Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2022, 14:49   #1
mcmarcopolo
ford::beginner
 
Avatar mcmarcopolo
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 20
Smile Cieknący uszczelniacz wałka rozrządu

Witam wszystkich forumowiczów. mam forda MONDEO MK4 1,8TDCi i w lipcu 2021 robiłem remont kapitalny silnika. Nowe: tłoki, pierścienie, panewki, rozrząd, pompa wody, remont głowicy (planowanie i nowe zawory, uszczelniacze), remont turbiny..... Odpalałem auto na "plaka" i nie dokręciłem przewodu powietrza za filtrem (bo jak to rano bywa zawsze człowiek jest w niedoczasie), w trakcie jazdy przewód spadł z filtra i zaciągnął "coś" co rozwaliło zimną stronę turbiny oraz 2 i 4 tłok - jakby ktoś młotkiem uderzył, zawory też dostały. Zarówno blok jak i wał główny poszły do sprawdzenia czy się nie pokrzywiły. I wszystko jest Ok prócz cieknącego siemeringu na wałku rozrządu. Wymieniałem ten uszczelniacz już 3 razy i ciągle cieknie. Ostatnio kupiłem w ASO nowy wałek rozrządu, nowe panewki do niego i siemering ze sprężyną, wymieniłem pasek rozrządu bo spływał cały olejem i...... znów cieknie.
Czy macie pomysł co z tym fantem zrobić?
Wiem, że można go jeszcze podpalić w akcie desperacji.... ale to ostateczność.
Pozdrawiam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mcmarcopolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2022, 15:02   #2
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Cieknący uszczelniacz wałka rozrządu

W poprzednim aucie miałem taką sytuację, że zaczęło mi cieknąć z uszczelniacza wału - po stronie koła zamachowego. Więc nie ten wał i nie ta strona silnika, ale identyczny objaw wymieniane chyba z 6x uszczelnienie i cały czas ciekło tam. Najgorzej bo każde sprawdzanie wiązało się ze zdejmowaniem skrzyni. Finalnie nikt nie znalazł przyczyny. Prawdopodobne że wał był krzywy, może jakaś bruzda w gnieździe na uszczelniacz, może pęknięcie bloku niewidoczne gołym okiem.

W twoim przypadku o tyle lepiej że masz dużo łatwiejszy dostęp ale obstawiałbym jakieś uszkodzenie materiałowe.
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.