Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2012, 23:08   #1
Master070
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: WLKP
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Brak mocy, wysokie obroty i spalanie

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy temat na tym forum, więc prosiłbym o wyrozumiałość. Jeżeli jest to zły dział, to prosiłbym o przeniesienie. Wiem, że istnieje kilka podobnych tematów, ale chciałem dokładnie opisać swój problem. Więc... niecałe 3 tygodnie temu kupiłem Forda Mondeo MkII z silnikiem 1.8 (benzyna + sekwencja), w automacie i od razu rzuciły mi się w oczy problemy, które wymieniłem w tytule tematu.

a) Wysokie obroty- przy normalnym operowaniu pedałem gazu i jeździe po mieście, obroty dochodzą do 3-3,5tys. obrotów. Żeby nie przekraczać 2,5tys. obrotów, trzeba się naprawdę powoli rozpędzać i jest to trochę męczące.

b) Brak mocy- Przy normalnym dodawaniu gazu, praktycznie w ogóle nie czuć przyśpieszenia, a wskazówka od prędkości niemal stoi w miejscu. Trzeba mu mocniej depnąć, żeby łaskawie zechciał zebrać się i ruszyć do przodu, gdy np. wyprzedza się kogoś, a obroty są wtedy powyżej 4-4,5tys.

c) Spalanie- Przy ostatnich 3 tankowaniach lałem do pełna i wyjeżdżałem gaz do zera i przy normalnej jeździe po mieście pali 13,5l gazu + benzynę za jakieś 15-20zł (na 3 tankowania).
Pewnie niektórzy powiedzą, że nie jest to strasznie duże spalanie, ale ja się nie zgodzę, ponieważ mam bardzo dobre porównanie do samochodu kolegi, który również miał Forda Mondeo MkII z sekwencją, w automacie. Samochód ten palił o pół litra mniej, czyli 13l/100km, ale był to silnik 2.5 - 170KM!! Jak jeździłem tym samochodem, to deptałem mu ostro gaz, spalanie mimo to nie chciało przekroczyć 13l, a przy przyśpieszeniu wbijało w fotele. U mnie odwrotnie, spalanie większe, a moc mała. Jak myślicie, co to może być ? Silniczek krokowy, coś z pompą, czy może komputer zgłupiał ? A może skrzynia pada ?

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie pomocne wypowiedzi.

Master070 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 23:42   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie obroty i spalanie

Cytat:
Napisał Master070 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że istnieje kilka podobnych tematów
Co do tej pory zrobiłeś we własnym zakresie z tego co radzili koledzy w " tych " innych tematach ?

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 12:35   #3
Master070
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: WLKP
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie obroty i spalanie

W sobotę jadę na komputer sprawdzić, czy wszystko jest ok, bo to może być sonda, ale chciałem zapytać na forum, bo może nie to jest przyczyną, a te wszystkie 3 objawy połączone w jeden problem, mogą zwiastować inny, być może typowy dla tych objawów problem. Kto pyta, nie błądzi...

Byłem u jakiegoś gościa od gazu, wgrał nowe oprogramowanie, ale różnicy nie ma.

Ostatnio edytowane przez Master070 ; 01-10-2012 o 18:23
Master070 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.