Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2008, 12:01   #1
Agnus78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Przasnysz
Postów: 24
Domyślnie Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Witam
Poczytałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na taki problem. Tuż po rozruchu moja Foczka zaczyna piszczeć z silnika.. Po około 10s dźwięk ustaje. niby nic ale mnie to wkurza, przecież to nie jest jakiś stary rzęch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolega mi podpowiedział że trzeba naciągnąć pasek klinowy.. co sądzicie?

Inny problem - zaczęła się mi świecić kontrolka hamulca ręcznego (podczas jazdy). Nie takim mocnym światłem jak przy zaciągniętym ale jednak. W warsztacie powiedziano że z tym można żyć, że to czujnik poziomu płynu hamulcowego. Co o tym sądzicie? Ile może kosztować taki czujnik? Warto wymienić?


pozdrawiam

Agnus78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2008, 13:23   #2
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Jeśli po odpaleniu piszczy przerażliwie, a po wejściu na obroty jaszcze bardziej, po czym zaraz przestaje to na pewno pasek. Można spróbować naciągnąć, albo wymienić (duży przebieg)
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2008, 13:29   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,515
Domyślnie Re: Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Witam
Mnie też coś kiedyś piszczało przy uruchamianiu silnika. Okazało się, że rozrusznik był do regeneracji.
Po naprawie rozrusznika hałasy ustały.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2008, 22:26   #4
Agnus78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Przasnysz
Postów: 24
Domyślnie Re: Piszczenie silnika tuż po rozruchu

W sumie jest to takie piszczenie połączone z "klekotem". Nie mam diesla więc dziwna sprawa. Obroty także lekko falują, może nie strasznie mocno ale jednak słyszalnie.. Ostatnio wymieniłem świece i przewody, więc to nie to.

Ponawiam pytanie o tą kontrolkę ręcznego..
Agnus78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 07:51   #5
jatomm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2007
Skąd: Warszawa/Brzeg
Model: w trakcie poszukiwań
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Re: Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Witam,

miałem takie same objawy odnośnie kontrolki ręcznego. Przyczyną tego mogą być dwie rzeczy - starte klocki hamulcowe (kontrolka połączona jest z czujnikiem przy prawym przednim kole) lub cos ze zbiornikiem płynu hamulcowego.

Ja wymieniłem klocki na nowe i.... oczywiście dalej świeciło.

Okazało się, że zawiesza się czujnik w zbiorniczku, płynu było tyle ile trzeba, a czujnik miał sygnał, że jest go za mało. Wystarczyło odkręcić nakrętkę zbiorniczka (najpierw odłączyć kabelki) i przeczyścić całość, ponaciskać, podmuchać, itd... takie fachowe działanie.

Kontrolka przestała się żarzyć i jest teraz ok. Spece z warsztatu oczywiście stwierdzili, że muszę kupić nową nakrętkę z kontrolką, ale jak zwykle nie mieli racji.

Pozdr
__________________
jatomm
jatomm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 19:54   #6
Jurrexx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: okolice Krakowa
Postów: 7
Domyślnie Re: Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Witam. Miałem podobne zjawisko w moim focusie jeśli chodzi o to piszczenie silnika po rozruchu.Piszczało tylko na początku po zapaleniu,na zimnym silniku, po przejechaniu paru kilometrów-cisza.Byłem z tym w serwisie Forda ale po przejechaniu 25 kilometrów silnik się zagrzał i musiałem tam czekać około 2 godz. aż silnik ostygnie żeby im to zademonstrować.W efekcie stwierdzili że do wymiany jest napinacz paska klinowego,wymienili i od tej pory jest ok'. Jeśli chodzi o drugi temat,czyli świecenie kontrolki hamulca ręcznego to jeżeli nie jest mało płynu hamulcowego to skłaniam ku temu co napisał jatomm. Pozdrawiam :fcp1 Jurrexx
Jurrexx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 21:13   #7
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Re: Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Jeśli piszczy zaraz po rozruchu i później ustaje to rozrusznik to jest. Ja miałem taki problem 2 razy.
Ale tych innych dźwięków to nie wiem. Może masz pecha i to jest i rozrusznik i coś z razrzadem. Oby nie było jednak tak źle
Pozdrawiam i życzę małego rachunku
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2008, 00:32   #8
Agnus78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Przasnysz
Postów: 24
Domyślnie Re: Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Heheh... Dzięki chłopaki. No cóż, piszczenie ustaje po ok. 10-15sekundach i zdarza się to tylko na mrozie, natomiast lekki klekot leci cały czas. Szybka narada kumpli przy masce - "to muszą być luzy na zaworach albo silnik krokowy", ponieważ przy okazji lekko falują mi obroty. W piątek będę w warsztacie wymienić czujnik poziomu płynu hamulcowego (podobno od tego to świecenie kontrolki) i przy okazji wywiem się co i jak. Moja Foczka jeździ jak trzeba, aktualnie zacząłem procedurę jej "dopieszczenia" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i takie niby drobne przeszkadzajki jak kontrolka czy falowanie albo piszczenie chcę usunąć, wszak lepiej dmuchać na zimne.
Dzięki raz jeszcze za podpowiedzi, odezwę się jak już będę wiedział co jest a miejmy nadzieję było - nie tak.

pozdrawiam

p.s. Właśnie sobie przypomniałem że kilka razy "kopnęły" mnie lekko drzwi kierowcy... Czyżby jakieś przebicie?.. Hmm...
Agnus78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.