Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2013, 18:11   #1
speedofpain
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2013
Model: focus mk2 // mondeo mk4
Silnik: 1.6 tdci // 2.0 tdci
Rocznik: 2005 // 2008
Postów: 16
Domyślnie szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

witam, podejrzewam że może mi niedomagać sprzęgło, ale chciałbym się przejechać innym takim focusem dla porównania. W zamian mogę udostępnić dwa kabelki przerobiony obd2 i drugi mini vcm. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez speedofpain ; 29-05-2013 o 18:14
speedofpain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 10:05   #2
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

może spytaj na fokus klub?
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 18:28   #3
speedofpain
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2013
Model: focus mk2 // mondeo mk4
Silnik: 1.6 tdci // 2.0 tdci
Rocznik: 2005 // 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

Cytat:
Napisał thomas77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może spytaj na fokus klub?
dzięki za pomysł jak się tu nikt nie zgłosi to tam też napiszę.
speedofpain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 00:57   #4
kaacka
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: rbk
Model: cmax
Silnik: od psa
Rocznik: 2010
Postów: 152
Domyślnie Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

hej, czemu podejrzewasz sprzeglo ?
ja sie powoli przymierzam do trzeciego kompletu sprzegla wiec moze cos pomoge.... albo dam sobie pomoc ;]
kaacka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 13:26   #5
speedofpain
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2013
Model: focus mk2 // mondeo mk4
Silnik: 1.6 tdci // 2.0 tdci
Rocznik: 2005 // 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

Cytat:
Napisał kaacka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hej, czemu podejrzewasz sprzeglo ?
ja sie powoli przymierzam do trzeciego kompletu sprzegla wiec moze cos pomoge.... albo dam sobie pomoc ;]
Sprzęgło się nie ślizga (sprawdzałem ruszając na 3 biegu przy zaciągniętym ręcznym i normalnie zgasł), ale łapie mocno wysoko przejechałem jakieś 3k km i nadal nie mogę się przyzwyczaić, co 10-20 wrzucenie jedynki przychodzi z oporem (czuć jakby coś wadziło), czasami muszę puścić i jeszcze raz wcisnąć sprzęgło żeby wskoczyła jedynka (od czasu do czasu totalna ściana). Przy redukcji biegu muszę powoli puszczać sprzęgło bo inaczej szarpnie (musiałbym idealnie w samej końcówce powoli zacząć puszczać, ale po prostu nie mogę bo za wysoko to się dzieje). Z innymi biegami wszystko ok, przy wyłączonym silniku zawsze wchodzą idealnie. Przy spokojnej jeździe generalnie jest ok , ale mam wrażenie, że bardziej ruszam przez to ze sprzęgła niż normalnie i jakoś psuje mi to komfort jazdy. Z jednej strony nie jest tak źle, ale z drugiej nie jest idealnie i chciałem porównać :]
speedofpain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 18:24   #6
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

A może to wysprzęglik? nie wiem jak w foce ale w escorcie zawsze były problemy z tym pajączkiem pod mieszkiem który zawsze sie przestawiałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 19:35   #7
kaacka
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: rbk
Model: cmax
Silnik: od psa
Rocznik: 2010
Postów: 152
Domyślnie Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

nie wiem czy to ma sens w Twoim przypadku - ale....
od drazka zmiany biegow do skrzyni ida (zdaje sie) dwie linki. zobacz od strony kabiny przy drazku czy te linki nie zrobily Ci jakiejs niespodzianki, czy kulki plastikowe chodza "miekko" przy ruszaniu dzwignia, dla swietego spokoju mozesz je tez czyms przesmarowac. i druga rzecz od strony silnika jak poszukasz jak te linki ida - a wiec ida przez mocowanie posrednie na obudowie skrzyni na ktorym sa kontrowane - byc moze tu Ci sie poluzowalo kontrowanie albo linka wypadla z zaczepu. efekt bedzie taki wlasnie jak opisujesz - niby wszystko dziala ale od czasu do czasu sie pier&@(! ;]
kaacka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 20:39   #8
speedofpain
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2013
Model: focus mk2 // mondeo mk4
Silnik: 1.6 tdci // 2.0 tdci
Rocznik: 2005 // 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

Cytat:
Napisał kaacka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy to ma sens w Twoim przypadku - ale....
od drazka zmiany biegow do skrzyni ida (zdaje sie) dwie linki. zobacz od strony kabiny przy drazku czy te linki nie zrobily Ci jakiejs niespodzianki, czy kulki plastikowe chodza "miekko" przy ruszaniu dzwignia, dla swietego spokoju mozesz je tez czyms przesmarowac. i druga rzecz od strony silnika jak poszukasz jak te linki ida - a wiec ida przez mocowanie posrednie na obudowie skrzyni na ktorym sa kontrowane - byc moze tu Ci sie poluzowalo kontrowanie albo linka wypadla z zaczepu. efekt bedzie taki wlasnie jak opisujesz - niby wszystko dziala ale od czasu do czasu sie pier&@(! ;]
dzieki, ale się chyba sam tego nie podejmę, musiałbym mieć instrukcję ze zdjęciami krok po kroku, żeby to ruszyć :] kiedyś w jakiejś książce chyba czytałem, że linki się jakoś ustawia, ja pewnie więcej złego bym zrobił niż dobrego :], pewnie wcześniej czy później i tak będę musiał odwiedzić mechanika

Bump:
Cytat:
Napisał thomas77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może to wysprzęglik? nie wiem jak w foce ale w escorcie zawsze były problemy z tym pajączkiem pod mieszkiem który zawsze sie przestawiałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to już mechanik będzie musiał się wypowiedzieć, ale jak czytałem o onjawach wysprzęglika to jakoś nie pasowało to do mojego przypadku
speedofpain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 19:17   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km

Cytat:
Napisał speedofpain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, podejrzewam że może mi niedomagać sprzęgło, ale chciałbym się przejechać innym takim focusem dla porównania. W zamian mogę udostępnić dwa kabelki przerobiony obd2 i drugi mini vcm. Pozdrawiam
Hej,

Dalej chcesz się przejechać Focusem? Co prawda C-Max, ale silnik, skrzynia i płyta podłogowa ta sama. Nawet rocznik podobny. Ja sobie przy okazji zobaczę co to ten mini VCM potrafi.

Co do ustawiania lewara, to da się, jest do tego specjalny przyrządzik. Nie pamiętam jaki był koszt tej usługi - tak z ciekawości pytałem.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.