Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2008, 22:24   #1
fokir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Postów: 23
Domyślnie FF II kombi 1.6 TDCI kilka pytań nowego użytkownika

witam
jestem świeżym posiadaczem focusa mkII kombi z 2006 r. z silnikiem 1.6TDCI 109 KM. mam kilka pytań do bardziej doswiadczonych użytkownikow tego auta. Chcę wymienić rozrząd bo zawsze to robię po zakupie auta , czy trzeba tez wymienić pompę wody i czy potrzebne są do tego jakieś blokady , czy można to zrobić bez nich. Ile jest wałkow w głowicy 1 czy 2 . gdzie jest umiejscowiony filtr paliwa i filtr kabinowy. jaki olej jest najbardziej optymalny dla przebiegu 100 tys. km. jak sprawdzić czy samochod ma DPF i czy trzeba dolać tego magicznego płynu do paliwa. Na co zwrocić uwagę przy eksplatacji bo to zarowno moj pierwszy ford jak i pierwszy diesel.
pozdrawiam

fokir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2008, 20:50   #2
fokir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: FF II kombi 1.6 TDCI kilka pytań nowego użytkownika

Witam
jak na tak oglne pytania to coś kiepsko z poradami. Nie chce mi śię wieżyć , że nikt nie ma dośwadczenia z tymi autami, a pytania jak na forum dla użytkownikow są chyba jak najbardziej na miejscu. Szkoda , że to forum nie jest tak pomocne jak inne w ktorych uczestniczę np Alfy Romeo.
pozdrawiam innych użytkownikow i dzięki za pomoc
fokir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 08:16   #3
turski
ford::beginner
 
Avatar turski
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 42
Domyślnie Re: FF II kombi 1.6 TDCI kilka pytań nowego użytkownika

Wiekszosc odpowiedzi znajdziesz na forum - sprobuj uzyc funkcji szukaj.
Np. w kwestii [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]...
turski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2008, 21:19   #4
wojtekb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: FF II kombi 1.6 TDCI kilka pytań nowego użytkownika

Witam.
Wiele nie pomogę, bo sam jestem posiadaczem takiego samego auta od miesiąca (FF MKII kombi 1,6 TDCI, 109kM, 2005). Przebieg zbliża się do 90 tyś. Więc podobnie jak Ty myślę o wymianie rozrządu. Pojeździłem po kilku stacjach obsługi (omijając ASO) z zapytaniem ile, za co itp. Ceny od 600 do 800 zł w zależności czy łącznie z rozrządem wymienią Ci pompę wodną. I oczywiście każdy z mechaników twierdzi że 90 tyś. to już czas najwyższy itp. Ale postanowiłem jeszcze sprawdzić w ASO. Zadzwoniłem z zapytaniem o cenę i o przebieg przy jakim trzeba.
I - totalne zaskoczenie. Miły Pan z serwisu po podaniu przeze mnie numeru VIN stwierdził że: rozrząd w tym aucie należy zmieniać wg producenta po 220 000 lub co 10 lat !!! Totalne zaskoczenie. I zgłupiałem i nie mam pojęcia co robić. Dodam że nie jestem świerzo upieczonym kierowcą, jeżdżę od 20 lat, a focus to moje 6 auto w życiu i dokładnie wiem dlaczego wymiana paska jest ważna i jakie mogą być konsekwencje przecholowania. No i nie wiem co robić. Zadzwoń sam do ASO (to nic nie kosztuje) a może powiedzą Ci to samo. Pytanie czy Cię przekonają ? Mnie jakoś nie do końca, ale chyba się narazie wstrzymam jeszcze trochę. Wiem że niewiele doradziłem ale sam mam podobny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z innych pytań: filtr kabinowy znajduje się we wnętrzu auta, pod nogami kierowcy. Aby go wymienić należy zdemontować pedał gazu.
Pozdrawiam
wojtekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 09:34   #5
brzozi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: Małopolska
Model: FF II
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Re: FF II kombi 1.6 TDCI kilka pytań nowego użytkownika

Nie musisz wymieniać pompy wody, choć są zwolennicy wymiany pompy ze względu, że w razie awari nie trzeba drugi raz robić tej samej roboty i ponosić 2 raz tych samych kosztów.
Ja wymieniałem rozrząd po 170000 tys km i pompy nie wymieniałem. Mechanicy mają z reguły narzędzia do wymiany rozrządu, no chyba, że to jakiś pan zdzisio złota rączka, który za pomocą młota potrafi to zrobić ( ja nie polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serwis przewiduje wymianę co 240000 km dla aut 1.6 TDCI przed 09.2005 a 200000 km dla aut po 09.2005 lub co 10 lat.
Ale dla własnego spokoju większość użytkowników robi rozrząd wcześniej. Wybór należy do Ciebie.
Wg mnie wałków w głowicy znajdziesz 2 bo auto ma 16 zaworów ale niech wypowie się ktoś bardziej kompetentny w tym temacie.
Filtr kabinowy tak jak napisał wojtekb z tym że nie pod nogami a obok pedału gazu. Musisz go zdemontować.
Filtr paliwa w komorze silnika z przodu po prawej stronie jak stoisz przodem do auta. Jak wymienić było na forum.
Olej to 5W-30 półsyntetyk lub 5W40 syntetyk ( niech spełniają normy forda ). Ford zaleca Formule E.
DPF sprawdzisz wchodząc pod auto. Z tyłu samochodu mniej więcej na środku między kołami powinna być taka puszka(DPF).
Podobno da się sprawdzić po numerze tylko nie wiem czy VIN.Płyn w DPF podobno trzeba wymieniać co 100000 km.
Ja DPF nie mam więc nie wiem jak to jest z tą wymianą.
brzozi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2008, 12:42   #6
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: FF II kombi 1.6 TDCI kilka pytań nowego użytkownika

zwykła gruszka to nie tak do końca. musi mieć odprowadzenie rurek metalowych do pomiaru ciśnienia przed i za filtrem. oraz czujnik za zbiornikiem paliwa od tyłu jest zbiorniczek z płynem i pompką dozującą płyn do okresowego wypalania sadzy w filtrze a płyn się nie wymienia tylko uzupełnia. a koszty zwalaja z nóg. cała operacja po tym jak braknie to 800 - 900 zł. Sam płyn jest bardzo drogi. Wymiana filtra kabinowego to fajna gimnastyka . tego co wymyślił to miejsce wsadziłbym tam i kazał wymieniać do złamania kręgosłupa. pozdro
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2008, 16:14   #7
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: FF II kombi 1.6 TDCI kilka pytań nowego użytkownika

Czy auto ma filt DPF czy nie jest bardzo łatwo sprawdzić, wystarczy podnieść maskę silnika i tuż za wentylatorem chłodnicy jest osłonięty osłonami metalowymi element metalowy (taki walec, trochę podobny do katalizatora), z prawej strony pojazdu wkręcony jest w niego czujnik temperatury, a z prawej dwie rurki metalowe które potem przechodzą w węzyki gumowe które idą do czujnika ciśnienia gazów spalinowych który jest przykręcony do obudowy akumulatora.
Jeżeli to wszystko mamy w samochodzie to mamy filtr DPF.
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.