Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2010, 17:37   #1
Patrol1906
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1 Kombi
Silnik: 1.6 zetec benzyna + Gaz Sekwencyjny
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Czy to aby pompa hamulcowa?

Witam koledzy,posiadam focusa już 3 lata,od nie dawna mam pewien problem,jak zauważyłem już wcześniej temat pojawiał sie ale nie dokońca.Od pewnego czasu,pedał hamulca,podczas hamowania robi sie twardy,tak jakby ktoś pod niego podłożył cegłe,oczywiście samochód wtedy przestaje hamować i jest niebezpiecznie,pytanie moje jest następujące jaka może być tego przyczyna,byłem już u mechanika,odpowietrzył hamulce,sprawdził serwo,powiedział że jest w dobrym stanie,nie doszukał sie niczego poważnego,czy coś przeoczył? Czy tak jak już wyczytałem gdzieś wcześniej była by to pompa hamulcowa do wymiany? Może ma ktoś jakieś namiary na kogoś wartego polecenia kto zna sie w Krakowie na naprawie focusów,bardzo proszę o pomoc,czy bezpośrednio na @ czy też tutaj w odpowiedziach

Patrol1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 18:40   #2
kuchcik78
ford::average
 
Avatar kuchcik78
 
Zarejestrowany: 28-09-2007
Skąd: Dzierzoniow
Model: focus
Silnik: 1.4 s benzyna
Rocznik: 98r.
Postów: 130
Smile Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

Witam moim zdaniem jak by to byla pompa to pedal by wpadal w podloge i nie hamowal a twardniejacy pedal to uklad wspomagania hamolcow czyli jak nie serwo to moze zawor zwrotny lub jakis wezyk podcisnienia jest pekniety i przy czestym hamowaniu brakuje podcisnienia.Przerabialem ten temat w Fiacie Tipo.Wymiana serwa z zaworem pomogla w 100%.Jak masz mozliwosc zaloz inne serwo i zawor zwrotny i pojezdzij.Pozdrawiam.
__________________
KUCHCIK78
kuchcik78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 16:04   #3
Patrol1906
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1 Kombi
Silnik: 1.6 zetec benzyna + Gaz Sekwencyjny
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

Jeszcze jakieś porady i rady??
Patrol1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 20:01   #4
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

a nie hamowałeś czasem na lodzie ? moje MKI i MKII tak się zachowują jak jest lód, pompa daje takie ciśnienie, że pedał staje się twardy, jest to sprawdzone, oba samochody zachowują się identycznie dokładnie w tych samych miejscach, oblodzona nawierzchnia i trochę mocniejsze depnięcię pedału hamulca. Oba samochody mają ABS.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 16:20   #5
Patrol1906
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1 Kombi
Silnik: 1.6 zetec benzyna + Gaz Sekwencyjny
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

nie tutaj lód nie ma znaczenia,dzieje sie to na zwykłej suchej drodze
Patrol1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 17:43   #6
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

OXEED i powiedz jeszcze że nie czujesz drgań pedału podczas hamowania na lodzie. powiedz mi jaka pompa daje takie ciśnienie? Ciśnienie to Ty dajesz własną nogą a ABS reguluje tym ciśnieniem. Tak czy siak zachowanie nie jest normalne,jest problem z hamulcami,Możliwe że zaczyna padać modulator ABS albo już zakończył żywot.
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 19:22   #7
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

A czy ja gdzieś napisałem, że nie czuję drgań ABS'u ? piszę tylko o zachowaniu pedału hamulca w danej sytuacji i określonych warunkach na drodze. Skoro odnosisz się do mojej wypowiedzi to pewnie u mnie zauważasz problem z hamulcami w obu samochodach ;-), niestety muszę cię rozczarować, nie sądzisz, że identyczne zachowania samochodów MKI i MKII w tych samych miejscach to byłby nad wyraz duży zbieg okoliczności ?
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 17:51   #8
Patrol1906
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1 Kombi
Silnik: 1.6 zetec benzyna + Gaz Sekwencyjny
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

koledzyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dla mnie temat jest o tyle ważny,że mechanik,niczego sie nie dopatrzył i teraz zastanawiam sie od czego zacząć,musze jakąś teze postawić,widze jest ich wiele,poprzez wężyki,serwa oraz modulator ABS,przyznam że częściej dzieje sie na to na jezdni po deszczu czy śniegu,niż na suchej,ale wlaśnie na suchutkim asfalcie czasami zdarzał sie problem,zastanawiam sie czy nie jestem skazany w tej chwili na ASO forda w tym wypadku,podobno w Krakowie na Fatimskiej jest jakiś magik,który dobrze zna sie na fordach,wiecie coś w tym temacie ?
Patrol1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 18:03   #9
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

OXEED nie twierdze że masz problem z hamulcamitylko odnoszę wrażenie że nie bardzo rozumiesz powagę sytuacji,koledze Patrol1906 momentami brakuje hamulców,a to już nie jest normalne zachowanie i napewno nie jest to bezpieczne,i mi to pachnie uszkodzeniem układu hamulcowego. Dodam tylko że u mnie sie tak nie dzieje,ABS zaczyna działać ale auto hamuje nadal
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 18:49   #10
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?

przepraszam, rozumiem powagę sytuacji.

1. mechanik też człowiek może coś przeoczyć,
2. jeśli nie może czegoś znaleźć jedź do drugiego, [pewnie jest z dwóch co coś kumają w twojej okolicy ],
3. zobacz link [ użyj do odpalenia IE bo coś innego nie ściąga obrazków ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

może opcje uszkodzeń podpowiedzą ci co może być przyczyną takiego zachowania układu hamulcowego.

w 90% przypadków za twardy pedał odpowiada układ serwa, czasem najcieńszy przewód zaciska się i powoduje brak podciśnienia w układzie.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.