Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2013, 09:45   #3051
Seba1519
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

No właśnie mam zamiar sprawdzić termostat, Moze wiesz gdzie znajduje się on w Sharanie 1.9 TDI 90km ? 99rok.

Seba1519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 21:19   #3052
krystian2ch
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 19-11-2013
Skąd: Starogard
Model: VW SHARAN
Silnik: 1,9tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam pytanie odnośnie rozpiski pinów we wtyczce D3WZ. Chodzi mi o piny 3 i 4 z których wychodzi zasilanie (sterowanie) pompki paliwa. Który z nich to plus? Przy pompce zgniły styki, przylutowałem kable i teraz nie wiem jak je podłączyć.
krystian2ch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 10:31   #3053
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam rozebrałem kostkę 8-pinową, dogrzewacz D5WZ i moja kostka nie ma wolnych pinów. Kolory jak niżej podpięte do pinów
1-różowy
2-brązowy
3-czarny z różowym
4-zielony
5-niebieski z białym
6-niebieski
7-zółty
8-czarny z białym
Moje pytanie brzmi po co mi w moim piecu pin 8 z kablkiem czarno-białym. Oczywiście połowa tych kabelków jest ponadpalana. Jak na przyszłość dobrze je zabezpieczyć przed temperaturą żeby się nie nadpalały. Czym owinąc wiązkę.
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 11:32   #3054
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam pytanie gdzie i jaki dogrzewacz występuje w Galaxy III bo w wyposażeniu jest wpisane z dodatkowym dogrzewaczem ale fizycznie nigdzie go nie widać, gdzie on jest i co to wogóle jest?
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 13:58   #3055
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie

Witam! Mam galaxy mk2 1.9 tdi z 2006. Padł mi dogrzewacz i nie mogę znalesc w UK warsztatu który ma jakies pojęcie o tym... Chcą wymieniać pompę wody silnika bądź rozwalac cały tył auta by się do nagrzewnicy dostać. Porażka. Znacie jakiś fachowcow u UK? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 18:25   #3056
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał krystian2ch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie odnośnie rozpiski pinów we wtyczce D3WZ. Chodzi mi o piny 3 i 4 z których wychodzi zasilanie (sterowanie) pompki paliwa. Który z nich to plus? Przy pompce zgniły styki, przylutowałem kable i teraz nie wiem jak je podłączyć.
Pompce to obejętne, nie jest istotna biegunowośc pinów, jak sprawna to będzie działać.

Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Mam galaxy mk2 1.9 tdi z 2006. Padł mi dogrzewacz i nie mogę znalesc w UK warsztatu który ma jakies pojęcie o tym... Chcą wymieniać pompę wody silnika bądź rozwalac cały tył auta by się do nagrzewnicy dostać. Porażka. Znacie jakiś fachowcow u UK? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
Wyjmij piec i wyslij do nas, paczki do Stalowej Woli chłopalki wożą za 15 funtów, a do Anglii np. Pocztą Polską; zwykła 67 zł, a prorytet 98 zeta, może lepiej opłaci ci się zrobić piecyk w PL.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 19-12-2013 o 18:30
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 19:32   #3057
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie

Stefano dobry pomysł, na weekend umowilem się z jednym gościem co ma VAG-a więc będę mógł podać jakie są błędy. Nie mam dwoch lewych rąk ale nigdy nie demontowalem piecyka, jest to problematyczne? Nie posiadam dostępu do kanału. Zanim wyśle to chce jakoś sprawdzić czy to nie pompka wody.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 20:27   #3058
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie gdzie i jaki dogrzewacz występuje w Galaxy III bo w wyposażeniu jest wpisane z dodatkowym dogrzewaczem ale fizycznie nigdzie go nie widać, gdzie on jest i co to wogóle jest?
W twoim modelu auta jest piec cyfrowy firmy Webasto ThermoTop V, a znajdziesz go przy silniku, koło zbiorniczka na płynu do wycieraczek.

Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano dobry pomysł, na weekend umowilem się z jednym gościem co ma VAG-a więc będę mógł podać jakie są błędy. Nie mam dwoch lewych rąk ale nigdy nie demontowalem piecyka, jest to problematyczne? Nie posiadam dostępu do kanału. Zanim wyśle to chce jakoś sprawdzić czy to nie pompka wody.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
Sorry, ty masz w swoim roczniku juz ten nieszczęsny piec D5ZF, nie chcę go do naprawy, bo tam siedzi sterownik. Koszt nowego sterownika to 760 zł, ale szkoda twoich pieniedzy, bo i tak sie zepsuje, a dlaczego to poczytaj moje wcześniejsze posty, tu na tym forum, albo na elektroda.pl.

Cytat:
Napisał tyger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam rozebrałem kostkę 8-pinową, dogrzewacz D5WZ i moja kostka nie ma wolnych pinów. Kolory jak niżej podpięte do pinów
1-różowy
2-brązowy
3-czarny z różowym
4-zielony
5-niebieski z białym
6-niebieski
7-zółty
8-czarny z białym
Moje pytanie brzmi po co mi w moim piecu pin 8 z kablkiem czarno-białym. Oczywiście połowa tych kabelków jest ponadpalana. Jak na przyszłość dobrze je zabezpieczyć przed temperaturą żeby się nie nadpalały. Czym owinąc wiązkę.
Pin 3 i 8 w twoim modelu pieca D5WZ nr sterownika 252163 są nieczynne, ale w innych np D5WS, czy D5WSC sa potrzebne, ale firma Eberspacher produkuje to masowo z kompletem 8-miu pinów, a sterowniki róznią się oprogramowaniem i elementami elektronicznymi na płytkach.
W gnieździe co idzie z niego wiązka do auta pin nr 3 i 8 nie wystepują.
Kabelki nie niszczy temperatura, tylko wilgoć, kamyki i solanka z naszych dróg.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 19-12-2013 o 20:44
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 21:06   #3059
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie

Rozumiem a jaki jest koszt tego hybrydowego rozwiązania? Zamiast ferelnego D5ZF?

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 08:29   #3060
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Hej Panowie. Na dniach pewnie Kupię Sharana 2004r 130KM....tyle że jest to wersja z Włoch i zastanawiam się czy jest opcja żeby NIE MIAŁ dogrzewacza? Auta jeszcze NIE WIDZIAŁEM na żywo, więc nie wiem.Wybieram się po niego w niedziele.

Macie jakąs wiedze czy WSZYSTKIE TDI-ki z Włoch mają grzałki? Nie wiem czy to coś da ale ma climatronic 2stefowy z nawiewami w suficie...

Jakby nie miał to idzie go "domontować" bez większych problemów? A jak będzie miał to pewnie i tak nie będzie działał hehe więc się zgłosze o pomoc do Was (mam na myśli przede wszystkim Kolegę Stefano).
Jakieś rady?Sugestie?

Za każdą dzięki. pozdrawiam
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.