Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2010, 04:52   #1
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

Witam wszystkich czytających Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Już na początku po zakupie mojej foczki, spotkała mnie przykra niespodzianka - podczas przyspieszania strasznie rzucało autkiem, wpadało w takie turbulencje, że prawie z siedzenia wyrzucało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szczególnie jak już przekroczyło się ok 80 km/h.

po przejrzeniu forum padła diagnoza - do wymiany przegub wewnętrzny (przy skrzyni biegów - dla niewtajemniczonych ) lub cała półośka.... tylko pytanie która strona? :/ niestety nigdzie nie znalazłem info, jak można to rozpoznać, zazwyczaj ten fakt stwierdzali panowie z serwisu...
metodą chybił trafił padło na lewą stronę - krótszą półoś.... (jakieś takie przeczucie + stwierdzone minimalnie większe luzy, ale to mogło być subiektywne)

żeby się przekonać czy dobrze trafiliśmy, trzeba rozebrać wszystko na czynniki pierwsze i dokonać oględzin owego przegubu... no więc po kolei:

1. kluczem 32 odkręcamy (a przynajmniej luzujemy) nakrętkę od piasty - przy lewym kole mamy tradycyjny prawy gwint

2. zanim podniesiemy autko na lewarku dobrze jest poluzować wszystkie śruby, które będziemy później odkręcać, zawsze to stabilniej na kole niż na lewarku i można sie bardziej przyłożyć jak sie pozapiekały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a te śrubki to:
- śruba od wahacza (klucz 15 i torx z drugiej strony)
- śruba od łącznika stabilizatora (klucz 15) - u mnie się obracała, przytrzymałem ją wkładając klucz 17 (troche za duży, ale 16 nie chciał wejść) na taki kwadrat co jest między łącznikiem a drązkiem do którego jest przykręcony, straszna męczarnia
- śruba od drążka kierowniczego (aby swobodnie można było odsunąć piastę od półośki) - tez klucz 15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. no to do góry foczkę i zdejmujemy koło

4. pozbywamy sie tych wszystkich śrub

5. ściągamy piastę z półosi, jak nie będzie chciała po dobroci, to ja lekko młotkiem wybić

6. teraz przydałoby się spuścić olej ze skrzyni biegów - no chyba, że chcemy wymienić na nowy, to sam się później wyleje ;p

7. teraz trochę siłowo - jakąś brechą i ewentualnie młotkiem musimy wybić półośkę ze skrzyni - jest ona zabezpieczona pierścieniem wokół freza - identycznie jak na przegubie zewnętrznym, po szarpnięciu powinno wyjść (i chyba teraz powinien wylać się olej, jeśli go wcześniej nie spuściliśmy).

8. zdejmujemy gumową osłonę z przegubu (jeśli nie spadła wcześniej sama Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
i naszym oczom ukazuje się krzyżak siedzący w gnieździe i sporej ilości smaru ...albo już nie, bo mógł się wyciągnąć przed wybiciem kielicha przegubu ze skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

9 . u mnie w tym kielichu były wyraźne wgłębienia, ponad 1 mm głębokie

10. teraz mała uwaga, która pozwoli zaoszczędzić duuużo czasu i nerwów - jak macie półośke na wierzchu, to lepiej złożyć ją od razu z nowym przegubem i wkładać całość do skrzyni - tak mi się wydaje z perspektywy czasu (z tym, że nie jestem pewien czy da się to złożone na tyle mocno walnąć, żeby pierścień zabezpiaczający zaskoczył)
Ja wbiłem najpierw sam przegub, włożyłem krzyżak (i duuużo smaru oczywiście-grafitowy,dostarczona razem z przegubem) i później kląłem jak szewc, żeby założyć opaskę na tą gumową osłonę przegubu - za cholere nie ma tam miejsca na manewry "ręcami" . przy wkładaniu/wbijaniu przegubu trzeba uważać na simering uszczelniający frez (nawilżyć go olejem, żeby się nie podwinęły wargi, bo będzie się później sączył olej).

11. teraz składamy całą resztę w kolejności odwrotnej do demontażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

12. NIE ZAPOMINAMY - nasza skrzynia chce pracować w oleju, więc go wlewamy spowrotem (tu przyda się strzykawka i wlewamy korkiem przelewowym, inaczej czarno to widzę, bo otwór jest na pionowej ściance)

13. jazda próbna i cieszymy się, że naszą foczką już nie telepie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


niestety nie zrobiłem fotek podczas "zabawy", więc jeśli ktoś się skusi to zapraszam do uzupełnienia miniporadnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i ewentualne uwagi/korekty ludzi, którzy mają to już za sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

podrawiam

dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 22:06   #2
Jar3czQ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Krościenko n/D
Model: Ford Focus I
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 1
Smile Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

Elegancki poradnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki na pewno sie przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ! szkoda że nie ma fotek ale mimo to i tak wiadomo o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki wielkie
Jar3czQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 05:43   #3
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

Witam DD1511
Wydaje mi się ,że to jeden z lepszych tematów od jakiegoś czasu na tym forum.
Napewno się przyda taki opis, sam będę w niedługim czasie wymieniał przeguby.
Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 07:49   #4
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

Cytat:
Napisał dd1511 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. teraz przydałoby się spuścić olej ze skrzyni biegów - no chyba, że chcemy wymienić na nowy, to sam się później wyleje ;p
Ciekawe jak go spuściłes jak korka spustowego nie ma.Auto jak jest pochylone na bok to oleju wycieknie najwyżej 100gram i można dolać.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 09:34   #5
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Smile Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

Dinar w moja skrzynia ma korek spustowy na dole, z boku jest do napełniania oba na imbus chyba 8 .
W TDDi były chyba dwa rodzaje skrzyń o różnych przełożeniach, może różnił je jeszcze korek.
Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 11:07   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

kolego dzial warsztat , naprawy czy cos i skopiuj to tam.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 17:03   #7
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

Co prawda brak fotek ale temat dość ważny. Jak ktoś będzie chciał uzupełnić proszę o kontakt-dołożę
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 22:10   #8
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

dzięki za przeniesienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie wiem jak z tymi skrzyniami - u mnie na spodzie skrzyni jest korek spustowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2010, 19:18   #9
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

Brawo za ten temat! Mam ten problem u siebie. U mnie wyraźnie bardziej trzepie lewą stroną, stąd podejrzewam, że problem tkwi w przegubie po stronie kierowcy. Postaram się wymienić we własnym zakresie. Bardzo dziękuję, za chęci w pisaniu podobnych wątków!
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 16:23   #10
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: wymiana przegubu wewn - miniporadnik. objawy:drgania kierownicy i całego auta

wiem, że opis jest do Focusa II ale czy w c-maxie z 2004 roku będzie tak samo ??
Mam drgania całego auta w granicach 80 km/h i diagnoza to przegub wewnętrzny.
adamon jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.