Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2010, 17:37   #1571
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Robię tak zawsze kiedy mogę. Ciepły silnik zapala chętniej a rozrusznik potrzebuje mniej prądu. Tylko ja nie nagrzewam budy bo nie zrobiłem jeszcze sterowania wentylatorem nagrzewnicy. A dogrzewacz nie pobiera wcale dużego prądu. Akumulator mam 100 Ah

stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 17:48   #1572
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

W zasadzie prąd pobiera wentylator w piecyku i pompka w podszybiu, świeca grzeje bardzo krótko. Pół godziny to aż nadto. Osobiście jak już to robię tak- odpalam piecyk, po 20minutach odpalam silnik i włączam nawiew, ogrzewanie.
nasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 18:15   #1573
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

mam jeszcze jeden temat ten problem ma znajomy mieszkający za granica i już pseudo fachowcy z forda rozkładają ręce,,mianowicie rusza z pod domu jedzie kawałek i autostrada-120km/h-ogrzewanie działa,climatronik,diesel,1.9tdi mk2 z roku 2001,i nagle ma 4km tunelu w którym musi jechać 80 km/h,i tu po zwolnieniu przód ogrzewanie robi się letnie a tył nadal aż parzy,po wyjezdzie z tunelu znów 120 km/h i przód znów paży??
serwis powymieniał pompe wody jakieś dwa sensory od klimy,termostat,czujnik jakiś na bloku silnika,filtry+czyszczenie,samochód stał tydzien,koszta zarąbiste a nadal tył grzeje a przód fixuje po zwolnieniu predkości

Ostatnio edytowane przez BBK66 ; 30-12-2010 o 06:13
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 19:36   #1574
tommek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Żywocice
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzięki temu forum udało mi się uruchomić D5WZ,i chciałbym wszystkim którzy się tu udzielają bardzo podziękować.
Opiszę tu przypadek który miałem,może komuś się przyda.
Po kupnie auta(w Niemczech), wymieniłem płyn chłodzący i płukałem układ bo stary płyn nie był chyba wymieniany od początku.Nie był to raczej płyn ale brudnobrązowa cuchnąca maż.
Po wymianie płynu nie mogłem odpowietrzyć układu, tu winna była plastikowa kryza w przewodzie przelewowym do zbiornika wyrównaczego(zatkana syfem ze starego płynu).Kryzę usunąłem i odpowietrzył się sam.Następnie zauważyłem że z tylnego nawiewu nie leci ciepłe powietrze.Wymontowałem tyną nagrzewnicę i przepłukałem ją wodą pod ciśnieniem,na początku nie chciała lecieć ale po chwili wyleciało z niej pełno brązowej mazi.
Miałem dwa miesiące spokoju do chwili kiedy chciałem uruchomić dogrzewacz,wyłączał się z powodu przegrzania.Ktoś powie pompka dodatkowa,ale nie bo pompka nowa.Przypomniałem sobie o niedrożnej tylnej nagrzewnicy i obszedłem ją rurką w kształcie U.
Jeżdziłem tak tydzień,dogrzewacz grzał aż miło żadnego błędu przegrzania,po tygodniu przepłukałem nagrzewnicę bez wyciągania z auta.Podłączyłem się do aluminiowych rurek za piecykiem,najpierw płukałem czystą wodą (pompa do szamba) i z początku nic nie chciało lecieć ,po zmianie kierunku przepływu poszło.Póżniej do wody wlałem płyn do płukania układów chłodzenia, płukało się kilkanaście minut.Ze środka wyleciało dość dużo rdzy, ale teraz wszystko pracuje jak należy.I to tyle w skrócie.
Ale że apetyt rośnie w miarę grzania chciałbym rozbudować piecyk na postojowe i mam prośbę jeżeli ktoś ma prosty schemat będę bardzo wdzięczny(forum czytałem kilka razy).
__________________
uniden 520xl+midland ml-145
tommek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 21:09   #1575
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

tu masz opis jak znasz troche niemiecki to sobie dasz rade bez problemu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 21:39   #1576
tommek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Żywocice
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzięki bardzo za schematy bede próbował.
__________________
uniden 520xl+midland ml-145
tommek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 21:46   #1577
imoti8
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004 r.
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał BBK66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam jeszcze jeden temat ten problem ma znajomy mieszkający za granica i już pseudo fachowcy z forda rozkładają ręce,,mianowicie rusza z pod domu jedzie kawałek i autostrada-120km/h-ogrzewanie działa,climatronik,diesel,1.9tdi mk2 z roku 2001,i nagle ma 4km tunelu w którym musi jechać 80 km/h,i tu po zwolnieniu przód ogrzewanie robi się letnie a tył nadal aż parzy,po wyjezdzie z tunelu znów 120 km/h i przód znów paży??
serwis powymieniał pompe wody jakieś dwa sensory od klimy,termostat,czujnik jakiś na bloku silnika,filtry+czyszczenie,samochód stał tydzien,koszta zarąbiste a nadal tył grzeje a przód fixuje
Kolego ma po prostu walniętą uszczelkę pod głowicą i robi poduszkę na bloku silnika ja tak miałem !!
imoti8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 22:15   #1578
rzadziak1
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-12-2010
Skąd: Warszawa
Model: Sharan
Silnik: 130KM ASZ
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Stefano wiesz co??? JESTEŚ WIELKI !!!!!!!!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rzadziak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 05:45   #1579
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

imoti8 dzięki za podpowiedz ale dziwi mnie to że w fordzie grzebali przez tydzień wymieniając także pompę wodną itermostat nie sprawdzili by tego,cóż przekaże mu to,lecz nadal dziwi mnie ta sytuacja że tył mu grzeje a z przodem takie jaja

Ostatnio edytowane przez BBK66 ; 30-12-2010 o 06:10
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 19:19   #1580
marcinpomo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2010
Skąd: polska
Model: sharan
Silnik: tdi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ja tez mam taki problem tył dział super leci ciepłe powietrze a z przodu zimne. Naprawiłem pompkę obiegową, wymiana filtru pyłkowego, inny panel klimatronik, diagnostyka vag( 0 błędów) silnik nagrzewa się w 15 min do 90stopni. I dalej leci zimne powietrze z przodu.
marcinpomo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.