Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2009, 20:19   #1
kodzku6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-04-2009
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Kontrolka silnika

Zauważyłem dzisiaj po odpaleniu auta świecącą się kontrolkę od silnika (1,6 TDCI przebieg 65 tyś.) Jednakże motor równo pracuje ani nie łapie temperatury. Rozłączyłem akumulator ale nic nie pomogło. Po zapaleniu gaśnie na 0,5 sekundy i dalej się świeci. Co może zwiastować ta kontrolka?

kodzku6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 20:33   #2
iAntonio
ford::average
 
Avatar iAntonio
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Czechy, niedaleko Cieszyna
Model: Ford Focus Kombi (Mk2)
Silnik: 1,6 Ti VCT
Rocznik: 2005
Postów: 80
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

ja podjechałbym do jakiegoś speca na komp.
__________________
Wierny Fokusowi.
Był Fokus I/2000 1,8 TDDi 66kw
Jest Fokus II/2005 1,6 Ti VCT 85kw +LPG
iAntonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 09:09   #3
PAPAS5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS TITANIUM
Silnik: 1,6 TDCI/109PS
Rocznik: 2007
Postów: 45
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

przyczyn może byc wiele,byc może nie masz płynu eolys ale wówczas ta kontrolka zapala sie zaraz po zatankowaniu paliwa,byc może padł czujnik który dozuje owy płyn,złe paliwo,lub co najgorsze zapchał sie filtr czastek stałych o ile go masz,ale wówczas auto bedzie słabe,podjedz do ASO to powiedzą Ci co sie dzieje z autem
PAPAS5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 13:05   #4
clooney88
ford::average
 
Avatar clooney88
 
Zarejestrowany: 22-09-2008
Skąd: wlkp.
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109PS
Rocznik: 2005
Postów: 69
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

Kolego co było powodem świecenia tej kontrolki? Tą samą sytuację mam. Wszystko niby OK a kontrolka się świeci. Pojadę na komputer w tym tygodniu ale napisz proszę co wyszło u Ciebie.
__________________
CB UNIDEN PRO XL 520 + PRESIDENT FLORIDA
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=105
clooney88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2010, 19:00   #5
curious
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 109PS
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

Koledzy mam identyczny problem. Dziś zapaliła mi się ta kontrolka i nie chce zgasnąć. Zdjęcie klem z akumulatora też nic nie dało. Samochód pracuje normalnie. Proszę dajcie znać co u Was było przyczyną świecenia kontrolki. U mnie zostaje wizyta u mechanika.
curious jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2010, 20:11   #6
clooney88
ford::average
 
Avatar clooney88
 
Zarejestrowany: 22-09-2008
Skąd: wlkp.
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109PS
Rocznik: 2005
Postów: 69
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

byłem z tym na komputerze. wyszło kilka błędów. chłopaki to pokasowali i jakieś 20 km kontrolka się nie świeciła. po tym kawału znów się zapaliła ale facet w serwisie mówił, że komputer pokazał błąd od układu wydalania spalin. nie wiadomo do końca, który element tego układu ale można z tym jeździć z tym, ze auto może mieć trochę mniej mocy i więcej palić. Ja różnicy nie widzę i już chyba z 5 miesięcy tak jeżdżę i jest ok. nic z tym nie robiłem, sinik dobrze pracuje, auto ładnie przyspiesza.

Dorzucam wydruk z komputera:
http://img87.imageshack.us/img87/2399/001mz.jpg

Może przy okazji któryś z kolegów pomoże to zinterpretować i poleci za co się zabrać ewentualnie na początek. Ciśnienie w rurze dolotowej jest ok?
Druga sprawa to już kolejny serwis, który nie może zrobić testu do końca. Wyskakuje błąd i test zostaje przerwany (już na odpalonym silniku). Próbowali od nowa 3 razy.
__________________
CB UNIDEN PRO XL 520 + PRESIDENT FLORIDA
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=105

Ostatnio edytowane przez clooney88 ; 22-03-2010 o 00:42 Powód: Dorzucam wydruk z komputera
clooney88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 15:56   #7
curious
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 109PS
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

U mnie kontrolka zgasła po wymianie oleju. Przed wymianą zauważyłem iż poziom oleju był na minimum.
curious jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 11:13   #8
bzdych
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Chorzow
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

Mam to od ponad roku, i mam to,,,w d.... , Bylem z tym u mechanika pare razy i zaplacilem za swistek papieru z jakims blizej nieznanym kodem. W aso powiedziali mi ze mam zrobic wymiane za 4000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wtedy nie bedzie sie zapalac, jakies problemy zelektrozaworem itd. Pojechalem w koncu do znajomego mechanika posiedzial nad autem kilka dni, pobrykal tu i tam i diagnoza jest jedna- ta kontrolka zapala sie z byle powodu. Zima bo jest za zimno, wpadnie jakis paproch czy cos do ukladu i juz sie zapali, itd itd, nie ma sie czym przejmowac jesli samochod pracuje poprawnie, taki mam wniosek z tegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bzdych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 12:02   #9
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

Cytat:
Napisał clooney88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda trochę jak jakiś problem z szyną komunikacyjną, w stylu "coś nie styka" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym parę razy wykonał akcję typu kasuj-odczytaj, aby sprawdzić, czy zawsze są te same. Ale do tego by się przydał własny interfejs ELM...
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 17:30   #10
bartosh11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: poznań
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika

U mnie przetarł się przewód od zaworu EGR a na kompie wyskakiwało, że zawór jest "zamarznięty" (w środku maja). Pojechałem do ASO i mi zarobili przewód i teraz jest OK.
Ale to może być wszystko, dlatego trzeba zacząć od sczytania błędów, a dopiero później kombinować...
bartosh11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.