Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2008, 19:41   #31
Dar_bob
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 11-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Cytat:
Napisał tomasz777
lukasz2810, Witaj ja w moim madziaku tez mam tak ze sprezarka sie wlacza i wylacza co kilka sekund i bylo ok chlodzila jak trzeba az do pewnego czasu myslalem ze skonczyl sie srodek nabilem kilka godzin lub 1 dzien i znow nie dziala okazalo sie ze mam dziurawa chlodnice i caly srodek wylatywal . Ale juz zamowilem chlodnice i czekam mysle ze bedzie ok jak ja wymienie zobaczymy jestem dobrej mysli :fcp4
Pisałem juz w postach poprzednich ze od 3 dni walcze z klimą.
Miałem dziure w chłodnicy od kamienia, wyszło na testach kiedy w 2 minuty z 1mP doszlo do 140 ( 70 to jeszcze norma).
Kupiłem poxipol i dałem " nalepkę "tak ze 3 cm srednicy .
Efekt po 4 min testów zero spadku cisnienia.
Nie zawsze trzeba od razu kupowac nowe... to tak na marginesie.

Dar_bob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 20:03   #32
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Cytat:
Napisał Dar_bob
Cos wklejenie sie nie udało %-)
Daj to info raz jeszcze, mam ten sam problem, sprzegło sie wyłacza po 1200 obrotów.

wklejanie jak najbardziej się udało bo tylko tą treść meila dostałem w odpowiedzi na korespondencję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym chodziło mi tylko o potwierdzenie dla lukasz2810 Pisanie o tym samym w kółko jest bez sensu i zaśmieca tylko forum.
Opcja szukaj a znajdziesz napewno przynajmniej w 4 postach mój opis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 20:19   #33
Dar_bob
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 11-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Cytat:
Napisał dempsej
dzieki za info - P O M O G Ł O !
D Z I E K U J E !
Jako mechanik dam sobie rade, jako informatyk to wyszukałem juz wiele info .
Łatwiej by jednak było gdyby był link do któregos z Twoich 4 postów.
A wtedy zacytuję Twoje powyzsze słowa.
Darek.
Dar_bob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 21:51   #34
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

wystarczy podnieść prawy przód auta zdjąć koło, odkręcić kawałem osłony paska rozrządu to są dosłownie dwie śrubki po czym ukaże się koło pasowe sprężarki klimy ze sprzęgiełkiem. Jeśli jest możliwość skorzystania z kanału to nie trzeba auta podnosić ani koła ściągać. Zaopatrzyć się wcześniej w klucz 8 odkręca się jedną śrubkę na ośce sprężarki ściagasz tarcze sprzęgła klimy i wyciągasz jedną podkładkę regulacyjną. Ja u siebie mam tak małą przerwę między kołem pasowym sprężarki a tarczą sprzęgła że nie słychać nawet kiedy się załącza i klima śmiga ładnie. załączenie się sprzęgiełka nie ma być słyszalne ale odczuwalne tzn. spadek mocy ewentualnie obrotów.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 22:33   #35
Dar_bob
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 11-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Cytat:
Napisał dempsej
odkręca się jedną śrubkę na ośce sprężarki ściagasz tarcze sprzęgła klimy i wyciągasz jedną podkładkę regulacyjną. Ja u siebie mam tak małą przerwę między kołem pasowym sprężarki a tarczą sprzęgła że nie słychać nawet kiedy się załącza i klima śmiga ładnie. załączenie się sprzęgiełka nie ma być słyszalne ale odczuwalne tzn. spadek mocy ewentualnie obrotów.
To co oczywiste w wypowiedzi - wykasowałem.
Resztę zrobię w weckend.
Wg schematu Microcata (Ford) to podkładka (i) nie sa tam elementami do tego modelu. Mój to 1,8 Td 97.
Ale microcat moze sie mylić %-)
Ok dzieki , o sukcesach powiadomię.
Dar_bob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 06:56   #36
wesleymondeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Sosnowiec
Postów: 27
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Tak jak pisze część osób najprawdopodobniej problem ze sprzęgłem. Ja mam dokładnie to samo. Problem nieszczelności odpada bo została usunięta - walnęła mi chłodnica i została wymieniona, a czynnika mi już teraz nie ubywa. Przyczyną jest najprawdopodobniej sprzegiełko sprężarki. Samochód odstawiłem wczoraj do serwisu i dzisiaj odbieram. Jak dokładnie będę wiedział co i jak to się z wami podzielę informacjami co to w końcu było. Pozdro 4 all.
wesleymondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2008, 09:28   #37
monk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Wielki szacunek dla Dempseja.Twoja informacja o podkładce dystansowej-genialna.Walczyłem z klimą w tamtym roku kupa kasy i nic.Przeczytałem twojego posta,pojechałem do kolegi wyjął podkładkę i klima jak nowa :fcp26 wielkie dzięki :fcp7 Jeszcze pytanko,gdzie kupic tanio najlepiej przez neta rezystor wiatraka(chodzi tylko na drugim biegu wtyczka OK)Pozdrawiam
monk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2008, 09:55   #38
knachu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: WIELKOPOLSKA
Postów: 16
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Witam
Moja klima szwankuje od prawie 3 lat i już się poddałem. Ale przeczytałem tego posta i wracam do walki z nią. /mądre majstry gadali, że klima się włącza od napięcia, jeżeli ładowanie za niskie to się wyłączą-ale naprwić nie portrafili BARANY/
Z dotychczasowych wypowiedzi dowiedziałem się, że winą złego działania klimy może byłć podkładka dystansowa lub czujnik ciśnienia.
I mam takie pytanie czy jak zrobie zwarę na czujniku/kostce/ i klima się włączy to jest uszkodzony czujnik i nie trzeba już wtedy wyciągać podkładki dystansowej, tylko wymienić czujnik?
A może jak bym wyciągnął podkładkę /tańsze rowiązanie/ to czujnik będzie działał /mało potrzebny/ i obędzie się bez jego wymiany.
Pozdrawiam
knachu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2008, 10:02   #39
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Cytat:
Napisał monk
Wielki szacunek dla Dempseja.Twoja informacja o podkładce dystansowej-genialna.Walczyłem z klimą w tamtym roku kupa kasy i nic.Przeczytałem twojego posta,pojechałem do kolegi wyjął podkładkę i klima jak nowa :fcp26 wielkie dzięki :fcp7 Jeszcze pytanko,gdzie kupic tanio najlepiej przez neta rezystor wiatraka(chodzi tylko na drugim biegu wtyczka OK)Pozdrawiam

Ciesze się, że mogłem pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 90% problemów z klimą w naszych furkach to wina sprzęgiełka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a najlepsze, że za ta czynność w serwisie chcieli odemnie 450,- szaleńcy :/ ostatecznie udało mi się to zrobić za 50,- z wyciągnięciem sprężarki na wierzch, zamontowaniem spowrotem i nabiciem czynnikiem z gwarancją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o rezystor proponuje zajrzeć tutaj cena 65,- za oryginał Motorcrafta [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2008, 13:50   #40
Dar_bob
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 11-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: problem z klima (Mk2)

Cytat:
Napisał dempsej


Ciesze się, że mogłem pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 90% problemów z klimą w naszych furkach to wina sprzęgiełka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a najlepsze, że za ta czynność w serwisie chcieli odemnie 450,- szaleńcy :/ ostatecznie udało mi się to zrobić za 50,- z wyciągnięciem sprężarki na wierzch, zamontowaniem spowrotem i nabiciem czynnikiem z gwarancją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja również sie dołączam do podziękowań.
Testowałem włączanie i wyłączanie sprzęgiełka wyciągając przekaźnik.
Auto na wolnych obrotach .
Wyraźnie widac ze przy wyłączonym mam ok 4 mm odległości tarczy sprzegiełka do tarczy koła pasowego.
Przy włozonym przekazniku nastepowało "połaczenie" i sprzegiełko przesuwało sie o 2 mm. Niestety przy zwiekszeniu obrotów nastepowało cofniecie i sprzegiełko sie nie obracało .
Po wyjeciu podkładki wymiary to ok 3mm przy wyłaczonym do 1 mm przy właczonym.
Teraz nawet przy 3 tys obrotów caly czas sprzegiełko trzyma.
Dzieki bardzo Dempsej.
Dar_bob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.