Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2016, 16:44   #1
gikeryooo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2010
Skąd: Kraśnik
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Urwana śruby poduszki silnika tylnej

Witam Wszystkich. Od jakiegoś czasu po dłuższym postoju jak się tylko silnik rozgrzał śmierdziało mi spalonym oleje jak się zatrzymywałem. Mechanik polecił wymienić uszczelkę miski olejowej, gdyż z miski kapał olej na kolektor wydechowy i się wypalał. Zleciłem zrobienie tego. Po wymianie mechanik powiedział mi że miałem niedokręconą tylną poduszkę silnika, jedna się zerwała jedną dokręcili mocno a jedna jak to powiedział "trzyma tak o". Zapytałem czy nie mogą wymienić tej poduszki, powiedział że to jest dużo pracy bo trzeba silnik wyciągnąć ze skrzynią bo śruba urwana jest w silniku. Mam do Was pytanie. Spotkał się już ktoś z Was z takim czymś? Czy mogę jeździć na tej jednej śrubie? Czy jest inna opcja aby ją wymienić nie wyciągając silnika? To już pewnie duże koszty Z góry dziękuję za odpowiedź. Moje mondeo to MK2 2.0 zetec z automatem.

gikeryooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2016, 00:47   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Urwana śruby poduszki silnika tylnej

Kolego, prawdopodobnie da się to zrobić bez wystawiania motoru z auta, ale trzeba wejść pod samochód i dokładnie obejrzeć, która to śruba? Możliwe, że po odkręceniu przedniej poduszki i uniesieniu (podparciu) przodu silnika, tył zespołu napędowego przemieści się w dół, pozwalając na "dobranie się" do urwanej śruby.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.