Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2009, 12:18   #1
xmatrix666
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Kowalewo Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 TdCi
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Mulący Tdci MK1

Witam

Chcialbym opisac historie mojego focusa i zpytac co o tym sądzicie i jaka moze byc tego przyczyna.
Zakupiłem w sierpniu wspaniałego focus rocznik 2002, 1,8Tdci 115koni.Przebieg 117 tys. Przyspieszenie mial znakomite jednak przy przeciąganiu na biegach nagle tracił moc. Na 5-tym biegu 80km/h to byl max.Wystarczyło wyłączyc samochod i włączyc a wszystko wracało do normy. Pozatym przy wyłączaniu samochodu słychac bylo dziwny warkot jakby z tłumika. Wymieniałem rozrzad, oleje i mechanik zauwazył naciecia na tłumiku. wygladalo to jakby ktos scecjallnie to ponacinal jak gwizdek. bylo to w miejscu jak rura wychodzi z pionu na poziom. załozyl jaks tam opaske i zaspawał to. Samochod stracił troche na mocy, łatwo go zadusic na niskich obrotach, da sie jeździc ale czuć jakby mial z 80 koni a nie 115. Przy przeciganiu na biegach nadal wystepuje zjawisko zamulania samochodu które przechodzi po wył/wł samochodu. predkosc MAx to 170. Byłem z tym u takiego jednego magika ktory sprawdzi to na komputerze i wyskoczyło mu: czujnik ciśnienia doładowania turbiny. Wział samochod na 2 dni a gdy mi go oddawał powiedział ze to byl jakis zawór luźny tam i uciekało powietrze i dlatego nie mial ciśnienia. dokrecił ten zawór i chodzi juz ok. Myslał ze to katalizator ale on jest spoko i turbina tez bo sprawdzał. Samochod wrócił do swojej formy jednak po przejechaniu 10km i dobrym ładowaniu mu do pieca znów sie zamulił a po restarcie powrócił do stanu 80 koni. Koles powiedzial ze to przepływomierz bo nie wykazuje błedu ale wydaje mu sie podejrzany. mial mi go ściągnac i przedzwonic ale juz pół roku to załatwia. ( chyba nie lubi naprawiac fordy bo duzo jęczał jak do niego przyjechałem) Co o tym myslicie? Mieliscie takie problemy bo zastanawiam sie czy to ten przepływomierz i na jakie nastawic sie koszty bo niedlugo wybiore sie z tym ale do kogos kto lubi fordyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

xmatrix666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 12:52   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Mulący Tdci MK1

A nie słychać czasem gwizdu podczas pracy. Opisane objawy pasują do nieszczelności w układzie dolotowym za turbiną. Standardowo przecierają się baławanki od intercoolera. Tylko, że to nie wyjaśnia dlaczego moc wraca po wyłaczeniu silnika. Do głowy przychodzi mi jeszcze regulacja kierownicy strug w turbinie. Jest sterowana podciśnieniowo i byc może zacina się. Bez podciśnienia kierownica jest całkowicie otwarta i działa jak bez zmiennej geometrii. Być może po przymknięciu zacina się. Poszukaj kogoś kto się na tym zna. Może ktoś z forum przerabiał problemy z kierownicą strug?
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 19:31   #3
woj441
ford::average
 
Avatar woj441
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: okolice Inowrocławia
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Re: Mulący Tdci MK1

Witam!
Myślę, że Jester może mieć rację. Jeździłem trochę Octavią TDI, objawy były b. podobne. Po przekroczeniu pewnej prędkości obrotowej samochód mulił się, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu ciągnął do tego samego momentu i od nowa to samo. Winna okazała się turbina, jako, że samochód był służbowy wymieniliśmy turbinę i moc wróciła.
woj441 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 23:19   #4
uTuS
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: byl Focus Mk1, teraz Mondeo Mk3
Silnik: byl 1.4, teraz 2.0 TDCi :)
Rocznik: byl 1999, teraz 2004
Postów: 108
Domyślnie Re: Mulący Tdci MK1

Witaj kolega w golfie mial to samo.. Okazalo sie ze byl zapieczony zawor od turbiny i przez to lapał bład i tracil moc po wylaczeniu i wlaczeniu silnika blad ustawal. Rozruszal ten zawor i elegancko smiga i zadnego bledu turbo nie lapie moze byc taka sama przyczyna u ciebie. Pewnie poprzedni wlasciciel twojej foki jezdzil ekonomicznie? 2000obr. i zmiana biegu. Jezeli tak to na 100% ten zawor
Pozdrawiam
uTuS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.