Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2009, 21:00   #1
krzysoswiecim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2009
Skąd: małopolska
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Przednia szyba podgrzewana

Witam.Mam pytanie.Kupiłem Forda Focusa 1,8 TDDI .Chciałbym aby ktoś mi powiedziałczy szyba przednia ogrzewana ma jakiś czujnik na temperature?Pytam dlatego bo jak go kupowałem to szyba grzała/zaświecała sie dioda na przycisku/,a na drugi dzień już nie mogłem jej załączyć,tylko przy wciskaniu migała.Zaznaczam że przy zakupie była minusowa temperatura,a gdy sprawdzałem to była dodatnia.Dzięki za pomoc.POZDRAWIAM

krzysoswiecim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2009, 22:28   #2
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

Ogrzewanie przedniej szyby załącza się również przy dodatnich temperaturach (mówimy tu o kilku stopniach powyżej zera) ponieważ masz możliwośc nie tylko rozmrożenia szyby ale także usunięcia zaparowania. Możliwe ze masz gdzieś zwarcie albo coś nie tak z przekaźnikiem.
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2009, 05:37   #3
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

Masz coś pewnie z przełącznikiem bo szyba włącza się niezależnie od temperatury.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2009, 07:29   #4
molder
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

moze troche nie na temat ale tez chodzi o przdnia szybe podgrzewana . a mianowicie mam male pekniecie ( od kamyka czy czegos podobnego) . Czy takie szyby tez "naprawiaja" . chodzi mi o "zlepienie" tego pekniecia jaka zywica czy podobnym srodkiem . I jak to bedzie wplywalo na dzialanie podgrzewania szyby
pzdr
molder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2009, 07:51   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

Cytat:
Napisał molder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze troche nie na temat ale tez chodzi o przdnia szybe podgrzewana . a mianowicie mam male pekniecie ( od kamyka czy czegos podobnego) . Czy takie szyby tez "naprawiaja" . chodzi mi o "zlepienie" tego pekniecia jaka zywica czy podobnym srodkiem . I jak to bedzie wplywalo na dzialanie podgrzewania szyby
pzdr
Szybę można naprawić. Im szybciej tym lepiej. Miejsce naprawy jest słabo odróżnialne od pozostałej części szyby. Jeśli uszkodzienie nie jest zbyt głebokie i nie sięga do warstwy grzejnej to szyba powinna działać.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2009, 14:11   #6
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

Nawet jeśli to uszkodzenie przerwało żyłę grzewczą to i tak pozostałe będą grzać. Powinni ci to bez problemu załatać (podobno łatają pajączki do wielkości paznokcia od kciuka) a co najwyżej będziesz miał na początku grzania wąski pasek nieodparowany (n a uszkodzonej zyle)
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 08:18   #7
adriaan1989
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Model: [MK2] Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 141
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

A teraz troche inne pytanie, ale tez dotyczace ogrzewania przedniej szyby. Mam ten przycisk do ogrzewania przedniej szyby, jak wcisne to zapala sie dioda... ale nigdzie na szybie nie moge znalezc tych zylek grzewczych i jakby mi wogule szyba nie grzala. Prubowalem przy zaparowanej szybie, czekalem okolo minutki i nic nie dzialalo. To mam pytanie, czy moze byc tak, ze przycisk dziala (dioda sie zapala) a ogrzewania szybki nie ma??
adriaan1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 08:58   #8
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

Jak się przypatrzysz pod światło to powinno być widać takie cienkie druciki idące pionowo - popatrz na środku szyby, bo na samych krawędziach nie ma żyłek.
Jeżeli nie ma, to może ktoś wymienił przyciski w aucie, gdy poprzednio takowego przycisku nie było. Stąd może być przycisk a nie być szyby podgrzewanej.
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 09:00   #9
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

Cytat:
Napisał adriaan1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mam pytanie, czy moze byc tak, ze przycisk dziala (dioda sie zapala) a ogrzewania szybki nie ma??
raczej nie... tych zylek ciezko nie zauwazyc.. moze auto mialo grzana szybe, ale ktos ja wymienial w miedzy czasie.. sprawdzales czy wszystkie szyby maja te same numerki ?
mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 23:52   #10
adriaan1989
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Model: [MK2] Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 141
Domyślnie Odp: Przednia szyba podgrzewana

no nie sprawdzalem tych numerkow. A wezme z ciekawosci jeszcze sprawdze na szybie te zylki i te numery. Moze wtedy cos sie wyjasni.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adriaan1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.