Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2010, 12:22   #1
Dom$
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2010
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Focus 1,8TDDi - negatywne opinie

Heyah.

Jutro mam obejrzeć Focusa TDDi. Znam się na uszczerbkach blacharskich, wiec je pomińmy, ale interesują mnie słabe punkty tego silnika i całokształtu auta. Na co zwrócić uwagę, co się psuje itd. itp., czyli potrzebuję negatywnych opisów tego auta?

Dzięki za pomoc.

Dom$ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 13:37   #2
leznyr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 25
Domyślnie Odp: Focus 1,8TDDi - negatywne opinie

mój z 2002 ma już podobno 153 tyś mam go prawie rok i nie potrafię napisać nic negatywnego.

Zaznaczam, że dbam o samochody - wymiana oleju i filtrów co 10-12 tyś., preferuję spokojną jazdę, leję tylko ultimate, verve albo powera na shelu, chłodzę turbinkę

Jak chcesz się bawić przy zakupie to możesz sprawdzić czy nie ma oleju w rurach przychodzących do intercoolera.

Pozdrawiam i Powodzenia przy zakupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leznyr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 15:55   #3
adam1985
ford::advanced
 
Avatar adam1985
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: przedbórz
Model: Ford Focus mk 3
Silnik: 1.6 TDCI 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 203
Domyślnie Odp: Focus 1,8TDDi - negatywne opinie

ja np musialem wymienic caly napinacz co bylo dosc kosztowne, poza tym jak wspomniales rdza. Poki co moja sie jakos sprawuje ale ma odchyly czasami
adam1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 16:12   #4
markwrc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus 1,8TDDi - negatywne opinie

Ja mam Forda Focusa 99r z tym silnikiem, śmigam nim od 6lat, mój przebieg to 279 000km. Znam go dość dobrze i wiem co go boli a gdzie ma mocne strony, tak więc jego najmocniejszym punktem jest właśnie silnik. W ogóle nie dolewam oleju miedzy zmianami oleju, bo go prawie wcale nie ubywa. Zużycie ON bardzo małe mojemu wystarcza 5,6-5,9 l/100km. Kultura pracy i osiągi wystarczające.
Zwróć uwagę na sprzęgło na jałowym biegu (posłuchaj jak pracuje bez dotykania pedału sprzęgła a jak z wciśniętym do oporu). U mnie musiałem wymienić, ale to jedyna naprawa przez ten długi okres jaki nim śmigam (poza lakierniczymi, ale o tym mieliśmy nie pisać, choć trudno zrozumieć jak można tak mocno rdzewieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zawieszenie ok, wymiana tylko stabilizatorów co 25-30tyś. km.
markwrc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.