś dnia na trasie od progów albo żeby nie zmieniły właściciela.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 08:40   #3
krzysiek__m
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Nakładki progowe ST220 - jak są zamontowane?

No nie wiem dlaczego te zaślepki miejsc na podnośnik się u mnie tak wypaczają (wyginają się w literę U).
Znalazłem taki rysunek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chodzi mi o elementy nr 16 (numer części 1659676). Wg mojego numeru VIN "nie występują w specyfikacji pojazdu".
Jak włożę rękę pod tą nakładkę, to są tam w tych miejscach nakładki okręgłe wyprofilowania - jakby mocowania.
Mógłbyś sprawdzić, czy u Ciebie pod tymi nakładkami jest coś co je mocuje do progu tak jak to wygląda na tym rysunku, czy na całej długości pod nakładką jest pusta przestrzeń?

Ostatnio edytowane przez krzysiek__m ; 15-12-2009 o 12:01
krzysiek__m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 20:28   #4
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Nakładki progowe ST220 - jak są zamontowane?

Jeżeli jeszcze jest ci to potrzebne, to jutro mogę wejsc pod autko i zrobić fotkę jak to wygląda ... mam zaprzyjaźniony warsztat 40 m od miejsca pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro

Ostatnio edytowane przez blur ; 15-12-2009 o 20:38
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 20:40   #5
krzysiek__m
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Nakładki progowe ST220 - jak są zamontowane?

Jeżeli to nie problem, to poproszę. Nie wiem, czy mam coś zamawiać, a w serwisie nikt nic nie wie w tym temacie oprócz tego, że wg nich czegoś brakuje.
Dzięki i pozdrawiam.
krzysiek__m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 20:56   #6
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Nakładki progowe ST220 - jak są zamontowane?

Pamietajcie koledzy o jednym, tzn. są trzy rodzaje tych zaślepek. U mnie sprawdzali po VIN i dostałem inna. Co ciekawsze, to zanim ją przymierzyłem to zdążyłem już ją pomalować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W serwisie tylko sie usmiechneli i wymienili na taka jaka miała być.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.