Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2011, 11:08   #1
RADKUL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-01-2011
Skąd: Brzeg
Model: focus II
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 8
Post Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

Witam. Przed wymianą oleju zapaliła się kontrolka. Po wymianie oleju, około 40 km wszystko było ok, stan oleju ok. Zaświeca się kontrolka podczas jazdy. Zatrzymuje się, wyłączam silnik. Po zapaleniu kontrolka gaśnie, po chwili znowu ten sam problem. Dodam, ze stan oleju jest ok, autko chodzi swietnie, rowno pracuje. Jaka przyczyna??? Ktos pomoze? Pozdrawiam

RADKUL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 11:51   #2
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

Cytat:
Napisał RADKUL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Przed wymianą oleju zapaliła się kontrolka. Po wymianie oleju, około 40 km wszystko było ok, stan oleju ok. Zaświeca się kontrolka podczas jazdy. Zatrzymuje się, wyłączam silnik. Po zapaleniu kontrolka gaśnie, po chwili znowu ten sam problem. Dodam, ze stan oleju jest ok, autko chodzi swietnie, rowno pracuje. Jaka przyczyna??? Ktos pomoze? Pozdrawiam
Kontrolka nie ostrzega przed zbyt niskim/wysokim poziomem oleju a raczej problemami z jego ciśnieniem i ogólnie ze sprawnością układu smarowania. Może coś gdzieś się rozszczelniło, pękło itd, wizyta u mechanika raczej pewna bo z takimi objawami bał bym się o każdy kilometr.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 13:18   #3
Htstan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Skąd: bieszczady
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

posprawdzaj wszystkie rurki czy są podpięte u mnie była odpięta małego przekroju na górnej listwie zaraz pod podszybiu załączyłem i jak ręką odjął oby było podobnie u ciebie
Htstan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 17:42   #4
RADKUL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-01-2011
Skąd: Brzeg
Model: focus II
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

został podłączony pod komuter, wykazał Błąd B1600... Mechanik zgłupiał... wszystkie wskaźniki w normie, nic komuter innego nie wyswietla. Jeszcze tylko, kiedy zapala sie kontrolka oleju, to na kompie wyskakuje- " czujmik temperatury chłodzenia oleju WŁĄCZONY" , a kiedy gaśnie kontrolka, to czujnik sie wyłącza ( w komputerze oczywiscie- w programie). I teraz pytanie jest, czy przy chłodnicy oleju jest czujnik temeratury, czy jak to tam jest? Pomóżcie!
RADKUL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2011, 07:29   #5
Htstan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Skąd: bieszczady
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

przerabiałem ostatnio troche temat z czujnikami i z tego co się orientuję to czujnik oleju jest na górnej części głowicy a obrazowo to obok akumulatora po prawej akumulator a po lewej pod przewodami na silniku wmontowany czujnik
lepiej nie umiem wytłumaczyć. posprawdzałeś te wszystkie rurki ????
Htstan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2011, 14:41   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

Cytat:
Napisał Htstan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przerabiałem ostatnio troche temat z czujnikami i z tego co się orientuję to czujnik oleju jest na górnej części głowicy a obrazowo to obok akumulatora po prawej akumulator a po lewej pod przewodami na silniku wmontowany czujnik
lepiej nie umiem wytłumaczyć. posprawdzałeś te wszystkie rurki ????
Ty masz 1.8 tdci, on 1.6 tdci wiec silnik jest inny.
Poza tym nie wiem jak rurka o ktorej piszesz moze miec wplyw na kontrolke oleju. Tam olej nie plynie.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2011, 18:56   #7
RADKUL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-01-2011
Skąd: Brzeg
Model: focus II
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

Wszystko sprawdziłem, każdą wtyczkę, do jakiej miałem dostęp, każdą rurke, wszystko... Chyba, ze jest cos ukryte, gdzienie dojrze, a dodam, ze auto na podnośniku miałem i z kazdej str sprawdzalem. Dalej jest to samo... Zauwazylem zaleznosc,ze jak jest zimny i olej jest zimny, to jest ok, a jak tylko sie troche auto rozgrzeje, to zapala sie i swieci przez chwile, gasnie , i znowu sie swieci... Na poniedzialek jade do kolejnego mechanika, pod kompa podlaczymy, moze ten cos znajdzie. Dzieki za pomoc, jezeli naprawie, to dam znac co było nie tak. pozdrawiam Radek
RADKUL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 18:18   #8
RADKUL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-01-2011
Skąd: Brzeg
Model: focus II
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

Byłem ponownie pod komputerem i wyskoczyły 3 błędy:
B2894
U0073
U0416
i czy ktos moze pomóc w rozszyfrowaniu tych błędów? Będe wdzięczny. Po skasowaniu błędów przez 20 km kontrolka sie nie zapaliła, wszystko było ok, ale niestety znowu ten sam problem. Co oznaczają te błędy. Pomocy!
RADKUL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 21:22   #9
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

kod U 0416-błędne dane otrzymane od dynamiki Moduł kontroli pojazdu
kod U 0073- moduł sterowania Bus komunikat off
kod B 2894 dotyczy karoserii to wygląda na zwarcie przewodu el. w ogóle kody zaczynające się na B - dotyczą karoserii z tego co ja wyczytałem
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 21:33   #10
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka oleju- przyczyna?

A tak jeszcze na marginesie zapytam się ciebie, czy może nie uderzyłeś może miską olejową w czasie jazdy. Piszę to ponieważ sam miałem taką przygodę. Na szczęście szczęśliwe zakończenie , ponieważ za jakiś czas jechałem na wymianę oleju, w trakcie której wyszło na jaw wgniecenie miski olejowej. I właśnie w tym przypadku może dojść do zapalenia się kontrolki oleju, gdyż podawane dane na miarce okazują się fałszywe. Teraz wiem gdzie znajduje się zakres oleju w normie.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.