Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2010, 12:28   #21
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał marekki_2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi z kolei w ASO powiedzieli, ze walczyli już kiedyś z podobnym przypadkiem i ciekło z rozszczelnionego kolektora ssącego, dopiero po wymianie był spokój.
Na uszczelnieniu kolektorów są oringi, koszt chyba 90 PLN-ów jak dobrze pamiętam.
Można się pokusić o zdjęcie całej górnej płyty komory zaworowej i położenie nowej masy silikonowej w misjca z ryciny, którą kiedyś wstawiałem na forum.
Jak to nie pomoże to już tylko siekiera została...

rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 14:42   #22
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał jan123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem w dwóch warsztatach. Twierdzili, że nie możliwe, aby ciekło spod szpilek, więc pokazałem rysunek. No dobra przyznali - racja, ale wcale nie byli zachwyceni. Przyjeżdża gość i poucza. Stwierdziłem, że wprowadzę zasadę Adama Słodowego. Wymieniałem już nie jedno, ale czy do wtrysków potrzebny jest klucz dynamometryczny?
Możesz wrzucić ten rysunek , na którym widać ,że szpilki wtryskiwaczy mogą mieć bezpośredni kontakt z olejem silnikowym ?
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 15:16   #23
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

merchel, czytaj uważnie posty...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 07:42   #24
jan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał marekki_2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szpilki wtryskiwaczy były uszczelniane pasta do gwintów. Po tej operacji znów olej w okolicy wtrysków identycznie w tych samych ilościach. Mi z kolei w ASO powiedzieli, ze walczyli już kiedyś z podobnym przypadkiem i ciekło z rozszczelnionego kolektora ssącego, dopiero po wymianie był spokój.
Cieknący kolektor raczej to trzecia prawda góralska*. Jak rozszczelnił mi się wtrysk to w ASO też wymieniali mi uszczelki pod kolektorem. DWA RAZY miałem to robione i dalej to samo. Wyczyść sprayem, osusz wsadź kogoś za kierownicę żeby podgazował i zobacz skąd cieknie. Z kolei ten sam serwis zaproponował, kiedy zadzwoniłem z reklamacją, że uszczelnią mi Szpilki, bo z nich rzeczywiście może cieknąć silikonem do misek olejowych. Ale oczywiście bez gwarancji, w ramach rekompensaty. Gość twierdził, że spotkał się tym problemem i już tak robił. Może tym silikonem powinieneś to zrobić.
Ostatnio byłem w kolejnym warsztacie też proponowano mi pastę do gwintu. Mechanik w końcu zapytał czy mi to przeszkadza. Spalanie po mieście 6.6 l/100km... chyba nie dużo . Oleju też nie ubywa.

*
Pierwsza prawda: Prowda
Druga prawda: Tys prowda
Trzecia prawda: G...o prowda.

Ostatnio edytowane przez jan123 ; 01-10-2010 o 07:53
jan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 14:05   #25
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał jan123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik w końcu zapytał czy mi to przeszkadza. Spalanie po mieście 6.6 l/100km... chyba nie dużo . Oleju też nie ubywa.
a zapach lokomotywy w kabinie.... bezcenne
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 14:36   #26
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał jan123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cieknący kolektor raczej to trzecia prawda góralska*. Jak rozszczelnił mi się wtrysk to w ASO też wymieniali mi uszczelki pod kolektorem. DWA RAZY miałem to robione i dalej to samo. Wyczyść sprayem, osusz wsadź kogoś za kierownicę żeby podgazował i zobacz skąd cieknie.

*
Pierwsza prawda: Prowda
Druga prawda: Tys prowda
Trzecia prawda: G...o prowda.
nieprawda, poza tym wyciek nie jest na tyle duży aby był widoczny przy przygazowaniu. Ostatnio przejechałem 300km zanim się pojawił w niewielkich ilościach.
To, ze olej jest sobie w okolicach wtryskiwaczy to faktycznie problem estetyczny (u mnie w kabinie nie wyczuwam żadnego zapachu z tym związanego), ale w miarę upływu czasu może się rozlewać. Zobacz czy czasem nie masz np. mokrego alternatora, aby za jakiś czas nie stała się problemem jego wymiana.

Ostatnio edytowane przez marekki_2004 ; 01-10-2010 o 14:50
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 07:05   #27
jan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Zapach? No w zasadzie nic nie czuć.
Na alternator rzeczywiście zwróciłem uwagę. Wilgotny był z powodu przecieków z przewodu idącego od turbiny do kolektora ssącego. W aso wymienili mi uszczelki pod kolektorem, a potem powiedzieli, że to jednak spod szpilek.

!?Jest też ciekawa sytuacja, bo jak odtłuszczę i wydmucham, to jak nacieknie to do pewnego poziomu. Potem olej wypełnia część tego zagłębienia obok wtrysku i tak się utrzymuje, jakby nie przybywało. W takim razie czy on gdzieś ucieka?
A jeszcze dziwniejsze 3 wtrysk (szpilki) cieknął jako pierwszy, przestał, a zaczął cieknąć 2, no i teraz jest coś mokro koło 1-go. suchutki.
Ostatni mechanik radził mi kupić nowe szpilki - wg zasady jak z uszczelkami.

marreki_2004: u Ciebie olej skąd teraz wycieka.
jan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 08:21   #28
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Chłopaki, kupcie sobie coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , lub inny dostępny środek w sprayu do odtłuszczania w waszym sklepie moto, zmyjcie całą maź, przedmuchajcie sprężonym luftem i krótka lub dłuższa przegazówka powinna obnażyć wasz punkt G Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Świecąc sobie latarką od razu zlokalizujecie wyciek i nastanie jasność czy to z pękniętej pokrywy zaworowej (...?), czy spod wtrysku.
Ja nie niestety nie potrafiłem jeździć z taką malarią pod maską i problem musiałem rozwiązać szybko i bez zbędnego gadania.
Życzę wszystkim szybkiego uporania się z tymi "krwotokami"
HEJ
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 08:52   #29
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał jan123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
!?Jest też ciekawa sytuacja, bo jak odtłuszczę i wydmucham, to jak nacieknie to do pewnego poziomu. Potem olej wypełnia część tego zagłębienia obok wtrysku i tak się utrzymuje, jakby nie przybywało. W takim razie czy on gdzieś ucieka?
A jeszcze dziwniejsze 3 wtrysk (szpilki) cieknął jako pierwszy, przestał, a zaczął cieknąć 2, no i teraz jest coś mokro koło 1-go. suchutki.
Ostatni mechanik radził mi kupić nowe szpilki - wg zasady jak z uszczelkami.

marreki_2004: u Ciebie olej skąd teraz wycieka.
tak dokładnie ucieka, wg zasad grawitacjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie z kolei miałem mokro wokół 4 wtrysków, teraz koło 4 zrobiło się sucho... Skąd wycieka? Dalej nie wiem, tak jak pisałem już wcześniej, kupiłem na szrocie kolektor ssący i jak znajdę czas aby odstawić auto to zrobię podmianę.
Uszczelniłem wszystko co się dało, także ciec może z pękniętego kolektora ssącego, pękniętej pokrywy zaworów, lub tfu, tfu z pękniętej głowicy.
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2010, 06:59   #30
jan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kłopoty z silnikiem 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał marekki_2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak dokładnie ucieka, wg zasad grawitacjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie z kolei miałem mokro wokół 4 wtrysków, teraz koło 4 zrobiło się sucho... Skąd wycieka? Dalej nie wiem, tak jak pisałem już wcześniej, kupiłem na szrocie kolektor ssący i jak znajdę czas aby odstawić auto to zrobię podmianę.
Uszczelniłem wszystko co się dało, także ciec może z pękniętego kolektora ssącego, pękniętej pokrywy zaworów, lub tfu, tfu z pękniętej głowicy.
Przed wymianą kolektora sprawdź dokładnie szpile. U mnie widać było, że poci się pod ich tym grzybkiem, potem była nawet strużka od szpilki. Kolektor natomiast miałem wymieniany łącznie z uszczelnieniami. Wycieki są takie same jak przed wymianą. Za około miesiąc jadę w rodzinne strony i zrobię to sobie sam, silikonem do silników... lotniczych. Zobaczymy co będzie.

PS. Rojber ma rację spryskać i wydmuchać, ale ma też i szczęście.
Cześć
jan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.