Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2009, 19:55   #1
_Łukasz_
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Focus MK2 EcoNetic
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie problem z wężykiem

Witam serdecznie!
Na początku chciałbym się przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Użytkownikiem focusa jestem od ponad miesiąca i jestem bardzo zadowolony z wyboru tego modelu. Poprzednim autkiem była vectra b i forum również było vectry.
W związku z tym, że jest to mój pierwszy post - proszę o wyrozumiałość (nie znalazłem w szukajce tej kwestii).

W moim autku (2,0 16V, benz.) pomiędzy silnikiem a ścianą grodziową mam wężyk, który dosyć głośno i mocno zasysa powietrze, jednak nie potrafię zlokalizować gdzie powinien być podłączony. Po przytkaniu tego wężyka autko dusi się. Będę wdzięczny za odpowiedź.

LINK DO FOTKI: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wężyk.jpg (62.2 KB, 69 wyświetleń)

_Łukasz_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 22:32   #2
rafael
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 01-03-2008
Skąd: ostrów wlkp
Model: Ford Mondeo TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratec HE 145 PS
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: problem z wężykiem

witaj łukasz ten weżk który mówisz według mnie,powinien być polączony gdzieś w okolicy przepustnicy z jakimś regulatorem cos takiego.poszukaj najlepiej w okolicach przepustnicy gdzie jest widać brak połączenia{rurka}zobacz dokładnie jakie masz braki.ja mam 1.6 motor ale podobne są te rurki i mają swoje miejsce.pozdrawiam.rafał








]
rafael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 22:40   #3
rafael
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 01-03-2008
Skąd: ostrów wlkp
Model: Ford Mondeo TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratec HE 145 PS
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: problem z wężykiem

nawet nie zobaczyłem że ty miejscowy ziomek,jakby co to pisz ja mieszkam na zębcowie.pozdrawiam.
rafael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 08:25   #4
harv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Toruń
Model: Focus I
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: problem z wężykiem

a czy to przypadkiem nie jest wezyk do odpowietrzania skrzyni korbowej, tylko sobie wisi luzno?
harv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 09:47   #5
_Łukasz_
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Focus MK2 EcoNetic
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: problem z wężykiem

Cytat:
Napisał harv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy to przypadkiem nie jest wezyk do odpowietrzania skrzyni korbowej, tylko sobie wisi luzno?
Jeżeli będzie to takie odpowietrzenie, to gdzie szukać drugiego końca?
_Łukasz_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 10:59   #6
rafael
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 01-03-2008
Skąd: ostrów wlkp
Model: Ford Mondeo TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratec HE 145 PS
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: problem z wężykiem

witaj łukasz,jak znalazłes rozwiązanie?pytanie mam jakie masz obroty silnika na luzie i czy przyszpieszenie auta jest dobre?jak zerknąłem u mnie to jeden wężyk prowadzi do przepustnicy a drugi do regulatora podciśnienia paliwa{nie do końca musi to być}ale szukaj drugiego końca.pozdrawiam
rafael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 12:30   #7
_Łukasz_
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Focus MK2 EcoNetic
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: problem z wężykiem

Na ścianie grodziowej jest jakieś urządzenie, z którego również wystaje wężyk - zaznaczony na fotce kolorem niebieskim. I wszystko byłoby cacy gdyby po złączeniu tych dwóch wężyków (pasują do siebie) auto nie dusiło się i nie gasło.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wezyk.jpg (45.3 KB, 41 wyświetleń)
_Łukasz_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 20:46   #8
_Łukasz_
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Focus MK2 EcoNetic
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: problem z wężykiem

Cytat:
Napisał rafael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witaj łukasz,jak znalazłes rozwiązanie?pytanie mam jakie masz obroty silnika na luzie i czy przyszpieszenie auta jest dobre?jak zerknąłem u mnie to jeden wężyk prowadzi do przepustnicy a drugi do regulatora podciśnienia paliwa{nie do końca musi to być}ale szukaj drugiego końca.pozdrawiam
Na luzie obroty są w normie, równe, czuć delikatne przerywanie na zimnym silniku. A co do przyspieszenia - wiesz to jest pojęcie względne bo poprzednio jeździłem VB kombi 1,6 16 V, wiec dla mnie takie lekkie autko jak focus to szatanGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - na przyspieszenie nie mogę narzekać - ciągnie ładnie od niskich obrotów a trzymanie silnika powyżej 3 tys. daje naprawdę frajdę z jazdy (mniejszą na stacji benzynowej).
_Łukasz_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.