Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2009, 12:26   #1
hiszpan_pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Model: Mondeo mk2 Sedan
Silnik: 2.0 + gaz
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

Witam,
Jako że to mój pierwszy post na tym forum chciałem się na początku przywitać.
Chciałbym prosić Was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
A mianowicie:
Jakiś czas temu zakupiłem Forda Mondeo mk2 2.0 sedan rok 1998(kwiecień - jeżeli to ważne).
Nadszedł czas na zmianę tarcz i klocków.
Zakupiłem wiec tarcze + klocki.
I tu pojawił się problem ponieważ pomimo zapewnień sprzedawcy i mojego małego wywiadu okazało się, że nie mam standardowych tarcz 260mm a siedzą u mnie 278mm.
Cały komplet jest już u mnie ponad 10 dni wiec o zwrocie nie ma raczej mowy.
W związku z tym mam kilka pytań:

1.Czy mogę założyć mniejsze tarcze (260mm) i czy nie odbije się to negatywnie na jakości hamowania / przegrzewaniu hamulców ?

2.Czy w przypadku zamontowanie tarcz 278mm można zamontować klocki od tarcz 260 bez ww. problemów? (zadaje takie pytanie ponieważ z moimi obecnymi tarczami 278 były zamontowane klocki które są identyczne z tymi jakie dostałem w komplecie z tarczami 260).
A może klocki są takie same dla obu tarcz ???

3.Czy gdybym chciał zamontować mniejsze tarcze to czy muszę wymieniać zaciski, czy wystarczy wymienić mocowanie zacisków(czyli to w czym poruszają się klocki).
Z obecnymi mocowaniami klocki "wyjeżdżają" poza tarczę.
Jak wygląda sprawa mocowania do zwrotnicy czy różni się ona pomiędzy modelami gdzie występują tarcze 260mm i 278mm?

4.Czy trzeba wymienić coś jeszcze ?

Ps.Czy ktoś orientuje się gdzie można zakupić tłoczek do zacisku mondeo (60mm) / od jakiego samochodu pasuje bo z tego co wyczytałem Ford już ich nie produkuje.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za długość i ilość pytań.
Pozdrawiam

hiszpan_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2009, 19:37   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

a nie prościej bedzie zakupić tarcze takie jakie mają być i nie kombinować w układzie hamulcowym przecież taka ingerencja w układ hamulcowy wiąże sie z przekładaniem wszystkiego
i oprócz tego wszystkiego to możesz wyżądzić komuś krzywde i sobie samemu też nie wspominając już o jakiejś wiekszej tragedi
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2009, 19:45   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

Kolego napisz jaki masz silnik ?? Pewnie V6 lub TD bo przy tych silnikach wystepowaly wieksze tacze i klocki. Tylko po '98 roku dawali wieksze tarcze a normalne zaciski i klocki co da mnie mija sie z celem.
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 00:33   #4
piter2xl
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Zduńska Wola
Model: Mondeo MK3 Ghia wagon
Silnik: 2000 benzinka & gazik
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego napisz jaki masz silnik ?? Pewnie V6 lub TD bo przy tych silnikach wystepowaly wieksze tacze i klocki. Tylko po '98 roku dawali wieksze tarcze a normalne zaciski i klocki co da mnie mija sie z celem.
nie mija się z celem bo masz wtedy większą powierzchnię odprowadzania ciepła chyba nie dla kaprysu stwierdzili ze trzeba dać większe tarcze tylko był w tym jakiś cel a mianowicie taki że bywały przypadki przy st200 i 1,8 TD przypadki powyginania się tarcz ja miałem z 97r st200 służbowego i w 99 wymieniali mi w aso na gwarancji na większe tarcze bo się "wygły" i trzepało kierownicą, po zmianie mimo szaleństw nic się nie działo a 1,8TD ma słuszną masę swojego silnika na przodzie i wiąże się to z tym samym efektem przy częstych gwałtownych chamowaniach
piter2xl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 07:19   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

Cytat:
Napisał piter2xl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mija się z celem bo masz wtedy większą powierzchnię odprowadzania ciepła chyba nie dla kaprysu stwierdzili ze trzeba dać większe tarcze tylko był w tym jakiś cel a mianowicie taki że bywały przypadki przy st200 i 1,8 TD przypadki powyginania się tarcz ja miałem z 97r st200 służbowego i w 99 wymieniali mi w aso na gwarancji na większe tarcze bo się "wygły" i trzepało kierownicą, po zmianie mimo szaleństw nic się nie działo a 1,8TD ma słuszną masę swojego silnika na przodzie i wiąże się to z tym samym efektem przy częstych gwałtownych chamowaniach
TD i V6 zawsze mialy tarcze o srednicy 278 mm. Chodzi o to ze do '98 dawali tez wieksze klocki zeby to sie zgrywalo a po '98 byly juz tylko wieksze tarcze a standardowe klocki. Wieksza powierzchnia odprowadzania ciepla OK, ale w tych modelach zawsze byly wieksze tarcze wiec nie wiem co ma do tego wyginanie tarcz i wymiana ich na identyczne ??

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 10-03-2009 o 07:22
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 10:02   #6
hiszpan_pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Model: Mondeo mk2 Sedan
Silnik: 2.0 + gaz
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego napisz jaki masz silnik ?? Pewnie V6 lub TD bo przy tych silnikach wystepowaly wieksze tacze i klocki. Tylko po '98 roku dawali wieksze tarcze a normalne zaciski i klocki co da mnie mija sie z celem.
Witam,
Tak jak napisałem w poście mam silnik 2.0 (sedan)i stad moje rozważania na temat tarcz tym bardziej ze mam już komplet 260mm w domu i dodatkowo okazało się że tłoczki w zaciskach są pordzewiałe więc będę musiał kupić zaciski (samych tłoczków nie mogę znaleźć) i zastanawiałem się czy po prostu nie kupić dwóch zacisków od tarcz 260mm i ich założyć.
Interesuje mnie czy ktoś orientuje się czy mocowania w zwrotnicy są takie same dla samochodów z tarczami 278mm i 260mm (na zdjęciu wyglądają podobnie)

Jeszcze jedno pytanie
Czy jest sens próbować regenerować (zeszlifować papierem powiedzmy 100 potem 500 i na końcu wodnym) taki zacisk:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czy nie ma to sensu.
Zastanawiam się czy po szlifowaniu nie będzie czasem za mała średnica.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez hiszpan_pl ; 10-03-2009 o 12:38
hiszpan_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 18:18   #7
LOMA ST200
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Model: MONDEO KOMBI MK2 ST200
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

nie wiem może to problem , ale wymiana tarcz plus klocków to koszt 100 zł naprawdę w bardzo dobrym warsztacie tam powiedza co i jak ma byc i co mozna z tym zrobic , jeżeli chodzi o hamulce to nie ma co szalec kolego nie zaoszczędzisz jak pisał ktos wczesniej to twoje i innych bezpieczeństwo , więc nie szlifuj nie kombinuj tylko podjedź na warsztat niech to zrobia fachowcy , ogólnie powiem tak wymieniłem tarcze przód i tył plus kolcki przód i tył w moim ST200 w dobrym warsztacie zakup części na hurtowni to 600 zł robocizna to 200 zł w tym wymiana płynu hamulcowego z płukaniem układu myślę że taki wydatek raz na kilka lat mówie tu o tarczach bo klocki wiadomo częściej ale jak załozysz dobre tarcze no i oczywiscie profesjonalnie to masz 100000 jak nic do hamowania
LOMA ST200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 19:28   #8
krzyST200
ford::advanced
 
Avatar krzyST200
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: VW Passat B6
Silnik: 2,0 TDI 173km/403Nm powerd by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

nie założysz mniejszej tarczy bo ci to nie zagra z zaciskiem. reperaturka zacisku z gumka na tłoczek 27zł. a sam tłoczek ciężko....
__________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” Sir Stirling Moss
pozdrawiam, Krzyś
brzmienie mojej V-ki:http://www.youtube.com/watch?v=lQkKe6OcUlU
ST w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=P9MhkvvDYik
Brzęczyszczykiewicz: http://www.youtube.com/watch?v=ix5dB...eature=channel
krzyST200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 22:24   #9
piter2xl
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Zduńska Wola
Model: Mondeo MK3 Ghia wagon
Silnik: 2000 benzinka & gazik
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

Cytat:
Napisał hiszpan_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest sens próbować regenerować (zeszlifować papierem powiedzmy 100 potem 500 i na końcu wodnym) taki zacisk:
Jeśli chodzi o rwgenerację pordzewiałych tłoczków to jeśli nie mają głębokiej korozji to najpierw 320 wodny podem 600 a na koniec 1000 i finisz na 1500 wszystko wodnym nie drzyj czasem na sucho bo je zniszczysz

A jeśli chodzi o emat tarczy to zepchnij je na Allegro a kup sobie nowe lub podjedź do tego sklepu co je sprzedali że to nie to i żeby zamówili to co trzeba a ty w rozliczeniu zostawisz te co sprzedali jak sklep jest ok i nie siedzą tam jakieś ostatnie dziady to powinni wymienić tym bardziej że sprzedali nie to co trzeba tylko twatrdym trzeba byc nie miętkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piter2xl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.