Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2013, 11:09   #1
archi4lo
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wlkp
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk3
Silnik: 1,4 TDCI / 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 2002 / 2006
Postów: 139
Domyślnie wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

Witam
Przy ostatnich wysokich temperaturach zewnętrznych moje auto zaczęło trochę wariować. Gdy jeżdzę dużo po mieście po pewnym czasie auto na biegu jałowym dostaje oborty na poziome 1000obr/min, co jest zdecydowanie za dużą wartościa gdyż normalnie jest to około 750. Gdy zgasze i odpale nadal obroty sa wysokie, dopiero jak auto całkowicie wystygnie na przyklad na drugi dzien to wszystko wraca do normy. Ostatnio działo sie to w piatek gdy jezdzilem po miescie i dzis, wczoraj jezdzilem po trasie wiec bylo ok. Ponadto gdy obroty sa na poziomie tysiaca i gdy gasze silnik to wolniej schodzi z obrotow. Co moze byc przyczyna? paliwo tankuje verve na orlenie jesli to istotne

archi4lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 13:48   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

Szukaj nieszczelności na przewodach powietrznych, silnik zasysa lewe powietrze, i zwiększa obroty.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 14:15   #3
michał64
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

A nie jest to związane z pracą wentylatorów i klimatyzacji?? bo u mnie też silnik 1,4 tdci tak mam a zwłaszcza kiedy załącza sie wentylator przy pracującej klimatyzacji
michał64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 14:49   #4
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukaj nieszczelności na przewodach powietrznych, silnik zasysa lewe powietrze, i zwiększa obroty.
dobra porada ale dla benzyny a nie diesla
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 16:08   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

Racja.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 18:40   #6
archi4lo
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wlkp
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk3
Silnik: 1,4 TDCI / 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 2002 / 2006
Postów: 139
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

patrzyłem ale klima wyłączona a wentylator nie chodzi. Mechanik podłączał pod komputer ale na zimnym silniku i nie pokazuje żadnych błędów.
Gdzieś w necie przeczytałem, że powodem może być zapowietrzony układ chłodzenia. Objawy były identyczne i pomogło odpowietrzenie układu, z małą różnica poniewaz tam poziom płynu chłodzącego był na minimum a ja mam dobry poziom płynu. jakieś 2 miesiące temu miałem wymieniany termostat no ale gdyby sie zapowietrzyl uklad chlodzenia to pewnie rano na zimnym silniku poziom spadłby ponizej minimum

Ostatnio edytowane przez archi4lo ; 29-07-2013 o 18:43
archi4lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 13:06   #7
michał64
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

Co do płynu chłodzącego to masz raje. Co do podłączania komputera to mechanik zapewne wiedział co czyni, bo mieć sam komputer to nie wszystko. Jaki masz wskaźnik temperatury silnika i na jakiej wysokości stoi wskazówka podczas normalnej eksploatacji? A co do klimatyzacji to włączając klimatyzacje to wentylator chłodnicy musi się załączyć ze zwolnionymi obrotami. U mnie w te upały to wentylator przy włączonej klimie chodził na maź obrotach.
michał64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 18:06   #8
archi4lo
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wlkp
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk3
Silnik: 1,4 TDCI / 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 2002 / 2006
Postów: 139
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

no właśnie wskaźnik temperatury jest w dobrym położeniu bo niedawno zmieniałem termostat i teraz temperatura jest w dobrymn położeniu. Poziom płynu chłodzącego też jest na dobrym poziomie. Ostatnio odpaliłem auto i pozostawiłem tak żeby włączył sie wentylator, włączył się ale na wolnych obrotach tak jak przy włączonej klimie. Płyn chłodzący raczej odpada bo poziom mam dobry i temperature pokazuje dobrą, tak więc mój mechanik skwitował "co ma piernik do wiatraka". Więc jakie dalsze sugestie? coś musi mieć na rzeczy temperatura ponieważ tak jak mówiłem działo sie to tylko 2 razy gdy auto jeździło duzo po mieście w wysokich temperaturach

Bump:
Cytat:
Napisał michał64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki masz wskaźnik temperatury silnika
wskażnik mam elektroniczny ze skalą NORM
archi4lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 22:39   #9
the_cure
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2011
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

u mnie jest tak samo od 10 lat,nigdy się tym nie przejmowałem ,ten silnik we fieście "tak ma"
the_cure jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 07:59   #10
archi4lo
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wlkp
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk3
Silnik: 1,4 TDCI / 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 2002 / 2006
Postów: 139
Domyślnie Odp: wysokie obroty na biegu jałowym 1,4 TDCI

Cytat:
Napisał the_cure Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie jest tak samo od 10 lat
czyli też po dłuższej jeździe w wysokich temperaturach czy w chłodniejsze miesiące też tak masz?
archi4lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.