Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2010, 20:35   #1
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie ubywanie oleju vs. marka oleju

Witam wszystkich forumowiczów, jakieś 10 miesicy temu (moze wiecej) założyłem temat w którym szukałem porady odnośnie ubywajacego oleju w mojej foce,
brała 1L na 1000km !! tragedia
Ale po naprawie w bardzo dobrym i o dziwo dosyć tanim (jak sie później okazało) zakładzie wszystko sie polepszylo, oleju brała około 100-150ml na 1000km.

Ale nie o tym chce napisać.

Do rzeczy ...

zarówno wczesniej przed naprawą jak i po naprawie moja foczka jeździła na fordowskim oleju 10W40 Formula XR plus, czy jakoś tak.
przed naprawą brała dużo, po naprawie już prawie nic (porównując ze stanem początkowym)

ostatnio stukneło mi 10000 km więc nadeszła pora na wymiane oleju i tu postanowiłem zaszaleć

zmieniłem olej na CASTROL MAGNETIC 10W40

od momentu zalania zrobiłem już ponad 1000km (w przybliżeniu około 1100) i nadal nie dolałem ani kropli !!!!! olej sprawdzam teraz co tydzien czyli co około 200km.....
.... na bagnecie olej utrzymuje sie bardzo blisko poziomu początkowego, nie twierdze ze nic nie ubyło, aczkolwiek ( ta na prawde minimalna ) odchyłka poziomu od stanu początkowego nadal moze mieć charakter błędu pomiarowego
czyli takiej przypadkowosci spowodowanej naprzykład spłynięciem oleju w dół po bagnecie podczas wyciagania czy spłynieciu lekko w góre podczas odczytu pomiaru ....

.... być moze troche zbyt dokładnie opisuje moje doznania zwiazane z odczytem poziomu oleju na bagnecie ale dla mnie to na prawde był szok kiedy po 1000 km zobaczyłem ze oleju jest nadal tyle ile było na początku ...

... wiecie, ja juz straciłęm nadzieje ze przestanie brać olej, bo skoro na firmowym dedykowanym oleju do fordów BIERZE to dlaczego na innym ma być lepiej

a jednak, olej Castrola okazał sie o niebo lepszy

wbrew zachwalaniu przez pozostałych forumowiczów oleju fordowskiego, teraz wiem ze już nigdy nic innego do mojego silnika nie naleje

co jak co ale CASTROL to CASTROL


swoją drogą, byłem ostatnio w serwisie forda po wycieraczki i podzieliłem sie moimi doswidczeniami z serwisantem i wiecie co mi powiedział ....
.... że do nowych fordów też już leja castrola, być moze nazywa sie dalej motorcraft, ale w tych wszystkich nowych fordach jest CASTROL


noo to tyle,
... bede starał sie uzupełniać dane z moich pomiarów w tym poście jesli ktos wyrazi cheć czytania go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 08:22   #2
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: ubywanie oleju vs. marka oleju - wejdz !!

Wiec widzisz kolego formula XR nie ma certyfikatu forda.

Ale to tam temat akurat typu swieta vs swieta.


Ja tylko chcialbym zwrocic uwage czy ten castrol jest lepszy?
Lepszy to on moze byc bo go foka nie bierze. Ale czy jako olej on jest lepszy to watpie bo:
Albo jest gesty i dlatego go mniej pali , albo calkowicie nie spelnia swojej roli i nie zabiera syfu ze soba tylko zostaje w silniku co powoduje jego uszczelnienie .... na jakis czas

No ale dobrze ze opisujesz.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 20:29   #3
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: ubywanie oleju vs. marka oleju - wejdz !!

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec widzisz kolego formula XR nie ma certyfikatu forda.

Ale to tam temat akurat typu swieta vs swieta.


Ja tylko chcialbym zwrocic uwage czy ten castrol jest lepszy?
Lepszy to on moze byc bo go foka nie bierze. Ale czy jako olej on jest lepszy to watpie bo:
Albo jest gesty i dlatego go mniej pali , albo calkowicie nie spelnia swojej roli i nie zabiera syfu ze soba tylko zostaje w silniku co powoduje jego uszczelnienie .... na jakis czas

No ale dobrze ze opisujesz.

no moze tak moze nie, nie wiem, ale....sugerujesz ze powinno auto brać 150ml na 1000km zeby olej spełniał swoja role ?? i dopalał wszystkie brudy ?? ne bardzo rozumie zarzuty stawiane Castrolowi, nie twoerdze również ze jest to olej idealny bo niejestem znawcą, opisuje tylko to co jako laik jestem w stanie racjonalnie opisać
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 21:10   #4
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: ubywanie oleju vs. marka oleju - wejdz !!

Cytat:
Napisał gibson67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no moze tak moze nie, nie wiem, ale....sugerujesz ze powinno auto brać 150ml na 1000km zeby olej spełniał swoja role ?? i dopalał wszystkie brudy ?? ne bardzo rozumie zarzuty stawiane Castrolowi, nie twoerdze również ze jest to olej idealny bo niejestem znawcą, opisuje tylko to co jako laik jestem w stanie racjonalnie opisać
Myślę, że nikt tu nic nie sugeruje i nie stawia jak piszesz wyżej zarzutów firmie na C..., ale sam sprawdziłem to organoleptycznie i był już post, w który o tym pisałem, że po zalaniu olejem na C..., mój samochód stracił ciśnienie, po zalaniu olejem na M..., cudownie ożył [nie był to Focus]. Sądzę, że wszyscy cieszą się, że poradziłeś sobie z problemem, ale tak jak napisał "tomiscorpio" dyskusja na temat olei to przysłowiowa dyskusja o wyższości świąt i każdy może w niej mieć swoje autonomiczne zdanie.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 21:25   #5
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: ubywanie oleju vs. marka oleju - wejdz !!

Cytat:
Napisał gibson67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po naprawie już prawie nic (porównując ze stanem początkowym)
Rozumuje że po naprawie silnika [nie piszesz jakiej,wymiana pierścieni itp.] na tym samym fordowskim oleju już ci nie bral oleju,a po wymianie na Castrol całkiem przestał.Silnik twój musiał mieć już duży przebieg albo rajdową przeszłość.
Ja np. jeżdzę na Castrolu 10W 40 ale dieslu i mam obecnie 265tyś i jest OK.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 23:23   #6
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: ubywanie oleju vs. marka oleju

Napisałeś "po naprawie"- ale jakiej? Po tej naprawie mogłeś nalać np. Motorcrafta i też byłoby ok- skąd wiesz, że tak by nie było?? Ja leje olej BP 5W40 (olej co najmniej o klasę wyżej) nie wiem co to znaczy "dolewka". 10000-12000KM i zero ubytków.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 09:30   #7
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: ubywanie oleju vs. marka oleju

No tak . . .
10 W/40 - to półsyntetyk .
Z reguły Ford do Focusa zaleca syntetyk , (albo 5W/30- występował też w wersji półsyntetycznej o tej samej lepkości , albo 5W/40 .
(Na marginesie dodam , że to właśnie Castrol opracował i produkuje oleje dla Forda - sygnowane logo Forda - formula Fi E ) .
Ciekawy przypadek z tym olejem i jego zużyciem - ciekawy piszę , bo przecież obydwa oleje były bardzo podobne .
Sam stosuję orginalny niemiecki Liqiuy- Molly 5W/40 i jestem bardzo zadowolony .
Praktycznie zerowe zużycie oleju .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 04-05-2010 o 10:27
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 10:16   #8
baster1234
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 30
Cool Odp: ubywanie oleju vs. marka oleju

Hmm...Może i ja się podzielę moim doświadczeniem dotyczącym oleju.
Moja foka, tddi,99',203k całe swoje życie zasuwała
(z tego co widziałem w zapiskach ) na Mobil 10W40.
Podczas ostatniej wymiany oleju,w serwisie, który używał Castrola mechanik mówi do mnie, że do tego silnika Castrol zaleca EDGE 5W30 full syntetyk.

Trochę sie obawiałem lać tego do mojego już nie młodego silniczka, ale myślę spróbuje.
Moja foka dużo oleju Mobil 10W40 nie łykała, na 12k, dolałem 600ml.
Teraz gdy mam Edge 5w30, zauważyłem, że silnik ładniej pracuje, znacznie lepiej odpala( szczególnie zimą), i przez 3000km nie zauważyłem ubytku.
Także teraz leje tylko Edga 5W30Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baster1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.