Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2010, 22:21   #1
ja6ol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2009
Model: MK3 2,0 TDDi
Silnik: 2,0 Diesel
Rocznik: `02
Postów: 5
Domyślnie Brak mocy

Witam,
od czasu jak zaczęły się większe mrozy (ok. -10 st. C.) dzieje się dziwna rzecz.
Auto stoi całą noc na większym mrozie i po odpaleniu brakuje mu mocy i ciężko wkręcić silnika na wysokie obroty- nawet po rozgrzaniu. Na IV/V biegu prawie że nie przyspiesza i silnik rozkręca się do 2500-2600 obrotów i później bardzo woooolno zwiększa prędkość obrotową. Na niższych biegach proporcjonalnie łatwiej się wkręca na obroty. Nie znam się ale wygląda to tak jakby turbina się nie kręciła albo auto było w "Awaryjnym trybie" czy coś takiego.
Dzieje się to do wyłączenia silnika na co najmniej 1-2 min.. Jak go nie wyłączę to nawet po kilkudziesięciu km. nie poprawia się. Jeśli wyłączę na 5-10 sek. też jest bez zmian. Musi odstać kilka min. i "odpocząć"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

W ostatnich dniach pogorszyło się o tyle że nawet po 2-3 godzinnym staniu na mrozie 5-8 st. C. jest wspomniany wyżej problem.

Paliwo leję na BP lub Orlenie, ostatnio nawet BP Ultimate, jakiś czas temu wlałem trochę dodatku do diesla na mrozy (nie pamiętam jakiej firmy, ale na pewno opisywany problem zaczął się wcześniej).

Mondeo `02 kombi TDDi (przebieg na liczniku 200 tyś., z czego przeze mnie 40 tyś. bezawaryjnie, w rzeczywistości pewnie więcej - polskie realia aut używanych).

Spotkał się ktoś z czymś takim?? Co to może być?
Pozdrawiam

ja6ol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 22:46   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Brak mocy

kolego sprawdz dolot turbo jak jest nieszczelnośc to niewkręca się na obroty i jest mułowaty [dolot to te rury gumowe od turbiny] w momoncie dodania gazu powinny byc twarde...i od tego bym zaczoł szukanie usterki
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 00:47   #3
ilb
ford::average
 
Avatar ilb
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 118
Domyślnie Odp: Brak mocy

Kilka tygodni temu była u nas taka przypadłość, że nie miał mocy na wyższych biegach, rozpędzał się do ok. 120 km/h i na tym koniec. Dodatkowo minimalnie inaczej chodził. Pomogła wymiana filtra paliwa.
ilb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 10:06   #4
ja6ol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2009
Model: MK3 2,0 TDDi
Silnik: 2,0 Diesel
Rocznik: `02
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy

Ale czy w podobnych okolicznościach?? tzn. czy po kilkugodzinnym staniu na mrozie czy za każdym razem to mieliście?
ja6ol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 11:31   #5
marcin sekula
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2007
Skąd: Garbatka Letnisko
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Odp: Brak mocy

Witam wszystkich ja też bym postawił na filtr paliwa.Miałem kiedyś podobną sytuacje ale w orionie.Wymiana filtra zdecydowanie pomogła.To jest pierwszy element który bym wymienił chyba że niedawno wymieniany to dopiero bym szukał innej usterki.
marcin sekula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.