Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2010, 21:57   #1
tw20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

Witam.
Mam Focusa II 1.6 TDCi 2005, 90KM i szukałem na forum podobnego problemu ale nie znalazłem.
Mianowicie gdy jadę stałą prędkością zauważyłem dziwną objawę, tak jakby zaczyna "nie dochodzić paliwo", tzn przerywa i jest to regularny cykl (tzn. np. 3 sekundy normalnie i 1 sekundę nie dochodzi i tak jest przy jeździe stałą prędkością) nie jest to zjawisko szarpania ale spadek tak jakby mocy jest delikatny ale odczuwalny i na dłuższą metę denerwujący. Przy przyspieszaniu nie przerywa ale i tak jest słabszy niż wcześniej był zanim zaczeły się te "dziwne zamulenia"...
Oprócz tego jak przyspieszam i obroty przekroczą 3 tyś to dochodzi taki głośny szum tak jakby powietrza spod maski...

Moje pytanie do was co może być przyczyną takich objawów?

Czy to może być coś z filtrem paliwa?
Czy coś z wtryskiwaczami? Czy inna cholera...

Jeśli ktoś się spotkał z podobnymi objawami to bardzo proszę o pomoc...
Muszę to zrobić przed wakacjami bo szykuje mi się dłuższa wyprawa.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam
tw20

tw20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 23:06   #2
witjak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: FFocus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

poczytaj to:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ja mam podobnie w zakresie około 1800 obrotów, byłem w pewnym ASO i sugerowałem to co napisane jest w podanym linku

szanowne ASO chciało mnie naciągnąć na:
- wymiana rury intercoolera (faktycznie jest spocona, ale można migomatem ją załatać i nie ma konieczności wydawania 250 zł)
- wymiana mocowania przy katalizatorze (kolejna chyba stówa)
- wymiana sterownika świec żarowych (no nie wiem, może się mylę ale sterowanie i świece są wporzo - nawet przy minus 25 odpalał... poza tym to w dieselu za pracę silnika nie odpowiadają świece, co nie?)
- wymiana świec żarowych! (sic!)

takie mamy ASO koledzy! zapłaciłem stówkę i więcej do naciągaczy nie jadę

Mnie jeszcze zastanawia ten wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Aha, u mnie sprawdzenie na kompie nie dało żanych problemów z EGR, wtryskami, turbo itp... pytanie czy ASO fachowo to zrobiło czy standardowo chcieli mnie naciągnąć na 1-1.2 złotych....?

Daj znać jak coś rozkminisz coś!
witjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 11:43   #3
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

taki sam miałem objaw. uszkodzenie rury gumowej intelcolera. próbowałem ją taśmą tymczasowo zakleić ale nic z tego . tam jest za wysokie ciśnienie! od razu taśme mi uszkodziło. pojechałem na szrot i kupiłem używkę od anglika za 50 zł. pasuje nawet (po niewielkiej docince) od 2.0 tdci c-max. bo taka kupiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 11:36   #4
tw20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

Dzięki Sender za podpowiedz. Sprawdze u siebie tą rurę, jeszcze jakbyś mógł mnie troche nakierować, która to jest to by było super.
Pozdr
tw20
tw20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 13:11   #5
tw20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

Pękła mi dokładnie ta rura co na zdjęciu.

Może ma ktoś coś takiego lub podobnego do sprzedania???

Jesli tak to proszę o kontakt na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z góry dziękuję i pozdr
tw20
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rura1.JPG (18.0 KB, 542 wyświetleń)
tw20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 13:34   #6
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

Zmierz rurę i idź do sklepu z częściami do aut. Na pewno coś dopasujesz. Rura układu chłodzenia powinna pasować.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2010, 13:39   #7
tomesto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

witaj! czy ktoś ci pomógł w twojej sprawie dziwnych szumów? u mnie pękła gumow-plastikowa rura która jest za turbo i idzie w dół silnika - nie wiem co to jest? skleiłem ujechałem kawałek i pękł przewód od kolektora wydechowego do jakiegoś czujnika po prawej stronie - gumowy ciśnieniowy. Nie wiem co się dzieje.
tomesto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 17:44   #8
Lofbirr
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Nowy Targ
Model: Focus MK2 3D
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 158
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

no to i ja dolaczam do szumowcow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzis chyba z godzine w seriwsie przepatrywali wszystkie rury i przewody i dupa. a objaw jest nastepujacy - od momentu kiedy wlacza sie turbo czyli ok 1700 obrotow TYLKO kiedy cisne (czyli pod obciazeniem), z prawej strony (slychac w kabinie tylko przy zamknietych oknach, odglos jest jaky nawiew wlaczyc na maxa) wystepuje szum - kiedy jade spokojnie szumu nie slychac nawet w zakresie +1700 obr.

NIE ma spadku mocy, a jesli jest to nie potrafie go tak na szybko odczuc, NIE dymi, NIE ma zadnych sladow oleju w zadnym miejscu. w serwisie ciezko wogole cokolwiek diagonozowac bo objaw jak napisalem wystepuje tylko pod obciazeniem - probowali dzis nawet poszczegolne rury i weze smarowac ludwikiem i szukac 'babelkow' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale bez powodzenia.

no i klops - niby nic sie nie dzieje oprocz tego szumu, ale mimo wszystko boje sie jezdzic bo wiadomo, kto by chcial zalatwic turbo.

ma ktos jakis pomysl ? odglos jest ewidentnie z prawej strony (stojac do maski z lewej) i pasowalaby ta rura intercoolera no ale jak na zlosc wyglada na cala. ki diabel ?
__________________
photolife | panoramki
Lofbirr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 08:26   #9
brzozi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: Małopolska
Model: FF II
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał Lofbirr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to i ja dolaczam do szumowcow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzis chyba z godzine w seriwsie przepatrywali wszystkie rury i przewody i dupa. a objaw jest nastepujacy - od momentu kiedy wlacza sie turbo czyli ok 1700 obrotow TYLKO kiedy cisne (czyli pod obciazeniem), z prawej strony (slychac w kabinie tylko przy zamknietych oknach, odglos jest jaky nawiew wlaczyc na maxa) wystepuje szum - kiedy jade spokojnie szumu nie slychac nawet w zakresie +1700 obr.

NIE ma spadku mocy, a jesli jest to nie potrafie go tak na szybko odczuc, NIE dymi, NIE ma zadnych sladow oleju w zadnym miejscu. w serwisie ciezko wogole cokolwiek diagonozowac bo objaw jak napisalem wystepuje tylko pod obciazeniem - probowali dzis nawet poszczegolne rury i weze smarowac ludwikiem i szukac 'babelkow' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale bez powodzenia.

no i klops - niby nic sie nie dzieje oprocz tego szumu, ale mimo wszystko boje sie jezdzic bo wiadomo, kto by chcial zalatwic turbo.

ma ktos jakis pomysl ? odglos jest ewidentnie z prawej strony (stojac do maski z lewej) i pasowalaby ta rura intercoolera no ale jak na zlosc wyglada na cala. ki diabel ?
Trochę odgrzewam temat ale mnie też dopadła ta przypadłość i chciałem zapytać czy Lofbirr mógłby się podzielić informacją co było przyczyną szumu.
Dzięki za odpowiedź.
brzozi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 10:03   #10
selpinx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2011
Skąd: Mrągowo
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu

Ja chciałbym się dopiąć do tego tematu bo mam takie same objawy i po przeszukaniu forum szukałem przyczyny. U mnie jest pęknięta rura od przepływomierza (proszę o sprostowanie jeżeli się mylę) widać to na załączonym zdjęciu ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Objawy są takie jaki pisali koledzy czyli przy przyspieszaniu szum jakby z nawiewu od strony pasażera i jednocześnie lekki spadek mocy plus kopcenie. Problem polega na tym, że cały ten element można dostać w komplecie używany za 200-300 zł. Czy można próbować zakleić tę dziurę czy nic to nie da?
selpinx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.