Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2011, 17:01   #2141
romek33
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: ZAMBROW
Model: FORD GALAXY MK2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat
Napisał 1 robert
wg mnie jeśli układ jest odpowietrzony to macie problem z czujnikiem cieczy - miałem taki podobny problem w piecu webasto thero top - czujnik widział 20 stC mniej niż było i zawsze mu się wydawało że powinien grzać

Witam, czujniki cieczy w piecu to te dwa kapsle z kabelkami wogule można to dokupić i wymienić, proszę o podpowiedz

romek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 19:33   #2142
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał 1robert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg mnie jeśli układ jest odpowietrzony to macie problem z czujnikiem cieczy - miałem taki podobny problem w piecu webasto thero top - czujnik widział 20 stC mniej niż było i zawsze mu się wydawało że powinien grzać
Myslisz ze w Hydronic np.D3WZ bedzie to samo ?
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 11:32   #2143
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał 1robert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przepraszam jeśli problem był poruszany ale nie potrafię znaleźć schematu układu obiegu wody w galaxy. Chodzi mi o to że chciałbym rozbudować układ do dogrzewania postojowego ale pompę chciałbym wsadzić gdzieś pod maskę np na podszybie tam gdzie jest w mk2 żeby nie była narażona na wodę z drogi. Nie wiem jak sa podłączone przednia i tylna nagrzewnica z silnikiem - jak wpiąć pompę żeby prawidłowo poruszała wodę w układzie. czy tak zabudowana pompa wystarczy do poruszenia płynu jeśli zamontowałbym piec 5 kW zamiast 3 kW?? Jeśli gdzieś był schemat to proszę o nakierowanie.
Nie bardzo ją idzie tam upchać, musisz wstawić koło piecyka.

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy mam podobne pytanie.Zdobylem przy okazji piec Hydronic D5WZ i z czasem bede chcial go podmienic zamiast obecnego sprawnie dziajajacego D3WZ,ktory siedzi w T4.
Mam do niego pompe paliwa jakby trzeba bylo podmienic.
Chce na poczatek zrobic mu maly przeglad aby sprawdzic jego stan techniczny.Pochodzi z mercedesa Vito 99rok.
Jaka przerobka mnie czeka i jak to najlepiej zrobic.Prosze o pomoc w miare jasno sformuowana.Dziekuje.
Wkladsz w miejsce starego i przerabiasz w gnieździe pin 3 i 4 /układ zasilania pompki paliwa/
Na starej pompce trzeba zwiekszyć dawkę paliwa i dołożyć pomkę wody.

Cytat:
Napisał 1robert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fakt tam nie zaglądałem sorry - ale mi chodzi o to jak to jest w galaxiaku - pod maską jest ciasno i z braku czasu nie dopatrzyłem jeszcze jak są nagrzewnice między sobą połączone.
W zeszłym roku zrobiłem webasto do paska b4 i śmiga aż miło - nie chcę w galaxym babola popełnić i nie chcę odkrywać ameryki od nowa...
trudno przeczytać 214 stron postów .. w tym jest problem a czasu wszyscy chyba mamy coraz mniej. odkąd się ma rodzinę to jeszcze mniej ale galax to w końcu auto rodzinne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Płyn ma być przepychany z silnika do tylnej nagrzewnicy, dalej przez piecyk do przodu auta i tam jest trójnik, część płynu na silnik a część na nagrzewnicę przód.

Cytat:
Napisał romek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich ,mam taki problem z dogrzewaczem była wymieniona świeca .
po wymianie piec odpala jak trzeba tylko nie wyłańcza się przy 75 st. słysze go nawet przy 90 st. co może być przeczno. Za porady z góry dziękuje i pozdrawiam
Te 90 st, to czytasz na desce? To co pokazuje wakaźnik jest dalekie od prawdy. Jak sprawdzisz temaperature silnika VAGiem to mozesz nie miec nawet 80 st. A skutek taki, ze piec dalej chodzi, Spawdź też termostat.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 27-11-2011 o 11:53
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 11:33   #2144
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał romek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czujniki cieczy w piecu to te dwa kapsle z kabelkami wogule można to dokupić i wymienić, proszę o podpowiedz
Trzeba ich zmierzyć omomierzem, czujnik niebieski i czerwony /kabelki/ powinny mieć przy temperaturze około 5 st, ponad 20 kohm.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 12:05   #2145
romek33
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: ZAMBROW
Model: FORD GALAXY MK2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dięki Stefano za podpowiedż ,więc jeżeli nie będzie ponad 20 kohm to jest coś nie tak. Można to dokupić tylko gdzie? Pozdrawiam.
romek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 16:15   #2146
jaras111x
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: opole
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1,9 tdi AUY
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam. jestem nowy na forum,w piątek zakupiłem Galaxy mk2 jest to moj pierwszy pojazd tego typu no i na dzień dzisiejszy mam pierwszy problem. Uprzedzam przeglądałem forum i trochę już czytałem,potrzebne mi tylko wasze potwierdzenie. Bardzo długo trwa nim osiągnie 90st.(8-10km) z nawiewów wcale nie leci takie gorące powietrze(no chyba że już osiągnie 90st), dogrzewacz się uruchamia ale potem się wyłącza, nie słyszę aby chodziła pompka na podszybiu(i tu na pewno sprawdzę szczotki) Jak go kupowałem to nie bardzo zwróciłem na to uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i jeszcze panel z klimatyzacji mruga dość długo. Proszę o wskazówki i czy mam się zacząć bać?
jaras111x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 17:23   #2147
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał romek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dięki Stefano za podpowiedż ,więc jeżeli nie będzie ponad 20 kohm to jest coś nie tak. Można to dokupić tylko gdzie? Pozdrawiam.
Wartość rezystancji obydwu czujników powinna byc taka sama.
Jesli któryś walnięty pisz na PW.
Cytat:
Napisał jaras111x Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. jestem nowy na forum,w piątek zakupiłem Galaxy mk2 jest to moj pierwszy pojazd tego typu no i na dzień dzisiejszy mam pierwszy problem. Uprzedzam przeglądałem forum i trochę już czytałem,potrzebne mi tylko wasze potwierdzenie. Bardzo długo trwa nim osiągnie 90st.(8-10km) z nawiewów wcale nie leci takie gorące powietrze(no chyba że już osiągnie 90st), dogrzewacz się uruchamia ale potem się wyłącza, nie słyszę aby chodziła pompka na podszybiu(i tu na pewno sprawdzę szczotki) Jak go kupowałem to nie bardzo zwróciłem na to uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i jeszcze panel z klimatyzacji mruga dość długo. Proszę o wskazówki i czy mam się zacząć bać?
Zrób pompkę i znajdź błąd w klimatyzacji lub nawiewach, poźniej dopiero napisz czy jeszcze go cos boli.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 27-11-2011 o 17:32
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 19:13   #2148
jaras111x
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: opole
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1,9 tdi AUY
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wielkie dzięki za odpowiedz, mam nadzieję że jutro znajdę czas na pompkę.
jaras111x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 23:18   #2149
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wkladsz w miejsce starego i przerabiasz w gnieździe pin 3 i 4 /układ zasilania pompki paliwa/
Na starej pompce trzeba zwiekszyć dawkę paliwa i dołożyć pomkę wody.
Dzieki,kolego Stefany za odpowiedz,patrzylem z wolnej chwili na schematy i minus na pompkę nie wychodzi ze sterownika pieca tylko z minusa np.aku. Reszta chyba bez zmian,jesli sie myle prosze o poprawe.
Pompke ma juz założona nawet przy D3WZ gdyz mam to zrobione jako ogrzewanie postojowe,choc moze prowizorycznie ale jest.
Teraz jeszcze za pompka dołożyłem elektryczny podgrzewacz na 4swiece (4 razy 200W) i musze dorobic jakies zabezpieczenie i przekaźniki do prawidłowego dzialania,ale to jeszcze potrwa.Wyjolem to z citroena xsara picasso.m

Ostatnio edytowane przez peters ; 06-12-2011 o 23:48
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 00:02   #2150
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba ich zmierzyć omomierzem, czujnik niebieski i czerwony /kabelki/ powinny mieć przy temperaturze około 5 st, ponad 20 kohm.
Dogrzebalem sie do mojego archiwum i sciagnolem kiedys z jakiegos forum podobne pomiary :

22*C 11kΩ
38*C 5.6 kΩ
58*C 2.7 kΩ
78*C 1.4 kΩ
98*C 740 OMY
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.