Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2010, 16:05   #1
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Talking Przygasanie na wolnych obrotach - już nie!!! Rozwiązanie.

Ile ja się namęczyłem... przygasanie, czy wręcz gaśnięcie na wolnych obrotach to była jakaś zmora.
Szukałem na tym forum rozwiązania, ale jedyne co znalazłem to silnik bocznikowy (krokowy) albo jakiś program podbicia obrotów.

W serwisie za wszelką cenę chciano mi wpakować nowego krokowca. Pozwoliłem im na tą próbę. A co... jak są ciołki to niech tracą czas. Założyli dumni z siebie... ale tylko do jazdy testowej. Samochód udowodnił im, że się nie za bardzo znają na mechanice.

Oczywiście coś brzęczeli, że ten typ tak ma (debilny tekst) i że trzeba dograć ten moduł.

Ale samochód to tylko kupa złomu i trzeba do niego podejść z pewną systematyką.
Spadają mu obroty jak schodzi z wysokich obrotów bo ma błędne informacje z czujników. A czujniki nie zgłaszają błędów. Więc jeśli są sprawne a daja yłe wskazania to muszą źle mierzyć.

I do takiego wniosku doszedłem. Zacząłem poprawiać połączenia na kostkach wszystkich czujników, czyli rozpinałem je i ponownie łączyłem. Ale to tylko półśrodek.

Za to z tyłu silnika idzie przewód masowy (1.6 zetec). I idzie on na prawe nadkole.
To ten przewód był wszystkiemu winien !!!

Silnik musi być dobrze uziemiony. To w końcu na jego korpus schodzi napięcie ze świec. Jeśli nie ma dobrego uziemienia prądy błądzą i szukają ujścia przez inne połączenia. I właśnie wtedy totalnie zakłócają sygnały z czujników. Mimo, że czujniki są sprawne to podawane przez nie wartości są zakłamane. Dodatkowo iskra na świecach jest duuuużo słabsza.

Tak więc odkręcenie tego kabelka, wyczyszczenie końcówek i połączeń na silniku i nadkolu sprawiło, że:

1. silnik krokowy nie jest do wymiany
2. program podbicia obrotów to jakaś bzdura

Mam nadzieję, że i Wam pomoże...

U mnie idealnie obroty spadają szybko do około 1500... a potem powoli do 800. Nawet nie mruknie poniżej 800. Efekt SUPER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 16:16   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Kolejna osoba ktorej poprawna masa naprawila auto. Focus ma z tym problemy, dlatego jak jakis robie to staram sie czyscic zlacza.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 16:18   #3
sevenup
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2009
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Witam, gdyby ktoś z Was posiadaczy 1,6 zetec mógł zrobic zdjęcie tego słynnego kabelka i wrzucić na forum to szacun dozgonny. Pozdrawiam/sevenup

Cytat:
Napisał bartstep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile ja się namęczyłem... przygasanie, czy wręcz gaśnięcie na wolnych obrotach to była jakaś zmora.
Szukałem na tym forum rozwiązania, ale jedyne co znalazłem to silnik bocznikowy (krokowy) albo jakiś program podbicia obrotów.

W serwisie za wszelką cenę chciano mi wpakować nowego krokowca. Pozwoliłem im na tą próbę. A co... jak są ciołki to niech tracą czas. Założyli dumni z siebie... ale tylko do jazdy testowej. Samochód udowodnił im, że się nie za bardzo znają na mechanice.

Oczywiście coś brzęczeli, że ten typ tak ma (debilny tekst) i że trzeba dograć ten moduł.

Ale samochód to tylko kupa złomu i trzeba do niego podejść z pewną systematyką.
Spadają mu obroty jak schodzi z wysokich obrotów bo ma błędne informacje z czujników. A czujniki nie zgłaszają błędów. Więc jeśli są sprawne a daja yłe wskazania to muszą źle mierzyć.

I do takiego wniosku doszedłem. Zacząłem poprawiać połączenia na kostkach wszystkich czujników, czyli rozpinałem je i ponownie łączyłem. Ale to tylko półśrodek.

Za to z tyłu silnika idzie przewód masowy (1.6 zetec). I idzie on na prawe nadkole.
To ten przewód był wszystkiemu winien !!!

Silnik musi być dobrze uziemiony. To w końcu na jego korpus schodzi napięcie ze świec. Jeśli nie ma dobrego uziemienia prądy błądzą i szukają ujścia przez inne połączenia. I właśnie wtedy totalnie zakłócają sygnały z czujników. Mimo, że czujniki są sprawne to podawane przez nie wartości są zakłamane. Dodatkowo iskra na świecach jest duuuużo słabsza.

Tak więc odkręcenie tego kabelka, wyczyszczenie końcówek i połączeń na silniku i nadkolu sprawiło, że:

1. silnik krokowy nie jest do wymiany
2. program podbicia obrotów to jakaś bzdura

Mam nadzieję, że i Wam pomoże...

U mnie idealnie obroty spadają szybko do około 1500... a potem powoli do 800. Nawet nie mruknie poniżej 800. Efekt SUPER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sevenup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 16:30   #4
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Tu nie ma co fotografować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kabel jest w czarnej izolacji. Jest gdzieś tak po środku silnika na sciance od strony przedziału pasażerskiego. Jest jeden, więc nie da się nie znaleźć. On ma chyba przekrój 2mm2
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 19:51   #5
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

I jest przykręcony do głowicy,mniejwiecej po srodku
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 21:08   #6
6771
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: FOCUS MK1
Silnik: 2.0, 130 KM + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 27
Angry Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

panowie wstawcie jakieś zdjęcie gdzie ten kabelek bo ni hu hu nie mogę go znaleźść
6771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 10:55   #7
asiank
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Czy ten kabelek może mieć wpływ na zawieszanie się obrotów?
asiank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 11:00   #8
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

zgadzam się co do masy ! poprawiłem wszystkie miejsca masowe, które dojrzałem, a ten nieszczęsny przewód masowy silnika był luźny !!! wcześniej falowały obroty teraz spokój.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 16:15   #9
mart12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

U mnie te kabelki wyglądają na solidnie przykręcone, ale jeśli dobrze zrozumiałem przedmówców warto je odkręcić i przeczyścić. Pytanie - trzeba odpinać akumulator? Smarujecie końcówki smarem miedziowym? Ten kabelek biegnie od silnika do prawego nadkola - nie ma żadnych złączek w środku? (bo środkowego przebiegu nie widać)
mart12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 21:14   #10
Piotr_gd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Niestety ten zabieg nie zawsze pomaga. Przeczyściłem i wydawało mi się, że jest dobrze, ale po włączeniu klimatyzacji obroty dalej spadają za bardzo.
Piotr_gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.