Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2010, 08:31   #1
tomek263
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: Sosnowiec/Częstochowa
Model: Focus [MK1]
Silnik: 1,6 Zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Smile Czujnik uderzeniowy airbag - przód

Na początek dzień dobry. To mój pierwszy post na forum.
W moin focusie padł czujnik uderzeniowy odpowiedzialny za aktywację przednich modułów kierowcy i pasażera. Kontrolka airbag nadaje taki własnie kod błędu, WDS również potwierdził to samo. Ostatecznie kupiłem w aso taki czujnik 2M5T-14B006-AC, kierując sie numerem VIN. Po zdemontowaniu czujnika w aucie okazało się, że stary czujnik to 2M5T-14B006-AE a więc różnia się w symbolu jadną literką. Czy ma ktoś jakieś wiarygodne informacje czym te czujniki mogą się różnić i czy jeden może być zamiennikiem drugiego bez ryzyka, że system airbag nie będzie działał nieprawłowo?
W aso jeszcze z nikim nie rozmawialem na ten temat ale liczę, że tutaj również trafi się wypowiedź doradcy/diagnosty/mechanika mającego na codzień stycznośc z takimi tematami.
Z góry dzięki za pomoc.

tomek263 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 10:04   #2
hehehe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

Mam takie pytanko w którym kupiłeś ten czujnik i ile za niego dałeś? Bo sam mam podobny problem
hehehe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 10:15   #3
tomek263
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: Sosnowiec/Częstochowa
Model: Focus [MK1]
Silnik: 1,6 Zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

Czujnik w każdym ASO kosztuje ~350PLN.
tomek263 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 21:36   #4
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

u mnie również pojawił się kod błędu centralnego czujnika poduszek, kod błyskowy bodajże 4-2, pomógł demontaż i przeczyszczenie zaśniedziałych styków i tak jest w 99% przypadków.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 09:22   #5
tomek263
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: Sosnowiec/Częstochowa
Model: Focus [MK1]
Silnik: 1,6 Zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

U mnie czyszczenie nic nie dało. W serwisie konkretnych informacji nie dostałem jaka może być różnica między tym AC a AE w symbolu czujnika. Podejrzewam, że może to być kolejny indeks spowodowany jakąś błahą zmianą np. zmiana dostawcy któregoś z komponentów składowych czujnika lub zmiana jakiejś powłoki, obróbki itp.
Czujnik zamontuje dzisiaj i dam znać czy kontrolka przestanie nadawać kod błędu.
tomek263 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2010, 01:17   #6
adelek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: węgrów
Model: ford focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego świeci się kontrolka poduszki powietrznej w Focusie MK2 z roku 2005? Jaka to może być przyczyna, auto jest w 100% nie bite. Czy istnieje możliwość że komputer się sypie?
adelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2010, 14:25   #7
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

Cytat:
Napisał adelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego świeci się kontrolka poduszki powietrznej w Focusie MK2 z roku 2005?
Bo jest uszkodzenie w ukladzie poduszek i komputer dla bezpieczenstwa Twojego i pasazerow je wylacza.

Cytat:
Napisał adelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka to może być przyczyna,
Szklana kula w serwisie, ale stawiam na...uklad poduszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mozesz zaufac mniej okultystycznej metodzie i oddac komus ktos ma tester diagnostyczny, zeby odczytal bledy i bys mial informacje gdzie jest uszkodzenie. Mozesz jednak zawsze poczekac jak komus kula wroci z serwisu albo ci z fusow wrozbe walnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał adelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto jest w 100% nie bite.
Jak wszystkie auta w Polsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał adelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy istnieje możliwość że komputer się sypie?
Oczywiscie, jak i sto innych rzeczy, wiec albo wymieniaj w ciemno, albo sprawdz bledy i szukaj przyczyny.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2010, 13:25   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

Cytat:
Napisał OXEED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pomógł demontaż i przeczyszczenie zaśniedziałych styków
a gdzie centralny czujnik poduszek się znajduje? bo też mam kod 4-2
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2010, 16:31   #9
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

najprościej to pod zamkiem pokrywy silnika, jak zdemontujesz osłonę to po obu stronach zamka zobaczysz śruby, które go trzymają. Dostęp nie jest idealny !!! koniecznie rozłącz aku do jaśki mogą wystrzelić jak tego nie zrobisz.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 10:52   #10
qbic
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 20-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCi 150KM M6
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód

Witam,
ostatnio pojawił mi się ten sam błąd. Dioda migała 4-2. Pojechałem wczoraj do zaprzyjaźnionego warsztatu, tam podpięto kompa i pojawiły się błędy B2855 (Front crash sensor short circuit to battery or ground.) i B2227 (Front crash sensor communications fault). Po skasowaniu obu i ponownym odpaleniu silnika pojawił się już tylko B2855.
Mechanik wyciągnął czujnik parę razy rozpiął i spiął, niestety bez efektu.
Spróbuję sam go jeszcze raz wyjąć i wyczyścić. Jak się nie uda to pozostanie wymiana.
qbic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.