Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2010, 07:24   #141
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Co do dziurki w termostacie jak nawet na tej stronie już dwóch pisało:
1. fotki mają owy odpowietrznik i bardzo żadko można kupić termostaty bez niego
2. jest to nie najlepsze rozwiązanie ponieważ silnik się dłużej nagrzewa, i nie dogrzewa gdyż średnio trzyma tem 80st a po lekkim odpuszczeniu gazu i na postoju spada do 70 i niżej
3. w zimę jest to średnio dobre rozwiązanie gdyż z nawiewów nie leci wystarczająco ciepłe powietrze i w środku auta nie jest tak jak powinno.
4. pomimo dziurki, owszem jest drugi obieg, ale tylko przez tą dziurkę, a termostat dalej się nie otwiera.

Piszę to wszystko z własnego doświadczenia, gdyż to ja napisałem o tym na początku tego tematu wcześniej testując wszystko wiadomo, że jest lepszym rozwiązaniem niż grzanie się silnika, aczkolwiek nie jest to 100% rozwiązanie problemu.

mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 08:25   #142
komos10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: Józefów
Model: Fokus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Sprawdź czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego. Jeżeli tak to pewnie zaczyna się psuć pompa wody. Zobacz na kanale czy sie nie poci w tym miejscu. Jak Ci sie grzeje silnik sprawdź czy leci zimne powietrze z nawiewów zamiast ciepłego (ogrzewanie na czerwonym).
komos10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 17:00   #143
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

wszędzie sucho, nic nie ubywa, powietrze jest zarówno ciepłe jak i zimne...
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 17:25   #144
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

baz przesady że dziurka ok 2,5mm radykalnie zmniejszy grzanie bez przesady!fakt że teraz autka mją słabe grzanie szczególnie poniżej 2,0 l to nie to co kiedyś odpalało sie auto spaliło ćmika i w gaciach w mróz można było jechać! pewnie coś innego boli autko!tak na marginesie w focusach 1,6 pewnie na zimne kraje nie wszystkie foci montują dogrzewanie układu chłodzenia spalinami jak komu zimno moze to zastosować sam myśle o tym bo moja foca niema ale jedna zima od 25 lat niema sensu mam garaż ogrzewany i se daruje !
__________________
Było WSK z 200 fiatów nysa moskwicz polonezy daihatsu opele fordy audi vw renault peugeot PB, LPG, DIEZEL .....Jest Peugeot 206 1,4I ;206 2,0HDI ;foca 1,6 TDCI Marzenie to ,,TESLA''

Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 27-02-2010 o 17:44
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2010, 13:37   #145
ice
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: krk
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Cytat:
Napisał ADIAS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baz przesady że dziurka ok 2,5mm radykalnie zmniejszy grzanie bez przesady!fakt że teraz autka mją słabe grzanie szczególnie poniżej 2,0 l to nie to co kiedyś odpalało sie auto spaliło ćmika i w gaciach w mróz można było jechać! pewnie coś innego boli autko!tak na marginesie w focusach 1,6 pewnie na zimne kraje nie wszystkie foci montują dogrzewanie układu chłodzenia spalinami jak komu zimno moze to zastosować sam myśle o tym bo moja foca niema ale jedna zima od 25 lat niema sensu mam garaż ogrzewany i se daruje !
Potwierdzam wypowiedź mrozilli. Sam przerabiałem ten temat i obecnie jeżdzę bez kulki w termostacie. Usuniecie kulki i zostawienie otworu około 2,5mm powoduje, iż autko przy ujemnych temperaturach otoczenia nie dogrzewa się tak jak powinno. Grzanie wewnątrz też jest słabsze. Foką jeżdzę juz 8 lat i wiem jak było wcześniej. Przy usunietym zaworku na wolnych obrotach potrafi temperatura silnika spaść np 89 do 70 st.
ice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2010, 20:37   #146
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Cytat:
Napisał jeracky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rejmont mam podobny problem a dysponujesz rezystancją dla czujnika do 1.8 benzyna, to są troszkę inne silniki i zastanawia mnie czy te parametry będą takie same.
Z góry dziękuję za odpowiedź
pzdr
Sprawdziłem dla silnika 1.8 rok 2000 i parametry są takie same: dla 20 st C ok. 34000 Ohm, 85-90 około 1300 Ohm. Dla innych roczników jest tak samo, jeden czujnik wiele zastosowań.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2010, 11:07   #147
dziadol15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,6 gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Angry Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

I teraz znowu te SAME PYTANIE Czy juz ktos wie jaka wina jest grzania focusow??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo wlasnie sie zastanawiam czy wymieniac czujnik temperatury?? Bo z tego co piszecie termostat to nie jest a naprawa na prawie dobrze to kto jak lubi ale ja nieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy jakos mozna sprawdzic czujnik temperatury samemu bez specjalistycznych narzedzi??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziadol15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2010, 15:15   #148
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

W trybie serwisowym.


Opis trybu pochodzi głównie z TIS´a, częściowo z własnej obserwacji i domysłów. Nie wszystkie wskazania są opisane.

Jak wejść:
1) wyłączony silnik - trzymamy guziczek od zerowania licznika i przekręcamy stacyjkę
2) po ok 10 sek licznik wchodzi w tryb serwisowy

Przełączanie do kolejnych wskazań guziczkiem zerowania. Wyjście jeśli dobrze pamiętam po dłuższym przytrzymaniu.

1. GAGE - wskazówki
2. 8888 - test wyświetlacza (wszystkie segmenty)
3. bULb - test kontrolek
4. r_22 - wesja ROM´u licznika
5. E001 - wersja pamięci NVM licznika
6. DTC - lista kodów błędów diagnostycznych (jeśli OK miga NONE)
7. nnn.n - prędkość w milach na godzinę
8. nnn.n - prędkość w km/h
9. ???? - dla 0km/h jest wartość hex 3d - rośnie o hex 22 co 10km/h - nie opisane w TIS´ie
10. nnnn - obroty silnika
11. ???.t - to będzie sygnał z czujnika cisnienia oleju 0 obr/min - 25.t -800 obr/min - 5b.t, 2000 obr/min - bb.t - nie opisane w TIS´ie - ale na logikę mi tak wychodzi
12. Fnnn - poziom paliwa - sygnał bezpośrednio z czujnika w baku (zmienia się jak auto zakręca, hamuje itd. stabilizuje się po chwili postoju)
13. Lnnn - stabilne wskazanie paliwa - rezerwa przy L026
14. nnnF - stabilne wskazanie paliwa w hex - rezerwa przy 26.F
15. nnnC - temperatura silnika
16. hh.C - być może temperatura silnika pomnożona przez 2 w hex
17. bnnn - napięcie (postój ~12V, włączony silnik ~14V)
18. Ab-H/L - ABS - L - w porządku
19. Eb-H/L - EBD - L - w porządku
20. IL-H/L - Oświetlenie licznika - L/H ciemno/jasno
21. Cr-H/L - położenie kluczyka ??? nie sprawdziłem

I tu się kończy TIS - a teraz jeszcze jest tyle:
22. A-2C - ??? - po odpaleniu dwie cyferki migają że nie da się ich odczytać
23. b-88 - ???
24. C-C1 - ??? - d1 zgaszony silnik, C1 - odpalony
25. d-3b - ??? - ostania cyfra miga b lub c ???
26. 0181 - ??? - przy zgaszonym jest 0157 po odpaleniu przez parę sekund rosnie do ok 0180
27. 1255 - ???
28. 2014 - ???
29. 3255 - ???
30. 40?? - ???
31. 5000 - ???
32. 6000 - ???
33. 7000 - ???
34. P11F - ???
35. P200 - ???
36. P300 - ???
37. P400 - ???

KONIEC
Ostatnie pozycje są stałe i chyba to po prostu śmieci. Tu jest link gdzie goście coś badali [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - niewiele tam mają ale na zdjęciach widać że silnik pracuje na biegu jałowym i jest pełny bak - moje wskazania są dla stanu "na chwilę przed rezerwą"
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2010, 21:31   #149
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Cytat:
Napisał dziadol15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz znowu te SAME PYTANIE Czy juz ktos wie jaka wina jest grzania focusow??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo wlasnie sie zastanawiam czy wymieniac czujnik temperatury?? Bo z tego co piszecie termostat to nie jest a naprawa na prawie dobrze to kto jak lubi ale ja nieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy jakos mozna sprawdzic czujnik temperatury samemu bez specjalistycznych narzedzi??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytaj wcześniejsze posty, zmierzyć należy opór czujnika przy określonej temperaturze. U mnie wskazania były złe i po wymianie jest OK.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 21:09   #150
neo1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

czesc jestem nowy na tym forum moze mi ktos pomuc mam problem tylko niewiem z czym dokładnie.niemam obiegu na chłodnicy czyli chłodnica jest zimna ale silnik mi sie nieprzegrzewa temperatura jest ok niewiem co mam robic czy to termostat albo zapowietrzenie albo sam juz niewiem pomozecie
neo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.