Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2010, 13:30   #1
mibie
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Woda po stronie pasażeta i kierowcy

Witam

Może się powtarzam z tematem, ale chciałem się upewnić czy to napewno przez filtr przeciwpyłkowy dostaej się woda do środka auta.

Po stronie kierowcy i pasazera pod wykladzina (nie na dywaniku) mam wodę. Na ile mogłem to odchyliłem wykładzinę - zdjąłem plastiki przy drzwiach i jak padał deszcz to zauwazyłem że jakby z nadkola po sciance blachy scieka woda - strona pasazera. Sprawdzalem wyloty powietrza (pod skrytką) i były suche. Wczesniej uszczelnilem sobie podszybie a woda i tak sie leje.
Samochod stał pochylony w strone pasazera.

Nie wiem skad ta woda leci. Napewno jakoś prawą scianką blachy ale skad?? Dlatego mam pare pytan:
1.Czy może byc tak że woda jednak dostaje sie przez filtr jak wyloty powietrza sa suche i nie mam wody na dywaniku a pod wykladziną?
2.Czy woda wpadajac przez podszybie od strony kierowcy (auto nachylone w stronę pasazera) moze przedostac sie do filtru przeciwpylkowego.? \
3. Czy rynienka - jezeli takowa jest - na skraju podszybia moze byc jakos uszkodzona ze woda nie przedostaje sie pod auto a gdzies wpada do srodka?
4.????

Natomiast po stronie kierowcy nie zauwazylem któredy woda sie przedostaje.

Kiedyś miałem wode na dywaniku ale po uszczelnieniu samego podszybia mam taka sytuacje jak napisalem.

Z gory dzieki za sugestie.

mibie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 12:31   #2
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Woda po stronie pasażeta i kierowcy

Podstawa, to dobrze uszczelnić podszybie. W moim wypadku, wystarczy aby było szczelne po stronie pasażera. W podszybiu mam rynienkę, ale przy solidnym deszczu woda i tak się dostanie do filtra.

Tak wygląda "goły" wlot powietrza do dmuchawy:
http://img16.imageshack.us/img16/942...zelkismall.jpg

A tak z uchwytem podtrzymującym filtr trochę powyżej linii wody, która mogłaby się zbierać w około.
http://img714.imageshack.us/img714/2...iltr1small.jpg

Spróbuj wymontować ten uchwyt i uszczelnić go u dołu, aby woda nie pływała sobie od prawej do lewej przez m.in. ten wlot do dmuchawy, a pod tym uchwytem.
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 13:27   #3
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Woda po stronie pasażeta i kierowcy

Miałem dokładnie tak jak u ciebie ! uszczelniałem wszystko co się dało. Wywaliłem ze środka wszystkie dywaniki ,dmuchawy plastiki po obu stronach, odsunołem deskę rozdzielczą !!! Wziołem wąż ogrodowy lałem po przedniej szybie i dalej w środku mokro ,lało się właśnie po słupkach Pomogło wycięcie przedniej szyby i powtórne wklejenie ,więc jeśli nie masz orginalnej szybk,i to wez to pod uwagę pozdrowienia.
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 14:01   #4
mibie
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Woda po stronie pasażeta i kierowcy

Dzieki za info, wlasnie to mialem zamiar zrobić włącznie z przerobieniem podszybia na blachowkrety aby lepiej trzymalo. Jezeli to nie pomoze to bede musial sprawdzic szybe bo nie mam oryginalnej.
mibie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 17:06   #5
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda po stronie pasażeta i kierowcy

a może ten wątek się przyda:http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80188
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 07:24   #6
mibie
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Woda po stronie pasażeta i kierowcy

Czytalem juz ten wątek. Mój focus pewnie ma rynienkę bo jest po liftingu, ale czytalem ze po kilku demontazach podszybia moze juz nie spelniac swojej roli. Narazie nie chce wchodzic w koszty i nie potrzebnie kupowac nowe podszybie-po stronie pasazera ladnie dochodzi do szyby. Ale po stronie kierowcy juz nie.
Czy to jest jakis problem ze odstaje od strony kierowcy?? Czy lepiej tam tez uszczelnić??
mibie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 08:13   #7
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Woda po stronie pasażeta i kierowcy

Przerabiałem ten temat .
Sterczące podszybie po stronie pasażera wygląda po prostu brzydko , a rynienka która jest od jego spodniej strony też nie zawsze spełnia swe zadanie ( jest delikatna i czasami pęka przy próbach montażu i demontażu ) .
Skutek - po opadach deszczu leje się woda do środka i do wnętrza dmuchawy . . .
Tragedia .
Z mojego doświadczenia wynika , ze owo podszybie po kilku demontażach wypacza się i przestaje spełniać swe zadanie .
Po za tym sporo osób stosuje siłowe próby demontażu owego podszybia -( teoretycznie należy nacisnąć dość silnie na owe dwa kołki od zewnątrz podszybia i przesunąć podszybie w bok .
W praktyce rzadko się to udaje , ponieważ konstruktorzy Forda zastosowali oprócz owych kołków - jednoczesne przyklejanie podszybia do szyby specjalną , butylową uszczelką .
Więc wszyscy ciągną na siłę , jak się da , kołki ( a dokładnie - zatrzaski owych kołków zgrzane do podszybia )- pękają , podszybie skręca się w trąbkę . . .
Ponowny montaż całości jest w tym przypadku już raczej niemożliwy .
Będzie nieszczelnie .
Ja po męczących próbach kupiłem w końcu nowe podszybie ( jest w komplecie z kolkami i zatrzaskami ) oraz orginalną butylową uszczelkę Forda ( np. w sklepie ABC Focus ) .
I w końcu - po uciążliwym wymyciu szyby z resztek starej uszczelki - przyklejeniu i zatrzaśnięciu podszybia - jest w końcu dobrze .
Jak w nowym aucie .
Nie bez kozery prawe podszybie Forda Focusa I jest jedna z najczęściej sprzedawanych części do Focusa I . . .
Ale nie ma samochodów idealnych - a to akurat słaba strona Focusa I - nie popisali się jego konstruktorzy .

Na marginesie dodam , że w Focusie II - jest nieco łatwiej - do wymiany owego filtra kabinowego należy zdemontować " tylko" pedał gazu i następnie zanurkować pod deskę rozdzielczą . . .

Aha - Mibie - nie musisz uszczelniać podszybia od strony kierowcy , tam tylko zasysane jest powietrze do owego filtra kabinowego .
Chociaż jeżeli nieszczelność będzie tam większa - wydatnie przyspieszy to zatykanie filtra kabinowego liśćmi , kolkami i tp .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 01-04-2010 o 10:40
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.