Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2010, 19:58   #11
marcin89
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 63
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
A teraz jeszcze jedno pytanie. Gostek, który mi ją sprzedawał i zestrajał mówi, że po ustawieniu i zestrojeniu trzeba ją zawsze stawiać w tym samym miejscu inaczej strojenie jakby nie działa. Czy to prawda?
Nie odpowiem Ci fachowymi terminami bo nie chce napisac jakiejs głupoty, ale generalnie to odpowiedz brzmi: tak ma to znaczenie.
moge polecic Ci kupno urzadzenia ktorego używa sie do strojenia (sam takie mam i uzywam dosc czesto, bo jeden zestaw jezdzi w kilku autach ze mna), a jesli bedziesz uzywał swojego zestawu tylko na jednym autku to podjedz do serwisu CB/do kogos kto posiada takie urzadzenie i za niewielka oplata/za symboliczne piwko bedziesz mial ustawione odpowiednio.

__________________
Mondeo 2.0 TDCi 2005 -->Nasze Titanium, Nissan Note 1,5 dCi 2008, FSO 125p 87' [bo cos trzeba w zyciu kochac]

Naruszenie regulaminu par.23 i 24
marcin89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 08:55   #12
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
Tak więc zdecydowałem się jednak na antenę zewnętrzną tzn. President Ohio (Norauto Wrocław 290zł). Zastanawiałem się też nad Missouri ale ostatecznie ta zwyciężyła parametrami. Poza tym Missouri ma troszkę odpustowy wygląd.

A teraz jeszcze jedno pytanie. Gostek, który mi ją sprzedawał i zestrajał mówi, że po ustawieniu i zestrojeniu trzeba ją zawsze stawiać w tym samym miejscu inaczej strojenie jakby nie działa. Czy to prawda?
Jeśli tak to mam kłopot bo ustawiłem ją sobie na środku dachy z tyłu (sedan 5D) i wpuściłem kabel przez klapę i teraz aby ją zdemontować to muszę wyciągać kabel bo antena tamtędy nie wlezie. Z racji małego doświadczenia w tym temacie nie przewidziałem, że trzeba ją chować i teraz chcę ją ustawić z boku na klapie nad światłem tylko nie wiem jak z tym strojeniem?
A tak na marginesie: zawsze chowacie te anteny na postoju czy można zaryzykować i zostawić?
Zasadniczo stroisz zestaw na docelowym miejscu ustawienia anteny
Środek dachu jest jak najbardziej odpowiedni ale są dwie sprawy.
Pierwsza jak ściągasz antenę to się ubrudzisz a druga kabel antenowy nawet dobrze naciągnięty w czasie jazdy pracuje i potrafi porysować lakier na dachu.

Ja mam magnes ustawiony na krawędzi dachu i klapy i tam stroiłem antenę.
W razie poderwania magnesu nie ma tak długiego kabla i antena nie ma szans za dużej szkody zrobić.
Drugie to łatwo zdemontować i schować do bagażnika.

Problemów z komunikacją z racji umiejscowienia anteny nie zauważyłem.

I w miejscu gdzie stawiasz magnes kup sobie i wytnij kawałek z foli samoprzylepnej albo w kolorze nadwozia i przyklej w miejscu gdzie masz zamiar stawiać magnes nie porysujesz lakieru a potem zużytą naklejkę łatwiej wymienić usunąć

Zależy gdzie się zatrzymuję i czy mieszczę się z batem ale zazwyczaj zwijam bat do środka. Zostaje magnes.

Pozdrawiam
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 09:12   #13
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: Antena CB

ja też antene na magnes umiejscowiłem sobie na dachu za miejscem kierowcy, i tam ją zestroiłem, wtedy kabel jest bardzo krótki i nic się nie majta podczas jazdy, folie też mam pod podstawą anteny
kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 20:50   #14
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Antena CB

troche za pozno ale: antena triflex wielokrotnie testowana na forach cb idealnie sprawdza sie jako antena 3w1 cb/gsm/fm. wyglada niemal jak fabryczna radiowa a osiagane zasiegi to cos ok 5-7km.

idac dalej o samym strojeniu - stroimy antene do miejsca na aucie i mentorskie wypowiadanie sie o konkretnym samochodzie z konkretna antena jest niemozliwe bez pomiarow na autku - czasem jest tak ze na calym dachu antena stroi nam ladnie w przedziale np 1.1 do 1.3, a czasem przesuniecie o 10cm powoduje skok z 1.0 na np 1.8 (o SWR pisze oczywiscie). glowna zasada - im wieksza i bardziej symetryczna powierzchnia pod antena tym lepiej - starajmy sie zawsze montowac anteny w osi symetrii auta, na srodku danego elementu - zamontowanie na rancie klapy, relingu czy uchwycie lusterka bardzo czesto powoduje ukierunkowienie dzialania anteny i "smieszne" jej dzialanie [np za nami slysza nas 8km ale tylko 3km przed nami i 5km w polu...)

ostatnia sprawa to podkladki pod antene magnetyczna zapobiegajace porysowaniu lakieru - podstawowa sprawa anteny potrzebuja masy jako tzw przeciwwagi i izolowanie ich kolejnymi elementami od karoseri nie sluzy ich parametrom. w skrajnych wypadkach wypada dodatkowo podac mase na antene.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 08:43   #15
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
troche za pozno ale: antena triflex wielokrotnie testowana na forach cb idealnie sprawdza sie jako antena 3w1 cb/gsm/fm. wyglada niemal jak fabryczna radiowa a osiagane zasiegi to cos ok 5-7km.

idac dalej o samym strojeniu - stroimy antene do miejsca na aucie i mentorskie wypowiadanie sie o konkretnym samochodzie z konkretna antena jest niemozliwe bez pomiarow na autku - czasem jest tak ze na calym dachu antena stroi nam ladnie w przedziale np 1.1 do 1.3, a czasem przesuniecie o 10cm powoduje skok z 1.0 na np 1.8 (o SWR pisze oczywiscie). glowna zasada - im wieksza i bardziej symetryczna powierzchnia pod antena tym lepiej - starajmy sie zawsze montowac anteny w osi symetrii auta, na srodku danego elementu - zamontowanie na rancie klapy, relingu czy uchwycie lusterka bardzo czesto powoduje ukierunkowienie dzialania anteny i "smieszne" jej dzialanie [np za nami slysza nas 8km ale tylko 3km przed nami i 5km w polu...)

ostatnia sprawa to podkladki pod antene magnetyczna zapobiegajace porysowaniu lakieru - podstawowa sprawa anteny potrzebuja masy jako tzw przeciwwagi i izolowanie ich kolejnymi elementami od karoseri nie sluzy ich parametrom. w skrajnych wypadkach wypada dodatkowo podac mase na antene.
Co do samego strojenia i umiejscowienia masz racje, każdy wybiera sobie optymalne miejsce dla radia podstawy anteny i swoich upodobań.
Jednym nie będzie przeszkadzać kabel miotający się po dachu w czasie jazdy innego będzie to drażniło a jeszcze innemu będzie to wisiało bo "służbowy"
Dobre podstawy magnetyczne są i tak zaopatrzone w gumowy izolator którym jest podkładka aby nie rysowała lakieru. Jak widzę Hustlera, który ma plastykową podstawę i żadnej ochrony przed rysowaniem to mnie to rozbraja a jeszcze śmieszniejsze są zawijaski w torebki foliowe aby nie rysowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naklejona na czysty dach podkładka spełnia zadanie znakomicie a jeśli chodzi o brak masy nie zauważyłem tego problemu przy stosowaniu dobrej anteny Alan9Plus podstawą 160mm na gumie i tylko Alana42
Przy strojeniu i umiejscowieniu anteny wartość swr u mnie jest 1 i mam naklejoną folię lustrzaną i antenę w narożniku dachu przy klapie.
Pozdrawiam innych użytkowników
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 10:23   #16
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
Napisał lisec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naklejona na czysty dach podkładka spełnia zadanie znakomicie
A czyścisz za każdym razem i dokładnie miejsce w którym kładziesz antenę na dachu? Jeżeli nie, to załóż lepiej taką podkładkę samoprzylepną (nie aluminiową, tylko samoprzyplemną stosowaną np. do oklejania mebli; są przezroczyste i takie polecam na każde auto). Sam przetestowałem, że SWR się nie zmienia, a jeżeli się zmieni to w niewielkim stopniu - mniejszym niż błąd pomiaru miernika). Mówię tutaj o długich antenach, a nie o miniaturkach.


Co do anten 2w1 i 3w1 - czy za każdym razem jadąc samochodem wyciągacie antenę na dach? Mnie się zdarza jechać tylko kawałek, albo wsiadać i wysiadać co chwilę. Wtedy nie mam ani CB, ani radia FM. Poza tym, uważam, że anteny taki mogą mieć gorsze osiągi w CB. Są też tzw. splittery.


Ja sam nie zostawiam anteny nawet w centrum miasta w biały dzień, gdy oddalam się od samochodu na jakiś czas. Szkoda anteny, a na pewno prędzej czy później człowiek będzie żałował, że akurat tego razu jej nie schował.

Ostatnio edytowane przez kaczozord ; 14-02-2010 o 22:17
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 12:18   #17
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Antena CB

Anteny 3w1 np. sirio triflex nie ściąga się z dachu nie ma takiej potrzeby. Ciężko ją odróżnić od FMki. Oczywiście minusem tej anteny jest zasięg typu, gdy cię widzę to cię słyszę (oczywiście troszkę przesadziłem z tym zasięgiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 15:25   #18
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Antena CB

zasieg triflexa jak pisalem wczeniej dokladnie przetestowany to ok 5-7km i wielu to naprawde wystarcza. anteny faktycznie sie nie sciaga bo jest montowana na stale w miejsce fabrycznej anteny radiowej i przez przecietnego amatora cudzej wlasnosci jest nie do odroznienia od standardowej anteny fm. co do samego sciagania magnesowek - ja uwazam ze lepiej zlego nie kusic i schowac. ja mam antene na stale i zakladam ja niemal tylko w trasie - w ten sposob sprawdza sie rewelacyjnie
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 19:21   #19
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Antena CB

Temat kolejny, jakich wiele...
Antenka do 100cm max! Za długa antena to bezsens, bo słyszysz na wlocie do miasta ludzi na wylocie - i po co???
Sirio albo President - to są antenki godne polecenia. Strojenie - nie zawsze trzeba stroić, ale zawsze trzeba sprawdzić :-) - chociaż zapytać, czy się nie piszczy, skrzypi i tp.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 20:58   #20
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat kolejny, jakich wiele...
Antenka do 100cm max! Za długa antena to bezsens, bo słyszysz na wlocie do miasta ludzi na wylocie - i po co???
Sirio albo President - to są antenki godne polecenia. Strojenie - nie zawsze trzeba stroić, ale zawsze trzeba sprawdzić :-) - chociaż zapytać, czy się nie piszczy, skrzypi i tp.
Pytanie i piski to mało
zawsze trzeba sprawdzić i ewentualnie dostroić
Pozdrawiam
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.