Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2007, 17:09   #101
guguś
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 54
Domyślnie

mój problem to zadławianie podczas jazdy wygląda to jakgdyby przerwa wdostawie paliwa może ktoś miał podobne doświadczenie

guguś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2007, 18:30   #102
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał guguś
mój problem to zadławianie podczas jazdy wygląda to jakgdyby przerwa wdostawie paliwa może ktoś miał podobne doświadczenie
Może wymiana samego filtra paliwa by pomogła ?
A jak nie to diagnostyka u pompiarza.
Pzdr
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2007, 18:53   #103
guguś
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 54
Domyślnie

filtr nowy a w warsztacie jak na złość chodził ok te dławienie to jak go weżmie czasem tydzień nic a czasem co chwila pozdro seba
guguś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2007, 22:00   #104
tho-mas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Postów: 30
Domyślnie

Witam !

Może ktoś wie jak rozpoznać model pompy ? Podobno problem awaryjności pomp występuje w modelach do 2001 ale nie wiadomo tego napewno. Być może w modelach późniejszych też montowano pomy ze starszym sterownikiem. Być może zostały zapasy magazynowe i były montowane jeszcze przez jakiś czas.
tho-mas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2007, 18:15   #105
chmura
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

Witam,

Jestem kolejnym nie szczęśliwcem któremu najprawdopodobniej padł sterownik pompy wtryskowej. Wczorajszego dnia podczas podróży przy prędkości 130Km/h przycisnąłem w gaz i .. i właśnie zapaliła sie kontorlka podgrzewania świec i zaczeła migać, autko zatrzymałem na poboczu i już nie odpaliło. Oczywiście śledząc ten wątek jestem pewien na 90% że to ten pie... sterownik. Czy możecie mi dać namiary na profesjonalne i sprawdzone warsztaty które są w stanie to naprawić (nie ASO) w niedużych kosztach i szybko? Bo kilka punktów wcześniej obiło się o forum ale nikt nie pisał jak temat zakończył i gdzie najlepiej to robią. A i pytanko, czy trzeba resetować komputer auta po wymianie?

P.S.
Mojego Focusa 1,8 TDDi 2000r posiadam od miesiąca i sprowadziłem go z Niemiec, paliwo jakie do nie go lałem było z Shell i BP.
chmura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2007, 21:18   #106
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie

Ja we wrzesniu tamtego roku wymienialem sterownik 15 miesiąc mija ispokój 60 tyś przejechane-miasto Oława koło Wrocławia pekaes MAN -pompy forda robi kilka miast w polsce ale tam mają urządzenia Boscha i od razu kodują tą pompę ,po naprawie założyłem i za pierwszym razem zapalił i chodzi do dzisiaj -koszty to 700zł sterownik-700 naprawa bo kodują , bez tego serwis skroi około 500zł-400 zł jakieś uszczelki i usterka co jej jest.Nie daj się wrobić w naprawę całej pompy bo popłyniesz dużą kasą i już po tak rozgrzebanej pompie przez mechaników miejscowych nie będzie pociechy.Mój cały koszt to 1800zł plus załozenie ale chodzi do dzisiaj.Paliwo nie ma z tym nic wspólnego, wysiada uklad scalony.Moja rada najpierw na badanie komputerowe jak pokaże że pompa to wyciągniąc i jechać do typowego warsztatu co robią forda pompy, a jak już wspominałem robią duże miasta wojewódzkie .
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2007, 23:42   #107
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał chmura
Witam,

Jestem kolejnym nie szczęśliwcem któremu najprawdopodobniej padł sterownik pompy wtryskowej. Wczorajszego dnia podczas podróży przy prędkości 130Km/h przycisnąłem w gaz i .. i właśnie zapaliła sie kontorlka podgrzewania świec i zaczeła migać, autko zatrzymałem na poboczu i już nie odpaliło. Oczywiście śledząc ten wątek jestem pewien na 90% że to ten pie... sterownik. Czy możecie mi dać namiary na profesjonalne i sprawdzone warsztaty które są w stanie to naprawić (nie ASO) w niedużych kosztach i szybko? Bo kilka punktów wcześniej obiło się o forum ale nikt nie pisał jak temat zakończył i gdzie najlepiej to robią. A i pytanko, czy trzeba resetować komputer auta po wymianie?

P.S.
Mojego Focusa 1,8 TDDi 2000r posiadam od miesiąca i sprowadziłem go z Niemiec, paliwo jakie do nie go lałem było z Shell i BP.
Skąd jesteś ???
Chyba że chcesz gnać z 500km !
Pzdr :fcp4
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2007, 06:56   #108
marivs
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2007
Skąd: 3miasto
Model: był Focus Mk1 jest Mk2 sedan
Silnik: był 1.8 TDDi jest 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 1999 teraz 2005
Postów: 196
Domyślnie

DINAR to mało zapłaciłeś.. ja tydzień temu odebrałem auto i załaciłem 3.700 w czym: 2.000 sterownik, naprawa 1.000, wymontowanie i zamontowanie pompy 500 oraz uszczelki 200.
Auto robiłem w tym samym zakładzie co PP.
Taki SUPER prezent na same Święta :fcp5
__________________
Focus Kombi '99 1,8 TDDi 90KM
Fiat Punto Mk2 '02 1,2 8V Active 60KM + LPG Bingo S4
marivs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2007, 07:15   #109
szimi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2007
Postów: 2
Domyślnie

Witam!
ja tez mialem juz przygody z pompa a uzytkownikiem jestem od niedawna.
koszt naprawy wyniosl 1300zl takze mozna powiedziec ze sympatycznie w porownaniu do tego co krzykneli mi w fordzie 5500zl :fcp6
szimi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2007, 11:14   #110
chmura
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

Autko mam w Starachowicach woj. świętokrzyskie, ale jak trzeba pompę gdzieś wysłac to nie ma problemu. Szimi a gdzie ty robiłeś autko?
chmura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.