Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2014, 16:01   #1171
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

I jeszcze jedno pytanie. Chcę dokupić 2 zimówki na przód i waham się między 2 wysoko ocenianymi a w przeciętnej cenie...
Obie mają indeks 95V czyli norma dopuszczona przez producenta dla tego rozmiaru( tak wyczytałem na necie )
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak dla mnie po przeczytaniu komentarzy oraz przeszukiwaniu internetu to obie mogą być.
A czy ktoś z Was coś doradzi?
Może kupię jedną taką jedną taką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 16:25   #1172
focusgr
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Nekla WLKP
Model: VW Passat Alltrack
Silnik: 2,0 TDI 4MOTION
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Nokiany, mam w jednym aucie i jest jak najbardziej ok. Niestety nie mają rantu ochronnego. Zerknij jeszcze na Dunlopy. Zbierają dobre opinie. Brat miał wersję 3D i był bardzo zadowolony. Teraz są chyba 4D
focusgr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 16:48   #1173
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Właśnie zamówiłem Pirelli. Jestem w szoku ( pozytywnie zaskoczony ) co do firmy oponeo
2 opony za 1056 zł. Przesyłka jedzie skąś tam bezpośrednio do mnie , płatne przy odbiorze 1056 , także dostawa gratis.
Dziś niedziela - oponeo czynne w weekendy od 8-20.
Możliwość podania daty , godziny odebrania.
W przypadku gdy nie odbiore , DPD zostawia aviso , jak i na drugi dzień ponownie przyjeżdża.
Sms oraz mail dzien przed doręczeniem.
Indeks 95 H - na magazynie - 1 dzień czekania
95 V - na zamówienie - czas 4-5 dni
Teoretycznie polecam.
Praktycznie zobaczymy jak dotrą

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 07-12-2014 o 16:51
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 16:55   #1174
focusgr
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Nekla WLKP
Model: VW Passat Alltrack
Silnik: 2,0 TDI 4MOTION
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Kupowałem kilka razy ze strony opony.com, nie wiem czy to nie to samo...
Było w każdym bądź razie tak samo i zawsze bez problemów.
Po dostawie, dojdzie jeszcze wiadomość z zapytaniem o poziom zadowolenia klientaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
focusgr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 18:28   #1175
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze jedno pytanie. Chcę dokupić 2 zimówki na przód i waham się między 2 wysoko ocenianymi a w przeciętnej cenie...
Obie mają indeks 95V czyli norma dopuszczona przez producenta dla tego rozmiaru( tak wyczytałem na necie )
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak dla mnie po przeczytaniu komentarzy oraz przeszukiwaniu internetu to obie mogą być.
A czy ktoś z Was coś doradzi?
Może kupię jedną taką jedną taką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie zamówiłem Pirelli. Jestem w szoku ( pozytywnie zaskoczony ) co do firmy oponeo
2 opony za 1056 zł. Przesyłka jedzie skąś tam bezpośrednio do mnie , płatne przy odbiorze 1056 , także dostawa gratis.
Dziś niedziela - oponeo czynne w weekendy od 8-20.
Możliwość podania daty , godziny odebrania.
W przypadku gdy nie odbiore , DPD zostawia aviso , jak i na drugi dzień ponownie przyjeżdża.
Sms oraz mail dzien przed doręczeniem.
Indeks 95 H - na magazynie - 1 dzień czekania
95 V - na zamówienie - czas 4-5 dni
Teoretycznie polecam.
Praktycznie zobaczymy jak dotrą
Ja wybrałbym Nokiany bo maja asymetryczny bieżnik, wg. mnie (i nie tylko) lepiej sprawdzający się w polskich zimach. Poza tym przy bieżniku kierunkowy (Pirelli) większe prawdopodobieństwo wyząbkowania się opony.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 19:26   #1176
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Osobiście nie znam się ale skoro powiedzmy przeczytałem więcej pozytywnych opinii za pirelli więc takie kupiłem.
Czas pokaże , głównie żona jeździ autem więc o szaleństwie nie ma mowy , a to pewnie też wpływa na opone
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 15:06   #1177
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rację ale zauważcie też że producenci się prześcigują z promocjami , ofertami i wiadomo że każdy chce mieć najwięcej klientów przez co sprzedawać muszą najnowsze opony.
A takie 2-3 letnie a nowe to przeważnie sprzedają po okazyjnych cenach bo wiadomo , skoro po tyle samo to pójdę do konkurencji i kupię tegoroczną.
Także nie spotyka się aż tak dużo kilkuletnich a nowych opon
No chyba nowa opona to taka która ma nie więcej 3 lata, ale zazwyczaj robią promocje na takie stare bo chcą wypchać z magazanów

Bump:
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy rozmiar 215/50 R17 jest dobry na opony letnie ? Tak ogólnie. Myślę że jest przyzwoity jeżeli chodzi i o wygląd i o właściwości jezdne jak i o spalanie. Mam rację?
I czy producent przewiduje taki rozmiar? Chodzi tu również o wymogi AC , żeby w razie czego ( odpukać ) nie mieli się do czego przyczepić
Sprawdź sobie w instrukcji pojazdu jaki masz romzmiar, albo na oponeo czy na rezulteo i tam mają jakie masz rozmiary dla Twojego mondka. Ale generalnie nie patrz na wygląd a na praktyczność!

Ostatnio edytowane przez jvc ; 08-12-2014 o 18:30
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 18:32   #1178
Hahmalahma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Re: Rozmiar i opony co polecacie?

Szukam opon na lato. Rozmiar to 215/55 16. Wytypowałem przystępne cenowo i jakościowo dwie propozycje:

Hankook ventus prime 2 oraz toyo proxes cf2.

Prosiłbym o opinie o tych oponach lub inne propozycje.
Hahmalahma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 20:01   #1179
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Nie wiem czy patrzyłeś na OPONEO jest na temat każdej opony wiele opinii , warto tam zajrzeć
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 20:04   #1180
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Średnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lepsze klasy premium bo mondek to nie byle mały fiat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stać cię na mondka to kup coś sensownego continental , dunlop itp, opony klasy premium a nie jakies badziewieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To jest typowe myslenie made in poland kupujemy samochód a pózniej kombinujemy coby było jak najtańsze a potem narzekamy że ford to g...o wort!!!

Ostatnio edytowane przez dario6273 ; 14-12-2014 o 20:07
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.