Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2007, 14:25   #21
grzes01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 28
Domyślnie

RECONDO ja też zastanawiam się nad zamianą fabrycznego radia + panel klimatronika (Mondeo po FL) na panel LCD z nawigacją . Jak uda Ci się ta zamiana, to napisz czy jest to bardzo skomplikowane.
Wydaje mi się, że powinien pasować bez żadnych przeróbek- no ale lepiej niech ktoś inny najpierw sprawdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

grzes01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2007, 16:13   #22
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie

Elektryk z ASO twierdzi że nie ma problemu, są to jednak koszta - sam panel LCD steruje tylko klimą, ma funkcję radia i CD MP3 aby była nawigacja potrzebne są dodatki - min. antena, napęd DVD i spora wiązka :fcp5
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2007, 09:23   #23
igrzelczyk
Latający Holender
 
Avatar igrzelczyk
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: WS
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci ProTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 97
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomaszceremuga
Jeżeli ktoś ma ochotę przerobić a nie czuje się na siłach to zapraszam do "papieskiego grodu" na kremówki a ja zajmę się autem.
witam kolegów i odrazu pytanie tez wymienilem panel i silnik wentylatora tyle ze nie mam schematu do "kabelków" moje pytanie brzmi gdzie podłaczyc czujnik temp wew. oraz gdzie wpiac sie z wentylatorem(posiadam drugie wtyczki -orginalne niestety krutko obciete :fcp5 -do klimatronica-kolory widac)bo czujnik naslonecznienia juz opisany
pozdrawim i z góry dzieki za info :fcp1
__________________
Współczuję ludziom, którzy mnie obgadują. Trzeba mieć naprawdę nudne życie, żeby rozmawiać o czyimś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim


igrzelczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2007, 07:52   #24
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie

plus na wentylatorze już masz (zbadaj go miernikiem)
musisz dorobić bardzo grubą masę (najlepiej do karoserii), przekrój z tego co pamiętam to 6 lub 8 mm
w/w masę zapinasz na wentylator na pin 1, plus (który masz) na na pin 2

zostają 2 małe piny w wentylatorze (motor control, motor feedback czyli sterowanie prędkością)
z wentylatora pin nr 6 zapinasz na 3 pin do wtyczki czarnej wchodzącej do panelu
z wentylatora pin nr 3 zapinasz na 1 pin do wtyczki czarnej wchodzącej do panelu

czujnik temperatury wewnętrznej (4 kabel; 2 zasilanie silniczka czujnika,2 czujnik):
4 pin z wtyczki czujnika (BK/GN) zapinasz na 2 pin do białej wtyczki wchodzącej do panelu
3 pin z wtyczki czujnika (GN/BK) zapinasz do plusa (ja zrobiłem po stacyjce)
2 pin z wtyczki czujnika (BN/GN) zapinasz na 16 pin wtyczki czarnej wchodzącej do panelu
1 pin z wtyczki czujnika (WH/GN) zapinasz na 16 pin wtyczki białej wchodzącej do panelu

i to tyle
po operacji zrób test i powinno być git
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 09:56   #25
igrzelczyk
Latający Holender
 
Avatar igrzelczyk
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: WS
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci ProTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 97
Domyślnie

sliczne dzieki biore sie zaraz za podłączenie (w miedzyczasie kupilem orginalna wiazke od klimatronika wiec bedzie prosciej

pozdrawiam i dziekuje za pomoc :fcp29
__________________
Współczuję ludziom, którzy mnie obgadują. Trzeba mieć naprawdę nudne życie, żeby rozmawiać o czyimś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim


igrzelczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 19:32   #26
MateuszCHUDY
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2007
Model: Galaxy
Silnik: AUY
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie

czy może mi ktoś powiedzieć czy mfd podejdzie do galaxy z manualną klima? czy ramka deski sie różni? tak mi sie wydaje że w manualnej jest 1.5DIN? niech ktoś powie bo nigdzie żadnych zdjec nie moge znaleźć nawet tych z klimatronikiem...
MateuszCHUDY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2007, 19:25   #27
igrzelczyk
Latający Holender
 
Avatar igrzelczyk
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: WS
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci ProTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 97
Domyślnie

o ile sie orientuje (opisy na forum) własnie jest to jedyny ford do którego ta navi pasuje bez przerubek tylko uwazaj zebys kupił odpowiednia bo w starszych choda tylkko płyty bez mam polski :fcp5 jesli cie to interesuje napisz na priv
__________________
Współczuję ludziom, którzy mnie obgadują. Trzeba mieć naprawdę nudne życie, żeby rozmawiać o czyimś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim


igrzelczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 13:41   #28
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie

Witam, mam prośbe szukam od dłuższego czasu silnika do nawiewy i nie mogę go dostać - ma ktoś namiary lub tak owy posiada - kupie od ręki :fcp29 , panel już mam i teraz tylko jak to wszystko połączyć - może to ktoś opisać?? Będe bardzo zobowiązany - ewentualnie podjadę obecnie jestem w Warszawie. Pozdrawiam :fcp3

Czy silnik od anglika będzie pasował ??? :fcp7 :fcp7

Cytat:
Napisał igrzelczyk
jesli nie mozesz znalesc silnika wymien sam uklad rezystorow(ja tak zrobilem i pracuje ze chej).
Możesz coś więcej napisać na temat tych rezystorów - może fotka - aby wiedziec jak to wygląda.
Cytat:
Napisał igrzelczyk
masz jeden nr 517713054 gosc ma sporo czesci pozatym polecam zakup calej wiazki od klimatronika bedzie prosciej
Dzwoniłem do kolesia ale ma wyłaczony telefon, będe jeszcze próbował, a co do wiązki to postaram się zakupić takową. Dzięki i czekam na pomoć
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 22:43   #29
igrzelczyk
Latający Holender
 
Avatar igrzelczyk
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: WS
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci ProTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 97
Domyślnie

jesli nie mozesz znalesc silnika wymien sam uklad rezystorow(ja tak zrobilem i pracuje ze chej). masz jeden nr 517713054 gosc ma sporo czesci pozatym polecam zakup calej wiazki od klimatronika bedzie prosciej reszty poszukaj powyzej i w archiwum koledzy naprawde dobrze to opisali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( np wyprowadzenia czujników sa opisane powyzej)

powodzenia

ps naprawde nie jest to z pomoca kolegów z foru trudne a efekt koncowy bomba :fcp26
__________________
Współczuję ludziom, którzy mnie obgadują. Trzeba mieć naprawdę nudne życie, żeby rozmawiać o czyimś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim


igrzelczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2007, 10:09   #30
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomaszceremuga
plus na wentylatorze już masz (zbadaj go miernikiem)
musisz dorobić bardzo grubą masę (najlepiej do karoserii), przekrój z tego co pamiętam to 6 lub 8 mm
w/w masę zapinasz na wentylator na pin 1, plus (który masz) na na pin 2

zostają 2 małe piny w wentylatorze (motor control, motor feedback czyli sterowanie prędkością)
z wentylatora pin nr 6 zapinasz na 3 pin do wtyczki czarnej wchodzącej do panelu
z wentylatora pin nr 3 zapinasz na 1 pin do wtyczki czarnej wchodzącej do panelu

czujnik temperatury wewnętrznej (4 kabel; 2 zasilanie silniczka czujnika,2 czujnik):
4 pin z wtyczki czujnika (BK/GN) zapinasz na 2 pin do białej wtyczki wchodzącej do panelu
3 pin z wtyczki czujnika (GN/BK) zapinasz do plusa (ja zrobiłem po stacyjce)
2 pin z wtyczki czujnika (BN/GN) zapinasz na 16 pin wtyczki czarnej wchodzącej do panelu
1 pin z wtyczki czujnika (WH/GN) zapinasz na 16 pin wtyczki białej wchodzącej do panelu

i to tyle
po operacji zrób test i powinno być git
Witam mam pytanie - w tym opisie jest podłączenie jednego czujnika - a jak podłaczyć drugi czujnik od nasłonecznienia?? Jak zrobić test klimy? Będe bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.