Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2015, 21:10   #491
jaho2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-11-2012
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

wrzuć zrzutkę ekranu co pokazuje program STAGa. Może sonda, może wtryskiwacz, może regulacja zrobiona na odczepnego...

jaho2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 18:10   #492
Adek1988
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2015
Model: VW Vento GT
Silnik: 1.8
Rocznik: 1993
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Witam!
Zamierzam klupic focusa mk2 1.6 2005-2007 i pchac go w gaz ale slyszalem kilka negatywnych opinii wiec moze tutaj dowiem sie wiecej na ten temat?;]
Adek1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 19:27   #493
jaho2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-11-2012
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

loosie, negatywne opinie. Prawie każdy samochód pojedzie na gazie, pamietaj żeby nie dziadować z osprzętem, bo pożałujesz i dołączysz do tych, co narzekają i powielają negatywne opinie. Pakuj np. sprawdzonego TURa, STAG 4 plus oraz Barracudy. Pamietaj tylko o kablach WN i świecach. Potem PORZĄDNA regulacja na trasie i bedzie OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mamy i śmigamy
jaho2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2015, 09:24   #494
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Witam.
Od założenia tematu minęło już ponad 3 lata. W tym czasie wiele informacji zostało przekazanych osobom, które chciały i chcą założyć instalację gazową do forda.
Sam takich informacji poszukiwałem. Co mogę powiedzieć? Mam instalację gazową BRC SEQUENT 24 od ponad 3 lat. W tym czasie nie miałem żadnych problemów z gazem. Dosłownie. Samochód jak jeździł na gazie tak jeździ. Przejechałem już ponad 70 tys. km. Spalanie na poziomie 9-10L na 100km. Jeżeli chodzi o lubryfikację to jest zamontowana, ale tak została ustawiona, że praktycznie nie dolewałem tego specyfiku od początku. Niewielkim minusem jest niewielki spadek mocy , jednakże nie jest to uciążliwe. Miałem problem z silnikiem, gdyż gaz ma wyższą temperaturę spalania i oczyszcza silnik z nagarów. Spowodowało to, że zaczął brać duże ilości oleju. Zrobiłem remont silnika jakiś rok temu wymieniając pierścienie, uszczelniacze, popychacze itp. i od tamtej pory nie bierze ani grama oleju. Ale trzeba się z tym liczyć montując instalację gazową, że w pewnym momencie silnik może zacząć się rozszczelniać. Podsumowując: najważniejszym elementem, aby instalacja gazowa długi czas działała bezawaryjnie jest jej montaż. Jeżeli chodzi o producenta to ten element schodzi na drugi plan. Możemy mieć najlepszego producenta, a źle wykonaną instalację gazową, a co za tym idzie spowoduje jej awaryjność. Dlatego drodzy użytkownicy poszukujcie dobrych fachowców polecanych przez kolegów, znajomych i przez forum, którzy zrobią to porządnie.
Pozdrawiam .
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2015, 11:07   #495
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - sam sobie zaprzeczasz. Żadnych problemów i... remont silnika...

Na poprawnie zamontowanej i wyregulowanej instalacji nie ma zarówno spadków mocy jak i rozszczelnienia silnika....

Ale skoro pali(ł) Ci 9-10 to coś było/jest nie tak, bo to strasznie mało...
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2015, 12:31   #496
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

A tu Ci powiem, że jeżeli kupujesz samochód z drugiej ręki, to nie wiesz w jakiej kondycji jest silnik. U mnie nie brał grama oleju przed zamontowaniem gazu. Jednakże po zamontowaniu gaz wyczyścił cały nagar, który odkładał się przez lata i powoli brał oleju coraz więcej. Nie unikniesz tego, chyba że masz samochód od nowości, wiesz jaki olej lejesz to nie powinno być problemów. U mnie było jak było ale i tak koszt remontu silnika dawno się zwrócił przy jeździe na gazie, ba zwróciła się instalacja gazowa i remont i pewnie jeszcze z jeden albo dwa remonty. Jeżeli chodzi o spalanie to od początku tak palił. Mam butle ok 41-42 L wchodzi. Na gazie robię od 430-460 km. W trasie nawet 500 km. Nie są to dane wyssane z palca bo instalację mam już ponad 3 lata jak pisałem wcześniej i są to moje długotrwałe obserwacje.
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 09:10   #497
josephik
ford::beginner
 
Avatar josephik
 
Zarejestrowany: 07-07-2014
Skąd: ok. Płocka
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8b DURATEC 120 KM
Rocznik: 2003
Postów: 46
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Chodziło mu raczej o to, że masz źle dobraną mieszankę. Spalanie, które podajesz to wynik jazdy na samej benzynie, przynajmniej u mnie.
josephik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 10:26   #498
gdyby
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-08-2015
Skąd: Mosina
Model: fiesta
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 30
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Cytat:
Napisał rotkev Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem problem z silnikiem, gdyż gaz ma wyższą temperaturę spalania i oczyszcza silnik z nagarów. Spowodowało to, że zaczął brać duże ilości oleju. Zrobiłem remont silnika jakiś rok temu wymieniając pierścienie, uszczelniacze, popychacze itp. i od tamtej pory nie bierze ani grama oleju. Ale trzeba się z tym liczyć montując instalację gazową, że w pewnym momencie silnik może zacząć się rozszczelniać.
Większej głupoty nie czytałem od dłuższego czasu. Mam założony gaz w mojej staruszce od września 2006r i wokół silnika palcem nie kiwnąłem oprócz wymian oleju, świec, kabli WN i filtra oleju i powietrza, regulacji luzów zaworów - ale to standard eksploatacyjny.

Ostatnio edytowane przez gdyby ; 23-09-2015 o 10:29
gdyby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2015, 01:07   #499
arturo4012
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-12-2015
Skąd: Szczecin
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Witam.Zamierzam założyć instalację LPG do mojego Mondka 2001r. 1.8 motor. I zapytam tu kolegę Struna,bo widzę ogarnięty człek w temacie, gdzie w Szczecinie lub okolicy poleciłbyś mi montaż instalacji i jakiej? Czy Stag,czy BRC a może inna? Jaką ty byś założył? Dzięki z góry
arturo4012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 21:34   #500
francisco
ford::amateur
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Podlaskie
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 benz 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Dobry wieczór!

Chcę podziękować wszystkim wpisującym się w tym wątku. Cieszę się, że go przeczytałem. Wiem teraz jak rozmawiać z potencjalnym gazownikiem. I jak raz jeszcze chcę podziękować wszystkim przekazującym swą wiedzę, to szczególnie zaś dziękuję koledze Strunie za jego uwagi - dzięki nim zacząłem patrzeć na problem instalacji bardzo konkretnie.

Oczywiście nie piszę tylko tak; sobie a muzom - chcę zainstalować w swoim fokusie II 2010 gaz (przebieg 133kkm). W związku z tym mam pytania:

1. Czy są jakieś techniczne sprzeciwy przeciwko "zagazowywaniu" silnika 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma? (wiem, że raczej nie, ale pytam dla świętego spokoju)

2. Czy możecie polecić mi tu w Białymstoku instalatora?

3. Mamy tu w Białymstoku taką firmę jak Alex. Czy warto rozważać ich instalacje (chodzi o technologie i dobry montaż)?

Pozdrawiam
francisco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.