Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2024, 19:31   #1
pawlo9143
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 15-11-2023
Skąd: Połomia
Model: Fiesta Mk7
Silnik: 1.4 TDCi 68km
Rocznik: 2010
Postów: 1
Angry zapali na 3 cylindry, falują obroty i strasznie dymi na biało

Witam wszystkich. Jestem nowy, przejrzałem już wszystkie tematy i nie mogę dojść końca z moja Fiesta 1.4 tdci 68km 2010r. Objawy:
- praktycznie raz dziennie zapali na 3 cylindry, falują obroty i strasznie dymi na biało gryzącym dymem- po około 15 sek obroty się stabilizują i wszystko ustaje- czasem auto odpali i po kilku sek zgaśnie,
- zawsze podczas przyspieszania po wciśnięciu gazu w spód na biegu 3,4 i 5 fiesta się dławi i poszarpuje w zakresie obrotów 1700-2000. Jeśli trzymam ją na wysokich obrotach to jest ok.
- czasem po puszczeniu gazu obroty spadają bardzo nisko tak, że auto prawie gaśnie lecz od razu wracają do normalnego poziomu,
- przy wciśnięciu sprzęgła i hamulca( a czasem tylko hamulca gdy dojeżdzam na luzie) auto dodaje sobie gazu- dzisiaj dojeżdzałem na luzie i 3 krotni wcisnąłem hamulec- za każdym razem dodawało około 500 obrotów,
- zauważyłem, że gdy jest zimny to słychać lekkie buczenie w środku, które jest zależne od dodawania gazu podczas jazdy- na ciepłym nie jest to tak słyszalne
- czasem po zatrzymaniu się autem lekko poszarpuje- gdy dodam mu trochę gazu to szarpanie ustaje

Zostało zrobione:
- nowy filtr paliwa, wymieniona przepływka, sprawdzone świece, wymieniony egr, wymieniony kpl rozrząd, ponoć posprawdzane doloty powietrza,

- brak błędów związanych z silnikiem, jedyne jakie wyskakują to u0401, u2005,p0500.

Ogólnie auto wydaje mi się, że ma pożądaną moc lecz codziennie nie wiem czy po pracy uda mi się go odpalić. Spalanie 5,5. Był wyciek z metalowej rurki do pompowtrysku lecz zostało to zrobione. Zauważyłem ostatnio, że była mokra wtyczka od regulatora wpiętego w pompę paliwa lecz to oczyściłem i po 2tygodniach nie zauważyłem by coś tam się pociło. Na misce olejowej widać świeże krople oleju lecz nie jest tego dużo. Proszę o pomoc!

pawlo9143 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
obroty silnika , szarpanie silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.