Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2014, 13:07   #41
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

Jasne i korci mnie żeby to zrobić szczególnie jak już wszystko będzie na wierzchu ale już tyle pieniędzy w to auto władowałem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a oprócz tego wczoraj mój zaprzyjaźniony mechanik zaczął powoli słyszeć dwumas...

Sprawdziłem jeszcze co się dzieje z napięciem jak falują obroty bo akurat dzisiaj zwariował: skacze do 14,7 - 14,8 V w momentach zwiększania obrotów. Związek jest tylko pytanie co wynika z czego. Mam nadzieję, że to alternator jest przyczyną falowania obrotów silnika.


Ostatnio edytowane przez metmusic ; 12-01-2014 o 14:15
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 20:26   #42
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie

Mam jeszcze pytanie, dlaczego w TDCi nie montowano rolek ze sprzęgłem? Czy jest jakieś techniczne wyjaśnienie tego?
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 21:31   #43
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... dlaczego w TDCi nie montowano rolek ze sprzęgłem? Czy jest jakieś techniczne wyjaśnienie tego?
Też mnie to zastanawia, skoro w PB montowali. Ja założyłem, mam i sobie chwalę ze względu na kulturę pracy silnika (ciszej).
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 21:40   #44
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

Też zdecydowałem, że tak zrobię - ale i tak moja ciekawość nie daje mi spokoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 13:06   #45
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,718
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

to tak samo jakbyście zapytali dlaczego 2.5 V6 traci moc z biegiem lat a 3.0 V6 w ST220 trzyma serię po 10 latach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. coś pozmieniali w 3.0 V6, ale jednocześnie produkowali 2.5, które traciło moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po prostu raz tak ustalili i już tak klepali
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 14:20   #46
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... po prostu raz tak ustalili i już tak klepali
Z całym szacunkiem, ale to do mnie akurat jakoś nie przemawia.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 14:27   #47
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

Do mnie też nie bardzo - szczególnie, że ulepszenia były/są wprowadzane z miesiąca na miesiąc. Dla porównania wg VIN moje auto jest wyprodukowane 2001/11, a mojego ojca 2002/05. Oba przed FL. Na przestrzeni tego pół roku została np zmieniona konstrukcja tylnej klapy w kombi - inny zamek i cały mechanizm. Została dodana sygnalizacja o niezapiętych pasach. Co Ciekawe ja mam wyższą wersję (Ghia) więc te różnice wynikają z ulepszeń a nie zależą od wersji. Dlaczego więc nie ulepszyć takiego alternatora... szczególnie jeśli pewne rozwiązanie stosuje się równolegle tylko w innej wersji silnikowej.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 10:43   #48
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,718
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

Może i tak, ale fakty mówią same za siebie. Myślę, że była to decyzja ekonomiczna - czasem niezrozumiała dla klienta końcowego, ale w pełni zrozumiała dla wyższego kierownictwa firmy produkującej.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 10:54   #49
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie masz do wyboru od PB, w oryginale są one wtedy od razu ze sprzęgiełkiem:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Mariusz: Znalazłem interesującą mnie ofertę na Allegro ale podobno to 1S7T-CF... mógłbyś zobaczyć w swoich "źródłach" czy ten będzie pasował? Z góry dzięki
W ogóle jak zacząłem kopać po tych symbolach to znalazłem taką informację dotyczącą CF, CD, CE:
1 Ford Mondeo III 1.8i 16V 1798ccm CH../CG.. 00-07
2 Ford Mondeo III 1.8i 16V 1798ccm CFBA 03-
3 Ford Mondeo III 2.0i 16V 1999ccm CJBA/CJBB 00-07

Źródło:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chyba wynika z tego, że CD, CE, CF mogą być zamiennie stosowane? a jeśli CD może być u mnie to CE i CF też... chyba. Trochę ruletka... czy aż tak się nie przejmować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W ogóle napawający mnie optymizmem post [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie są póki co podobne jak nie identyczne objawy. Zobaczymy po wymianie czy potwierdzę to.

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czasem niezrozumiała dla klienta końcowego, ale w pełni zrozumiała dla wyższego kierownictwa firmy produkującej.
Pracuję w branży... i potwierdzam, ze akurat to jest to prawdopodobne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale mimo wszystko zastanawia mnie fakt, że jedne modyfikacje pasują "księgowym", a inne wydawać by się mogło, że ważne - nie.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 15-01-2014 o 11:21
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 14:10   #50
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Za niskie/za wysokie napięcie ładowania akumulatrora w TDCi?

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Mariusz: Znalazłem interesującą mnie ofertę na Allegro ale podobno to 1S7T-CF... mógłbyś zobaczyć w swoich "źródłach" czy ten będzie pasował?
Czy jest to altek z końcówką w symbolu CD, CE, czy też CF nie ma najmniejszego znaczenia. Ostatnie literki w symbolu informują o tym od kiedy dany element wszedł do produkcji. Konstrukcyjnie nie różnią się one wogóle, możesz zatem brać któryś z nich ze spokojnym sumieniem.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.